03-6226666
להזמנות

טיול במסלול מקיף וייחודי למקסיקו, גואטמלה כולל טיקאל 15 ימים / 13 לילות, MGT

מקסיקו היא ארץ ענקית ורחבת ידיים המצטיינת במגוון רחב של קבוצות אתניות וחטיבות נוף. מרבית המקסיקנים הם מסטיסים - תערובת של לבנים וילידים אך לא מעטים הם הלבנים מצאצאי ספרד הכובשת. נותרו גם אינדיאנים "אינדיג'ינים" אותם נפגוש בעיקר במדינת צ'אפס, היפה והמרתקת ביותר במקסיקו.

 
בגואטמלה המאופיינת ברוב אינדיאני טהור, נפגוש את צאצאי האצטקים והמאיה. רבים מגדירים את גואטמלה כיפה ומרתקת בארצות יבשת אמריקה. אין ספק שהשילוב בין הנופים המדהימים והאוכלוסייה המרתקת מהווה נוסחה בטוחה לטיול חיים. נבקר באתר המאיה החשוב ביותר בגואטמלה הוא - טיקאל, שנמצא בצפון המדינה בתוך מעבה ג`ונגל.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול למקסיקו וגואטמלה


יום 1/ יום שישי, טיסה מתל אביב – מקסיקו סיטי

מוקדם בבוקר נפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים למקסיקו סיטי, בירת מקסיקו – מטרופולין ענק המשלב בתוכו אקזוטיקה, היסטוריה אינדיאנית מסעירה ומודרניות ססגונית. נחיתה במקסיקו סיטי בשעות הערב והעברה למלון במקסיקו סיטי.


יום 2/ יום שבת, סיור בעיר - בזאר דל סאבדו - שייט בתעלות העיר- מוזיאון פרידה קאלו

נתחיל בכיכר הסוקאלו, הלב הפועם של התרבות והשלטון המקומי. לאחר הליכה קצרה בלב העיר העתיקה דרך הארמונות והבתים הקולוניאליים המפוארים, נערוך תצפית על הארמון הנשיאות שנבנה על שרידי הארמון של מוקטזומה, נשמע על ההיסטוריה המקסיקנית ונתרשם מ"המורלים" הנודעים של האמן דייגו ריוורה מגדולי ציירי מקסיקו. נמשיך לביקור בקתדרלה הגדולה ביותר בדרום אמריקה. משם נמשיך לשכונת סאן אנחל המעוטרת בבניינים בסגנון קולוניאלי ונבקר בבזאר דל סאבדו הממוקם בה, הלא הוא שוק יום השבת הנודע בו ניתן ליהנות מתצוגת אמנות מקומית אותנטית. נשים גם פעמינו אל הפרבר סוצ'ימילקו שם נצטרף לשייט עם המוני המקסיקנים ה"המשייטים" בתעלות אגם טסקוקו - השריד האחרון שנותר מהאגם העתיק מתקופת העיר הקדומה "טנוצ'טיטלאן", חוויה מיוחדת במינה. בסיום ונבקר גם בבית הכחול - מוזיאון "פרידה קאלו", משכנה של הציירת המפורסמת שבשכונת קויאקאן בו עד היום נותרה האווירה הסוערת מחיי יצירת רוויית סבל של האמנית הדגולה לינה במקסיקו סיטי.

יום 3/ יום ראשון, שרידי עיר האצטקים - פירמידות השמש והירח - המוזיאון האנתרופולוגי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיורים מקיפים במטרופולין ופרבריה. ניסע לראות את שרידיה של עיר האצטקים המפוארת הנחשבת לקדושה ביותר וכונתה "עיר האלים" בפי תושביה בעבר. נטייל ב"שדרות המתים" ונעלה לפירמידות הירח והשמש החולשות על העמק והיוו חלק מאתר פולחן עצום זה. נצפה במקדשו של הקצלקואטל (נחש הנוצות) בו נערכו טקסי הקרבת קורבנות האדם לאלים הקדמונים. בתום הסיור נחזור למקסיקו סיטי ונבקר
במוזיאון האנתרופולוגי המרשים, לינה במקסיקו סיטי.


יום 4/ יום שני, מקדש הפרפרים

היום נבקר במקדש של פרפרים מונרך , פרפרים גדולים ומרשימים הזוהרים בצבעים כתום ושחור. מדי שנה מיליוני פרפרים מגיעים מארה"ב קנדה ואלסקה להתרבות ברמה המרכזית שבמדינת מקסיקו, מסע של 5000ק"מ.
נדידה מתבצעת במהלך רוב ימי חייהן של הדנאיות המלכותיות, שאורכם פחות מחודשיים בקרב הפרפרים שנולדו בתחילת הקיץ, ועד שבעה חודשים בקרב פרפרים שנולדו בשגר האחרון של הקיץ. בשל אורך חייהם הקצר, לא יכולים רוב הפרפרים להשלים לחלוטין את הנדידה, האורכת כ-5 או 6 שבועות לכל צד, ולחזור חזרה לצפון. מכיוון שכך, מסע הנדידה מתבצע למעשה על ידי שלושה עד חמישה דורות של פרפרים, והפרפר שחוזר לצפון אמריקה הוא דור שלישי או חמישי לפרפר שיצא מצפון אמריקה לדרום זמן מה לפני כן. במהלך הנדידה מעופפים הפרפרים בגובה של עד שלושה קילומטרים לערך, והם מתקדמים בקצב של כ-70-90 קילומטרים ליום.
בתום הסיור חזרה למלוננו במקסיקו סיטי.

יום 5/ יום שלישי, מקסיקו סיטי – טיסה לסן קריסטובל – שייט בקניון סומידרו - סן קריסטובל

נצא לשדה התעופה במקסיקו סיטי ונטוס לטוקסלה גוטירז, בהגעה נשלב את אחת הפעילויות עתירות האדרנלין. ניסע לכיוון קניון הסומידרו המרהיב בעל קירות הקניון הגבוהים, בו נקיים שייט חווייתי בנהר הגרינחאלווה. בתום השייט והביקור במקום המהווה ללא ספק את אחד משיאי הטיול כולו נשוב לעיר הקולוניאלית היפהפייה – סן קריסטובל דה לאס קאסאס - היפהפייה שהייתה עיר הבירה הראשונה של מדינת צ'יאפס. העיר אותנטית מאוד קטנה ומרשימה בנופיה, באוכלוסייתה ובעיקר באופייה האינדיאני. סן קריסטובל היא עיירת שוק המושכת אליה אינדיאנים מכל כפרי האזור. לינה בסן קריסטובל.


יום 6/ יום רביעי, סן קריסטובל – מרכז העיר – השוק המקומי – כנסיית העיר - סיור בסן חואן צ'מולה

היום יוקדש לסיור מיוחד בעולם האינדיאני של הצ'יאפס ובתוך כך בכפרים סן חואן צ'מולה וזינאקנטן שם מקיימים צאצאי המאיה פעילות ריטואלית אינדיאניות גם בתוך הכנסיות הקתוליות. נכיר את אורח חייהם של השבטים תושבי צ'יאפס. הגברים לבושי פנצ'ו וסומבררו לבנים נמצאים בכיכר המרכזית ועסוקים בפעילות חברתית פוליטית ודתית. נתרשם משדות הכפר ונבקר בכנסייה בה מקיימים פולחן שהוא מיזוג בין הדת הקתולית ואמונות המאיה המסורתיות. לכשנשוב, נסייר בעיירה סן קריסטובל, נסייר בשוק, בכנסייה ובמרכז התוסס. לינה בסאן קריסטובל.


יום 7/ יום חמישי, סן קריסטובל – סיור בעיר פלנקה – שמורת מפלי אקווה אזול

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לטייל באחת מערי המאיה החשובות בתקופה הקלאסית. העיר פלנקה שנחשפה בלב ג'ונגל טרופי במדינת צ'יאפס. נראה את הארמון, מקדש הכתובות, מקדש השמש ואתרים חשובים נוספים בעיר ונטייל בתוך יער סבוך בתוך נהר מרענן בתום הסיור המודרך במכלול פלנקה נמשיך ונדרים אל לב מדינת צ'יאפס לשמורת מפלי "אקווה אזול" – פנינת נוף מדהימה הנוצרת משילוב מפלי נהר הטוליחה הזורם בתוך הג'ונגל הטרופי והרכב הקרקע שיצר שרשרת אגמים ובריכות בצבע כחול טורקיז. לינה בפלנקה .


יום 8 / יום שישי, פלנקה – מעבר גבול לגואטמלה – העיר פלורס - טיקאל

היום ניפרד ממקסיקו במעבר הגבול לגואטמלה. לאחר שנעבור את תהליכי הכניסה במעבר הגבול ניסע בדרכי עפר לפלורס במיניבוס (18 מקומות ישיבה בכל מיניבוס) נערוך ביקור בעיר וניסע למלוננו באזור טיקאל.


יום 9 / יום שבת, אתר המאיה טיקאל – ביקור בפירמידות – מקדשים

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר באתר המאיה החשוב טיקאל. אתר מאיה אדיר הממוקם בלב הג'ונגל הגואטמלי. העיר ננטשה במאה ה- 10 והתגלתה שוב רק במאה ה-20. כיום רק שטח מזערי ממנה חשוף והשאר עדיין קבור תחת מעטה הג'ונגל העבות. נטפס על הפירמידות הרבות הפזורות בג'ונגל, נבקר במקדשים ובארמונות ונפגוש במגוון בעלי חיים: קופים שאגנים, קופי עכביש, עצלנים, קווטימונדי (קרובו של דב הנמלים). לינה באזור טיקאל.


יום 10/ יום ראשון, טיקאל - טיסה לגואטמלה סיטי – סיור בשוק צ'יצ'יקסטננגו – כנסיית סנטו תומס

היום נטוס לגואטמלה סיטי יעד תיירותי מועדף על רבים. העיר משלבת ברחובותיה קסם רומנטי, חיי תרבות שוקקים, ביקור והצצה לתקופות היסטוריות מתולדות האנושות ונופים מרהיבים. נבקר בעיר ונמשיך לשוק הענק הנודע, הטיפוסי והמרשים שבהם – צ'יצ'י, חוויה בלתי נשכחת של צבע וצליל. נבקר בשוק הפתוח בו סוחרים במוצרי מלאכת יד מקומית של כפרי ושבטי האזור. נקיים ביקור מיוחד בכנסיית סנטו תומס שם נערכים טקסים מעורבים קתוליים ואלמנטים מדתות המאיה וכל זאת באווירה מיסטית. נבקר בכנסייה הסמוכה ונזכה בהצצה לעולמם המסתורי של השמאנים, המדיומים המשמרים מסורת עתיקת יומין של חיזוי עתידות וקשר עם העל-טבעי. בסיום ניסע לעיירה פנאחצ'ל, השוכנת לחוף אגם אטיטלן בה גם נלון. בערב חיי הלילה של עיירת הנופש הקסומה הזו ממתינים לנו...


יום 11/ יום שני, שייט לכפרי האגם - סן אנטוניו פאלופו - סנטיאגו דה אטיטלן –בובת האליל מאשימון

היום נצא ליום שייט וביקורים מרתק באגם אטיטלן והכפרים שלחופיו. נשוט מפנאחצ'ל לכפר הציורי סן פדרו ונהנה בדרכנו אליו ממראה שלושת הרי הגעש המקיפים את האגם. נטייל ברחובות הציוריים של הכפר ונבקר בגלריות האמנות הייחודיות של המקום. נמשיך בשייט לכפר הגדול סנטיאגו בו נראה את בובת האליל המוזרה של מאשימון, המהווה מעין קדוש מקומי ה"מתגורר" במסדר דתי מקומי (קופרדה). בתום יום השייט והסיורים נשוב לבית המלון בפנאחצ'ל ללינה.


יום 12/ יום שלישי, פנאחצ'ל – העיירה סוללה - קאסה קוחום – סיור במטעי קפה - אנטיגואה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לעיירה סוללה בה פועל שוק אינדיאני אזורי בדרכנו לבירה הקולוניאלית של גואטמלה – אנטיגואה אשר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר שימור עולמי ובפאתי העיר נעצור לביקור בקאסה קוחום, מטעי קפה בהם נסייר ונשמע על תעשיית הקפה המקומית ושם אף נבקר במוזיאון למוסיקה מסורתית גואטמלית בו ניחשף לכלי הנגינה האינדיאנים. בתום הביקור נמשיך למלון ולאחר התארגנות קצרה בו נצא להיכרות ראשונית עם העיר היפהפייה. סיור ברחובות ובסמטאות להתרשמות. נחזור למלון באנטיגואה.


יום 13/ יום רביעי, אנטיגואה – סיור מקיף בעיר

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באנטיגואה שנוסדה במאה ה – 16 ושימשה כבירתה הקודמת של גואטמלה. העיר ממוקמת בין שלושה הרי געש: פואגו, אגואה ואקטננגו. נבקר ברחובותיה הציוריים. בגלריות, במרכזי מלאכת היד והחנויות המיוחדות. נתרשם מהכנסיות, המנזרים והבתים קולוניאליים שמספרים את תהילת בירתה כעבר של הישות הספרדית באזור במשך למעלה מ – 200 שנה. ניחשף לתכנון העירוני, נבקר בכיכר המרכזית פלזה מאיור ונראה את המבנים החשובים סביבה ובהם הקתדרלה, ארמון הממשל ובניין העירייה. נחזור למלון באנטיגואה.


יום 14/ יום חמישי, אנטיגואה - גואטמלה סיטי – תל אביב

נצא בנסיעה מאנטיגואה לגואטמלה סיטי, בהתאם לשעת הטיסה נצא ניסע לנמל התעופה הבינלאומי ממנו
נעבור לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב.

יום 15/ תל אביב

הגעה לתל אביב.


הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה  
לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018