03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לוייאטנם, תרבות המים הגדולים ושבטי ההרים – טיול גיאוגרפי מקיף - 18 ימים/16 לילות, VTG

טיול מאורגן לוייאטנם, תרבות המים הגדולים ושבטי ההרים 
טיול גיאוגרפי מקיף
חצי פנסיון , פנסיון מלא בשייט בהלונג באי
18 ימים/16 לילות,  VTG

 וייאטנם היושבת בדרום-מזרח אסיה היא "רפובליקה  סוציאליסטית" – שרק ממשיכה להפתיע. היא משופעת באתרי טבע מרהיבים ושדות מדורגים, נופים נפלאים – הרים, מישורים, חופים לבנים, ואוכלוסייה צבעונית ומרתקת. בדרום האוכלוסייה חיה על המים הן בדלתת המקונג והם בדלתת נהר סייגון ובצפון בדלתת הנהר האדום. נטייל בדלתאות – השונות באופיין בצומח שלהן ובחקלאות על המים בהן ונכיר את אורח החיים שפיתחו תושבי מניפות הסחף הגדולות מאוד.

בצפון נמצאות רוב קבוצות המיעוטים האתניים הססגוניות, אליהן נגיע בארבעה ימים מופלאים – בהם נראה ונכיר את קבוצות המיעוטים, את החקלאות המדורגת היפיפיה שלהם, ואת שמורות הטבע ההרריות. חלק זה של הטיול יהיה אוטנטי יותר, ללא תיירים כלל ובתנאים מחיה מעט יותר פשוטים משאר הטיול!
ונקנח בחופה הצפוני של וייאטנם בתוך 'פלא עולם' – הרים חומים וירוקים מזדקרים כסיכות מתוך המים הכחולים והטורקיזיים של מפרץ הלונג. נשוט over night בחלק הפחות מתויר של המפרץ בספינת תענוגות ונהנה מהנוף המרהיב הזה – בוקר, יום, שקיעה ולילה!
טיול בוייאטנם הוא חוויה שאינה נגמרת ובכל יום – אחרת ושונה.

 

Facebook Google+ Twitter Favorites
                     

                            מסלול הטיול לוייאטנם                               

                             

יום 1-2 / 22-23/2 תל-אביב -הו צ'י מין

נצא מישראל בלילה בטיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים אל העיר הו צ'י מין (הידועה גם בשם סייגון: Saigon, Ho Chi Minh City). זוהי העיר המודרנית והמתקדמת והעשירה ביותר בוייאטנם, המייצגת את הצד הקפיטליסטי של וייאטנם! כן, קפיטליזם במדינה קומוניסטית! למרות זאת ניתן עדיין להבחין ברחובותיה בעדויות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי. עם הנחיתה בערב של יום 2 נצא לארוחת ערב. לינה בהו צ'י מין סין.

יום 3 / 24.2 העיר הו צ'י מין

לאחר ארוחת בוקר נסיעה למנהרות Cu Chi, מערכת המנהרות השתרעה על פני 200 ק"מ. נחזור לסייגון לטיול בעיר – שהיא תוצר של ההיסטוריה המודרנית הוייאטנמית ועיר היושבת בין שתי תרבויות מים – האחת עשירה ומתעשרת והשנייה משמרת. נטייל בין קתדרלת נוטרדאם (Notredam Church) הבנויה כחיקוי מוקטן של הכנסייה המפורסמת בפריז, ניכנס לבניין הדואר המרכזי שנבנה על ידי אייפל – הארכיטקט של המגדל המפורסם בפריז, נבקר בארמון ההכתרה (Reunification Palace) שבנה ראש הממשלה ולא נוותר על ביקור במוזיאון המלחמה (The War Museum) שכונה עד 1995 "מוזיאון פשעי המלחמה האמריקאית". נטייל ככל שיותיר הזמן בשווקים וברובעים השונים של העיר. ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 4 / 25/2 מפלי באן ג'וק

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה למפלי באן ג'וק, השוכנים בין וייטנאם וסין, מדהימים ביופיו הרבדים, שבהם מפלים משתלבים בהרמוניה בסביבה עוצרת נשימה. מפלי באן ג'וק, השוכנים במחוז קאו באנג, עומדים בתור פלא טבעי אמיתי של וייטנאם. האיזור הקסום הזה חושף מחזה עוצר נשימה כאשר מים בתוליים זורמים מקומה לשכבה, בהרמוניה עם הנופים השופעים. הפאר שלו הוא עדות ליופי הכובש ש-Cao Bang מעניק בנדיבות למבקריו.
ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 5 / 26/2 תעלות קו צ'י של הוייאט קונג – נסיעה אל דלתת המקונג

בבוקר נצא מזרחה אל כיוון מחוז טאי נין, אזור קרוב לגבול עם קמבודיה שהיה מכוסה בעבר בג'ונגל, בו התחוללו קרבות עקובים מדם. נבקר במחילות קו צ'י (Co Chi) – מעין ערים תת קרקעיות של לוחמי הוייאט קונג, נכיר את שיטות הלוחמה, את הקרבות העיקריים שהיו באזור ואת התנאים הפיזיים של המלחמה. אחרי הביקור נמשיך דרומה, אל דלתת נהר המקונג (Makong Delta), סופו של נהר ארוך וחשוב הקיים מיליוני בני אדם; הנהר מנקז את הרמה הטיבטית המזרחית ויורד ומשקה את לאוס, תאילנד, מיאנמר, קמבודיה ונשפך את ים סין הדרומי בתחומי וייאטנם בדלתת אדירת ממדים. ארוחת ערב ולינה .

יום 6 / 27.2 תרבות המים הגדולה בדלתת המקונג – טיסה לדנאנג – הוי אן

נתחיל את הבוקר בשייט אל השוק הצף של קאי ראנג (Cai Rang) – השוק הצף האחרון בדלתה נוכל לראות את מלאכת המסחר ב"תרבות המים הגדולה" נמשיך ונשוט בזרועות הנהר האדירות ובתעלות חפורות וצרות המסתעפות ממנו דרך כפרים ציוריים, שדות אורז מוצפים, יערות של מנגרובים ותעשיות קטנות. נבקר במפעלים ביתיים ומשפחתיים להכנת אטריות, נייר אורז וממתקים ונראה את הגינות והבוסתנים של עצי הפרי הטרופיים, הגדלים על שפת הנהר. נבקר במקדש של הדת החדשה – דת הקאו דאי ובביתה של הדת הישנה – הכנסייה הנוצרית. ולקינוח נהנה מהופעת מוזיקה ומחול. נעלה על טיסה לדנאנג (Denang) שבמרכז וייאטנם, האזור היה זירת קרבות גדולה במלחמת וייאטנם ה-2 ונקודת נחיתת האמריקאים בשנות ה-60 וה-70 – והם התקבלו בברכות ובפרחים מנערות וייאטנמיות עדינות! עם הנחיתה ניסע להוי אן (Hoi An) בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

ימים 7-8 / 28-1.3 הוי אן: ממלכת הצ'אם הגדולה- שיעור בישול וייאטנמי – פארק בא נא (הידיים) והרי השיש

הוי אן (Hoi An) היא עיר ציורית, שהייתה בעבר עיר נמל חשובה של סוחרים סיניים ויפנים, והיא כיום אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר בגשר היפני, בבית הקהילה של פושיאן, באחד מבתי הסוחרים השמורים ונשוטט להנאתנו בסמטאות הציוריות ובחנויות. ניסע אל גבעות "בא נה" (Ba Na), הממוקמות ממזרח לדנאנג, אזור של גבעות והרים נמוכים המהווים את אזור הגבול עם קמבודיה. פארק בא נה, בו נבקר מכיל גן יפיפה, אזור נופש ואטקרציות, יער עד וכמובן את גשר הזהב המפורסם – אחת האטרקציות המרהיבות. נעפיל בעזרת הרכבל (שאורכו 5,042 מטר – השני באורכו בעולם), נטייל בפארק, נגיע לגשר ונהנה מהנופים ומהיופי של המקום. משם נמשיך אל הרי השייש (Marble Mt.) אזור מיוער ויפה, עם שבילי הליכה נחמדים ונקודות נוף מרהיבות. נשוט על נהר הטו בון ונשתתף בסיור קולינרי בעקבות גידי ואהרוני – המטבח הוייאטנמי ידוע בעולם בשל טעמיו המגוונים, ההגשה והטריות. נבקר בשוק הבוקר הצבעוני ובשוק הדגים, נכיר את הפרודוקטים המשמשים לבישול בשוק ובמטבח, ונתנסה בבישול המקומי. ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

 

יום 9 / 2.3 טיסה להאנוי – אתרי האנוי וסיפורו של הו צ'י מין

בבוקר נצא לדנאנג ונבקר במוזיאון הצ'אם (Cham Museum), ממלכה קדומה שהתקיימה במאות ה-2–20, והשפיעה על הממלכה הקמרית (קמבודית).בטיסה להאנוי (Hanoi) הבירה הרשמית של וייאטנם, המייצגת את הקומוניזם ואת מורשתו של הו צ'י מין – שהיה האיש שהוביל את הלאומיות הוייאטנמית החדשה. עם הנחיתה נצא להכיר את העיר ואת האיש: נלך למתחם הממשלה, שם ניצבים שני בתיו של הו צ'י מין – הבית הרשמי והבית הפשוט אליו פרש (כמו בן גוריון שלנו), נראה את בית ראש הממשלה (בתקווה שיהיה פתוח) ואת המוזוליאום בו נקבר הו צ'י מין עם מותו. נמשיך אל פגודת העמוד האחד – המייצגת יותר מכל את הדת הוייאטנמית. בערב ניסע בסייקלו (אופניים נהוגים) בעיר העתיקה של האנוי, ונראה מופע מקומי. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 10 /3.3 האזור המבודד של בני המיעוטים בצפון-מזרחה של וייאטנם (לופ הא גי'אנג)

בימים הבאים ניסע ונטייל ברגל באזור מבודד ולא מתויר של בני מיעוטים – חלק מ-54 הקבוצות האתניות הוייאטנמיות: הדאי, ה-מונג (לפלגיו), ה-לו לאי והזאי, החיות בנוף הררי מרהיב ומרתק זה. נכיר את כפריהם, את אורח חייהם, לרבות את שיטות עיבוד הקרקע, ההשקיה והבאת המים, את מלאכות היד האופייניות, כמו צביעת בדים והכנת משקאות אלכוהוליים ביתיים, את המגורים ושיטות האחסון, את השימוש בעצי החיזרן (במבוק) הענקיים, את השפות ואת הלבוש, וכן נטייל בשדות ובשווקי הבוקר, ככל שנרצה ונוכל. נטייל בנינוחות ונזכה לפגוש את חיי הכפריים מקרוב.
ניסע מהאנוי להא ג'יאנג (Ha Giang) – נסיעה ארוכה בנופים יפיפיים של וייאטנם ולאורך שדות אורז מדורגים. נעצור בדרך בכפרים, בעיקר של בני התאי ונכיר את חייהם המיוחדים.
ארוחת ערב ולינה בהא ג'יאנג.

יום 11 / 4.3 הא ג'יאנג – כפרי ההמונג והלולו – ארמון "מלך ההמונג" – דונג ואן

בבוקר נצא לכיוון דונג ואן (Dong Van) דרך "שער השמיים" ועמק לונג טאם (Lung Tam Valley) בו חיים בני ההמונג (פאו) – אחת הקבוצות האתניות הגדולות בוייאטנם ובדרום מזרח אסיה, ומיעוט שחי פה על חקלאות במדרגות חקלאיות, את בני הלולו – מיעוט מאוד קטן. נראה את ארמונו של "מלך ההמונג" שנבנה בחסות צרפתית על מנת לזכות באמונו ותמיכתו של השבט הגדול ביותר (דוגמה לכל שאר השבטים); ארמון הבנוי במיטב מסורות הבנייה המקומיות. משם ניסע אל לונג קו (Lung Cu flag Tower) – המונומנט המתעד את מלחמות וייאטנם. נמשיך לדונג ואן ונבקר בשוק המקומי. ארוחת ערב ולינה בדונג ואן.

יום 12 / 5.3 דונג ואן – שמורת בה בֵה

בבוקר נצא לכיוון שמורת בה בֵה (Ba Be) כשבדרך מעבור מעברי הרים יפיפיים עם נופים עוצרי נשימה. כשנגיע לשמורה נצא לחקור אותה ברגל ובשייט, נראה כפרים של בני הנונג והתאי – ונכיר את אורחות חייהם המיוחדים. נמשיך אל מפלי דאו דאנג (Dau Dang). ארוחת ערב ולינה בבה בה.

יום 13 / 6.3 נסיעה בהרים אל האנוי – אתרי האנוי

בבוקר נצא בנסיעה ארוכה ויפה אל האנוי, באזורי ההרים הגבוהים והעמקים הפוריים והמדורגים. נעצור ככל שנוכל לצלם ולהתרשם. עם הגיענו להאנוי, נטייל באתריה השונים ונהנה מהאווירה העירונית. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

ימים 14-15 / 7-8.3 "הא לונג של היבשה" – מחוז נין בין: שמורת הציפורים, שמורת טאם קוק, קתדרלת פאט דיאם, העיר הקיסרית הואה לו

ניסע אל אזור נין בין (Ninh Binh) – אזור הדלתה של הנהר האדום. זהו אזור שטוח של שדות אורז מוריקים מאופק לאופק, זרועות כחולות וצלולות של הנהר האדום, והרים זקורים ומחודדים נישאים מעל. זהו אחד האזורים הקרסטיים הגדולים בעולם. נבקר בשמורת הציפורים (Thung Nham birds Sanctuary), בה נהלך ונשוט כדי לראותן חוזרות אל קיניהן למנוחת הלילה. נשוט בשמורת הטבע טאם קוק (Tam Coc N.P.), שמורה מרהיבה ביופיה, הכוללת מערות ונהרות תת ימיים, שדות ירוקים שצבעם מהפנט, יערות והרים משוננים, אשר לכולם שטים בסירה המושטת באופן ייחודי. זהו אתר מורשת של אונסק"ו. נבקר בקתדרלת פאט דים (Phat Diem), הבנויה עץ ואבן וסגנונה האדריכלי הוא שילוב של מזרח ומערב; היא נחשבת ליפה ביותר בוייאטנם!! נמשיך ונעלה לקבריהם של שושלות דין ולה שליד העיר הקיסרית הואה (Hoa Lu) לקראת הערב – כדי ליהנות מהנוף הזה נפרש לפנינו ממעוף הציפור ובזמן השקיעה היפה.
ארוחות ערב ולינות בנין בין.

 

יום 16 / 9.3 שייט נפלא במפרץ הא לונג שבים סין הדרומי

בבוקר נעזוב את הא לונג של היבשה אל מפרץ הא לונג של הים (Ha Long) – ניסע אל המפרץ, אחד משבעת פלאי עולם הטבע בשל אלפי האיים הקרסטיים שבו. האיים – הרים זקורים, הם תופעה גאולוגית הטבע בשל אלפי האיים הקרסטיים שבו הקיימת רק במקומות בודדים בעולם, ובהא לונג זה המקום היחיד שזה קורה בים ובעוצמה שכזו. רוב האיים אינם מיושבים, וקשה לעלות עליהם, ולכן זה מקום נהדר להתפתחות של צומח וחי, ולשמירה עליהם. פירוש השם הא לונג הוא "המקום בו שקע הדרקון", וזה נקשר לאגדה על משפחת דרקונים, שיצאו להגן על תושבי האזור מהפלישה הסינית, ולאחר הניצחון החליטו להישאר שם ושקעו בשלווה לים ותוך כדי שקיעתם הם הצליפו בזנב, ונשברו ההרים כפי שהם שבורים. יש האומרים שמקור השם בעדותו של קצין צרפתי מסוף המאה ה-19 שנשבע שראה שם דרקון... ניסע אל המפרץ לאן הא (Lan Ha), הפחות מתויר והיותר יפה ושקט – נעלה על אנייה-מלון צפה, עליה נבלה עד למחרת בצהריים: נראה את הזריחה והשקיעה, את הפינות המיוחדות, מערה קרסטית, ונחווה את השקט והיופי המיוחד הזה. פנסיון מלא בשייט.

יום 17/ 10.3 הא לונג - האנוי – דובאי

בשעות הבוקר נהנה משייט במפרץ שבמהלכו נאכל בראנץ' וניסע חזרה להאנוי, בהגעה נצא לסיור בעיר בשווקיה ורובעיה העתיקים. מקדש גוק סון.   נמשיך בסיור ונבקר במוזיאון האתנולוגי העוסק בחיי השבטים. כיכר BA DHIN. ארוחת ערב וניסע אל שדה התעופה, כדי לעלות לטיסה חזרה לארץ.

יום 18/ 11.3 דובאי - תל אביב

הגעה לתל אביב בשעות הבוקר

 

לכל הטיולים המאורגנים לוייאטנם  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018