03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לצפון יוון טיול 8 ימים / 7 לילות, NGR

טיול מאורגן לצפון יוון
ביקורים בדלפי, מטאורה, סלוניקי, יואנינה ,חצי האי פיליון ואתונה
כולל 2 בילויי ערב בטברנה
חצי פנסיון

טיול מאורגן לצפון יוון - יוון היא ערש התרבות המערבית שהורישה לעולם את יסודות הדמוקרטיה, הפיסול והארכיטקטורה, התיאטרון והשירה, הפילוסופיה והמדעים. יש בה הרים גבוהים ונופים מדהימים, מפרצים ואיים מוקפים בים כחול. יוון של היום היא ארץ של נוף אנושי רבגוני ונוגע ללב, כפרי דייגים, ערים מודרניות, מוזיקה טובה של בוזוקי, יין טוב והרבה שמחת חיים.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול ליוון


יום 1/ תל אביב - אתונה – קלמבקה

עם הנחיתה באתונה, נצא בדרכנו צפונה ונחלוף ליד העיירה מרתון שם התרחש הקרב המפורסם.. נמשיך צפונה דרך מישורי תסאליה. נגיע לקלמבקה ונתרשם מנופי צוקי מטאורה יוצאי הדופן. שם, בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה ע"י הרוחות והגשמים לצורתם הייחודית, נבנו מנזרים הנראים כ"תלויים באוויר". נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד המנזרים. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה.

יום 2/ קלמבקה – מצובו- יואנינה

נעשה דרכנו לרכס הרי הפינדוס שבצפון יוון. נבקר במצובו כפר ההררי הציורי, בו ניתן עדיין לפגוש תושבים ממוצא וולאכי, לבושים בתלבושות מסורתיות. נתרשם מבתי העץ ומהנוף המרהיב הנשקף מכל עבר. בצהריים נגיע ליואנינה בירת חבל איפירוס, השוכנת על גדות אגם פאמבוטיס נבקר באגם ונשוט לאי קטנטן ויפהפה שבמרכזו. ארוחת ערב ולינה ביואננינה.

 

יום 3/יואנינה -כפרי זגוריה- יואנינה

עם בוקר ניסע לכפר הרועים מונודנדרי הנמצא בגובה של למעלה מ- 1000 מ' ונחשב לאחד מהיפים בכפרי זגוריה, שהינם קבוצה של 46 כפרים קטנים מעוטי תושבים, הנקראים בשם המחוז בהרי פינדוס, בו הם ממוקמים. כולם מאופיינים בנופים הררים יפים, ובסגנון בנייה עתיק, אותו הם משמרים. הכפר נמצא בראשיתו של קניון ויקוס, הקניון העמוק באירופה ואחד העמוקים בעולם, נטייל על שפת הקניון ונצפה בנוף המרהיב ולא נוותר גם על ביקור בכפר קיפי (Kipoi) הסמוך. אחה"צ נשוב ליואנינה, נבקר ברובע היהודי, בו עדיין קיים בית כנסת של הקהילה היהודית הקטנה שנותרה במקום. נבקר גם במצודה שהייתה מקום מושבו של המושל העותומני ממוצא אלבני, עלי פאשה, ששלט באזור במשך למעלה משלושים שנה, עד הרצחו בגיל 82. ארוחת ערב ולינה ביואנינה.

 

יום 4/ יואנינה – וריה – ורגינה – אדסה - סלוניקי

נתחיל את היום בנסיעה בעקבות הדרך הרומית העתיקה , ויה אגנטיה שהיום משמשת כאוטוסטרדה ראשית לקונסטנטינופול. פנינו לעיירה וריה בעלת סגנון בנייה עות'מני, בה נשתמר רובע יהודי עתיק ומיוחד. נמשיך לורגינה , האתר הארכיאולוגי בו קבורים מלכיי מוקדון ואוצרות זהב ממפוארים. נמשיך צפונה לביקור במפליי אדסה המרשימים. לקראת ערב נגיע לסלוניקי. ארוחת ערב ולינה בסלוניקי. 

 

יום 5/ סלוניקי - בילוי וארוחת ערב בטברנה

בסיורנו המודרך בסלוניקי נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ואתריה. נבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי (במידה ופתוח), המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נראה את האנדרטה לנספים בשואה, נבקר בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן – סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מאניים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית ואת קשת גלריוס והרוטונדה
אחה"צ חופשי לקניות. 
בערב, יציאה לבילוי וארוחת ערב בטברנה מקומית עם מוסיקה וריקודים. 

 

יום 6/ סלוניקי - חצי האי פיליון - פורטריה - וולוס

נמשיך דרומה לחצי האי פיליון הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים קסומים. בחצי האי ישנם 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. 
נבקר בשני הכפרים היפים ביותר – מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית (פאלאטיה) עם עץ הדולב, בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר עשבי תיבול ומרפא וריבות, וכן נצפה על הנוף המרהיב הנשקף לכל עבר. נבקר בוולוס -, השוכנת במבואות חצי האי, עיר צעירה ותוססת ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. ארוחת ערב ולינה בוולוס.

יום 7/ וולוס - פורטריה – תרמופיליי  -דלפי - אתונה

נסע דרך אתר תרמופיליי , בו התרחש קרב ה שלוש מאות הידוע בהנהגתו של הספרטניי ליאונידס . נמשיך בכביש בין ההרים לדלפי, מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האוראקל (חוזה העתידות), השוכנת למרגלות הר הפארנסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי – האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו – בו שכנה הנביאה חוזה העתידות, התיאטרון והאצטדיון.

נמשיך לכיוון אתונה. נערוך סיור פנוראמי, בה נוכל לראות את אתריה המרכזיים והמפורסמים של העיר ולהתרשם מאווירתה המיוחדת. לינה באתונה.

בערב, נצא לארוחת ערב בטברנה מקומית באזור הפלאקה...

 

יום 8/ אתונה – ת"א

בהתאם לשעות הטיסה השלמת סיורים והעברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

**סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות

לכל הטיולים המאורגנים ליוון  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018