03-6226666
להזמנות

איסלנד "מדינת הקרח והאש" מסלול גיאוגרפי כולל שמורת לנדמנלאוגר, חצי פנסיון 10 ימים/9 לילות , ICEG

איסלנד "מדינת הקרח והאש"

מסלול גיאוגרפי כולל שמורת לנדמנלאוגר, חצי פנסיון   

10 ימים/9 לילות , ICEG


טיול עומק לאיסלנד בו נגיע לאזורים המוכרים והפחות מוכרים של האי הצפוני.
התפרצויות געשיות, קרחונים ותופעות טבע מעצבים את נופה הפראי של איסלנד. האי הוולקני יושב על רכס מרכז אוקייני בין יבשת אמריקה ליבשת אירופה. האיסלנדים הם צאצאי הוויקינגים שהתיישבו באי החל מהמאה התשיעית לספירה. מדי קיץ מגיעים אל האי מיליוני עופות ים על מנת לקנן בו.
טיול עומק זה לוקח אותנו אל פיורדים, הרי געש, כפרים ציוריים וקרחוני ענק.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד


יום 1/ תל אביב - איסלנד ריקיאוויק 

נצא בטיסה מתל אביב לריקיאוויק Reykjavik  איסלנד. לאחר הנחיתה העברה למלוננו.
ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגווילר ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס - מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 3/ הר הגעש הקלה ולנדמנלאוגר Landmannlaugar (אוטובוס שטח) HIGLANDER)

טיול לאיסלנד אינו מושלם ללא ביקור ברמות הגבוהות של האי הנקראות היילנדס. היום נבקר ברמות הגבוהות של דרום האי. ניסע בסמוך לנהר הטיורסאו, הנהר הארוך ביותר באי (כ 230 ק"מ) נראה את הר הגעש הקלה - הר געש פעיל שעיצב את הנוף בחלק הזה של האי ונעבור נופים ירחיים וחצי מדבריים, שפכי לבה עתיקים לצד נהרות קרחונים, טחב ירוק והרים צבעוניים. לקראת צהרים נגיע לשמורת לנדמננלאוגר - אחד האתרים היפים ברמות הגבוהות, המשופע בשפכי לבה עתיקים, נחלים זורמים, נביעות של מי קיטור ועמקים צבעוניים. אפשרות לרחצה במעיין המים החמים הצמוד לאתר הקמפינג (במידה והזמן יאפשר זאת). אחר הצהרים נסיעה חזרה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4/ החוף הדרומי
Reynisfiara - Selialandfoss - Skogafoss - Dyrholaey - Black beach

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקול ומירדלסיוקול. נבקר במפל סילייאנדפוס המפורסם מהקליפ של ג'סטין ביבר, המפל הינו אחד מסדרה של מפלים הנופל מצוק גבוה וניתן להקיף אותו בהליכה מאחורי המפל. נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדליוקול והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירהולי המפורסם. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים - עופות הים הצבעוניים – הציפור הלאומית של איסלנד. מכאן נמשיך אל חופי החול השחור ברייניספייארה אתר מורשת עולמית ואל הצוקים המיוחדים. נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. ארוחת ערב ולינה במלון באזור.


יום 5/ שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון
Jokulsarlon Glacier lagoon - Skaftafel - Sveinafelljokull Glacier

המשך נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. נגיע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול. - הקרחון הגדול ביותר באי (ובאירופה) שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון - לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.


יום 6/ הפיורדים המזרחיים
Egilsstadir – Djopivogur – מפלי Klifbrekkufossa

המשך נסיעה מזרחה בצל קרחון הווטנהיוקול ועמקים קרחוניים מרשימים. נתחיל בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים, הרים גבוהים, לגונות עם ברבורים וחופים פראיים. נעצור לתצפיות וצילומים של הנוף. נבקר בכפר דיופיווגור - כפר דייגים ציורי, עתיק וצבעוני. נמשיך בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים ונעפיל בדרך נופית אל העיירה אגילסטדיר – בירת הפיורדים המזרחיים. אחה"צ נבקר
במפלי Klifbrekkufossar  , אתר מרשים ביותר לביקור במהלך טיול באיסלנד. המפלים, שגובהם המצטבר הינו כ-90 מטר, מתחלקים ל-7 מפלים שכמעט שווים בגודלם, מה שמי- יצר מראה נדיר ומרהיב ביופיו ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 7/ הרמות המזרחיות, מפל דטיפוס, אגם מיוואט, אקוריירי

Detifoss fall -  Lake Myvatn -Akureyri 

נעפיל אל הרמות הצפון מזרחיות ונעצור להתרעננות בחווה מבודדת בשם מודרודלור. חלק ממבני החווה עשויים אדמת כבול ועשב בהתאם למסורת הבנייה האיסלנדית העתיקה. מכאן נמשיך לצפון איסלנד ואל מפל דטיפוס, המפל הגדול ועוצמתי ביותר באירופה. מי הקרחון נופלים כאן לקניון בזלתי עמוק. ניסע אל אגם מיוואט ונבקר באתרים וולקניים וגיאותרמיים של גייזר קיטור, בוץ מבעבע וגופרית. האגם משמש אתר קינון לעשרות מינים של עופות מים המגיעים לכאן כל קיץ. נצא למסלול הליכה קצר בין מכתשים מדומים באגם ותצפית על עופות המים.  מכאן נמשיך אל מפלי גודפוס המרשימים ולכיוון העיר אקוריירי, נבקר בעיר ובמדרחוב הקטן של העיר. נקדיש גם זמן לגנים הבוטניים של העיר בו נוכל לראות מינים רבים של צומח המאפיינים את אזור החוג הארקטי ולידם מבני עץ ישנים ויפים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 8/ גלומבר, חצי האי סנייפלסנס - בורגרנס

נסיעה מערבה דרך עמקים ציוריים ונוף הרים מרשים אל אזור סקגפיורד בצפון האי. לחלק זה של האי היסטוריה ויקינגית ארוכה של התיישבות, מאבקים וחקלאות. נבקר בגלומבר - מוזיאון של בתים איסלנדיים מהמאה ה 19. הבתים בנויים אדמת כבול וטחב. נלמד על התרבות החומרית של האיסלנדיים לאורך ההיסטוריה. נמשיך לעבר חצי האי סנאיפֶלְנס(Snæfellsnes)  אותו מכנים בשם "איסלנד המיניאטורית" כי נמצאים בו אתרים רבים טיפוסיים לנופים במקומות אחרים בארץ כולה, ביניהם הר הגעש סנאיפלסיֵקוּל,(Snæfellsjökull volcano)  הנחשב לאחד מסמליה של איסלנד ואשר התפרסם בספרו המפורסם של ז'ול ורן – "המסע אל בטן האדמה". ארוחת ערב ולינה בבורגרנס. 

יום 9/ מערב איסלנד, פיורד הלווייתנים, מפלי תארנאפוס "מפל הילדים", ריקיאוויק

נקדיש את הבוקר למערב איסלנד. ניסע לאורך פיורד הלווייתנים - אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לווייתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון לנגיוקול אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נמשיך אל תארנאפוס - מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר המכונה "מפל הילדים" ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לריקיאוויק. נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימס, היכל הארפה שחזיתו בנויה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 10/ ריקיאוויק - תל אביב

נערוך סיור בריקיאוויק. נראה את בית הופדי, שם התקיימה הפגישה המפורסמת בין רונלד רייגן למיכאל גורבצ'וב, אנדרטת נוסע השמש , בית האופרה המפורסם "הרפה", מבנה אייקוני מדהים משכן התזמורת הפילהרמונית של איסלנד ,נבקר בעיר העתיקה של רייקיאויק, בנין הפרלמנט בית העיריה מוכר הנקניקיות הנודע, בית ראש הממשלה ונקנח בכנסייה המדהימה הלגרימס השולטת על העיר וברחובותיה הצבעוניים של העיר .. וכמובן נותיר זמן פנוי לקניות .

העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.

*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון.

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018