03-6226666
להזמנות

איסלנד מסע אל ארץ הקרח והאש - מסלול גאוגרפי 9 ימים/8 לילות , חצי פנסיון, טיסות ישירות עם חברת אל-על ICEG

טיול עומק לאיסלנד בתקופה הזוהר הצפוני הידוע בכמה שמות "זוהר הקוטב" "NORTHERN LIGHTS" וכמוכן "אורורה בוראליס" לא משנה איזו מהשמות בוחרים לכנות אותם, הם אחד התופעות הטבע המדהימות בעולם!

בטיול זה נגיע לאזורים המוכרים והפחות מוכרים של האי הצפוני..

התפרצויות געשיות, קרחונים ותופעות טבע מעצבים את הנוף הפראי של איסלנד. האי הוולקני יושב על רכס מרכז אוקייני בין יבשת אמריקה ליבשת אירופה. האיסלנדיים הם צאצאי הוויקינגים שהתיישבו באי החל מהמאה התשיעית לספירה. מדי קיץ מגיעים אל האי מיליוני עופות ים על מנת לקנן בו.

טיול עומק זה לוקח אותנו אל פיורדים, הרי געש, כפרים ציוריים וקרחוני ענק.

לא נדלג על חיפוש האורורה בוראליס בתקווה שיתמזל מזלנו ונצפה בתופעת טבע בטיול זה!

"אז בידוד או לא בידוד...איסלנד מחכה לכם"

 

 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד


יום 1/ תל אביב - איסלנד Tel Aviv – Iceland

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רקיינס אל עיר הבירה רקייויק Reykjavik , הבירה הצפונית בעולם . נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את "קייליר" - חרוט געשי בצורת פירמידה. העברה למלון ברקייויק.  ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגוויטלר ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל גייזר הסטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס - מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 3/ הר הגעש הקלה ולנדמנלוגר Landmmannlaugar – Selfoss

טיול לאיסלנד אינו מושלם ללא ביקור ברמות הגבוהות של האי הנקראות היילנדס. היום נבקר ברמות הגבוהות של דרום האי. ניסע לאורך נהר הטיורסאו, הנהר הארוך ביותר באי. ניסע בצלו של הר הגעש הקלה - הר געש פעיל שעיצב את הנוף בחלק הזה של האי. הנוף כאן הוא נוף ירחי חצי מדברי. שפכי לבה עתיקים לצד נהרות קרחונים, טחב ירוק והרים צבעוניים. לקראת צהרים נגיע ללנדמנלוגר - אחד האתרים היפים ברמות הגבוהות.  נצא מכאן למסלול הליכה  אל שפכי לבה עתיקים, נחלים זורמים, נביעות קיטור ועמקים צבעוניים. אפשרות לרחצה במעיין המים החמים הצמוד לאתר הקמפינג (במידה והזמן יאפשר זאת). אחר הצהרים נסיעה חזרה אל המלון אליו נגיע בשעת ערב. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 4/ החוף הדרומי והצוק בדירהולי Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey – Black bach Reynisfjara – Vik

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקוטל ומירדלסיוקוטל. נבקר במפל סלליינדפוס, הנופל מצוק גבוה ואפשר להקיף אותו 360 מעלות. באופק נראה את איי וסטמן השייכים גם הם לאיסלנד. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדלסיוקוטל והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים - עופות ים צבעוניים. מכאן נמשיך אל חופי החול השחור ברייניספייארה ואל צוקי הטרולים. ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 5/ שמורת סקפטפל ושיט בלגונת הקרחון Skaftafel – Svartifoss – Sveinafelljokull GlacierJojulsarlon Glacier lagoon – Mong Icebergs

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של התפרצות וולקנית בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. לקראת צהרים נגיע אל שמורת סקפטפל למרגלות קרחון ווטנהיוקוטל - הקרחון הגדול ביותר באי שעיצב את כל הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נצא למסלול הליכה בשמורה אל סברטיפוס - המפל השחור וקיר משושי בזלת מרשים מאחורי המפל. מכאן נמשיך בנסיעה אל קרחון הסבינספליוקוטל - לשון קרחון ענקית היורדת מכיפת הקרח. מסלול הליכה קצר יוביל אותנו לנקודת תצפית על הקרחון והלגונה שבקצהו. אחר הצהרים נמשיך מזרחה אל יוקלסלרון - לגונה ענקית בין הקרחון אל הים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים. נצא לשיט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים. סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 6/ הפיורדים המזרחיים וקניון סטודלגיל Egilsstadir – Djopivogur – Studlagil canyon

נסיעה מזרחה בצל קרחון הווטנהיוקטל ועמקים קרחוניים מרשימים. נתחיל בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים, הרים גבוהים, לגונות עם ברבורים וחופים פראיים. נעצור לתצפיות וצילומים של הנוף. נבקר בכפר דיופיווגור - כפר דייגים ציורים עתיק וצבעוני. מכאן נעפיל אל העיירה איגלסטדיר. אחר הצהרים נבקר בקניון הסטודלגיל - קניון עמוק עשוי קירות משושי בזלת שהתגלה לאחר ירידת פני המים בנהר לפני מספר שנים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 7/ הרמות המזרחיות, מפל דטיפוס, אגם מיווטן Lake Myvatn – Detifoss fall – Akureyri

נעפיל אל הרמות המזרחיות ונעצור להתרעננות בחווה מבודדת בשם מודרודלור. חלק ממבני החווה עשויים אדמת כבול ועשב בהתאם למסורת הבנייה האיסלנדית העתיקה. מכאן נמשיך לצפון איסלנד ואל מפל הדטיפוס, המפל הגדול ועוצמתי ביותר באירופה. מי הקרחון נופלים כאן לקניון בזלתי עמוק. ניסע אל אגם מיווטן ונבקר באתרים וולקניים וגיאותרמיים של גייזר קיטור, בוץ מבעבע וגופרית. האגם משמש אתר קינון לעשרות מינים של עופות מים המגיעים לכאן כל קיץ.

נצא למסלול הליכה קצר בין מכתשים מדומים באגם ותצפית על עופות המים.  מכאן נמשיך לכיוון העיר אקוריירי ואל מפלי גודפוס המרשימים. ארוחת ערב ולינה באזור .

יום 8/ אקוריירי – רקייויק Akureyri – Reykjavik

נבקר בעיר אקוריירי ובמדרחוב הקטן של העיר. נקדיש גם זמן לגנים הבוטניים של העיר בו נוכל לראות מינים רבים של צומח המאפיינים את אזור החוג הארקטי ומבני עץ ישנים ויפים. נסיעה מערבה דרך עמקים ציוריים ונוף הרים מרשים אל אזור סקגפיורד של צפון האי. לחלק זה של האי הסטוריה ויקינגית ארוכה של התיישבות, מאבקים וחקלאות. נבקר בגלומבר - מוזיאון של בתים איסלנדיים מהמאה ה 19. הבתים בנויים אדמת כבול וטחב. נלמד על התרבות החומרית של האיסלנדיים לאורך ההיסטוריה. נסיעה ארוכה מכאן תביא אותנו חזרה לרקייויק לקראת ערב. ארוחת ערב ולינה ברקייויק. 

יום 9/ איסלנד - תל אביב Iceland – Tel Aviv

בהתאם לשעת ההמראה נערוך סיור בעיר הבירה. נבקר בכנסיית הלגרימסקירקיה וברחובות הצבעוניים של העיר. נבקר בהרפה - מבנה זכוכית מרשים ליד הנמל, כיכר העיריה ועוד. העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ.

*הערה חשובה: יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון. 

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018