03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן ליוון: צפון כולל סלוניקי ואתונה, טיול 8 ימים / 7 לילות, NGR

יוון היא ערש התרבות המערבית שהורישה לעולם את יסודות הדמוקרטיה, הפיסול והארכיטקטורה, התיאטרון והשירה, הפילוסופיה והמדעים. יש בה הרים גבוהים ונופים מדהימים, מפרצים ואיים מוקפים בים כחול. יוון של היום היא ארץ של נוף אנושי רבגוני ונוגע ללב, כפרי דייגים, ערים מודרניות, מוזיקה טובה של בוזוקי, יין טוב והרבה שמחת חיים.

 

 

לטיול בוטיק ליוון בהדרכת עדה לוי לחץ כאן >

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול ליווןביקורים באתונה, דלפי, מטאורה, קסטוריה סלוניקי, יואנינה וחצי האי פיליון  כולל ערב טברנה טיפוסי

יום 1/ תל אביב - אתונה – קלמבקה

נפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסת בוקר לאתונה בירת יוון, ערש התרבות האנושית. לאחר הנחיתה נצא צפונה לכיוון אתר תרמופיליי  ונצלול לעומק ההיסטוריה הסוערת של יוון העתיקה וגיבורה לאונידס,נמשיך מערבה לאחד  האזורים המרהיבים בעולם – קלמבקה (מטאורה). על ראשי מצוקים גבוהים המתנשאים לגובה 650 מטר, נבנו על-ידי נזירים אורתודוכסים, מנזרים הנראים כאילו תלויים באוויר. ניסע בין המצוקים ונטפס למנזרים אשר שימשו מקום מפלט לנזירים. נבקר באחד המנזרים ונרד מהמצוקים תוך צפייה בנוף המרהיב שנשקף מלמעלה על העיירה קלמבקה, השוכנת למרגלות המצוקים. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה.


יום 2/קלמבקה- יואנינה- קניון ויקוס-קלמבקה

היום נצא  צפונה בנסיעה בינות נופים הרריים עוצרי נשימה של הרי הפינדוס, לכפר הוולאכים (יוונים ממוצא רומני) הציורי מצובו. במצובו נסייר בעיירה הציורית שרוב בתיה בנויים עץ, נחזה בתושביה הלבושים בבגדיהם המסורתיים ובמלאכות היד של התושבים.נמשיך לבירת המחוז יואנינה שהיתה עיר חשובה בעבר והיום משמשת כעיר מרכזית השוכנת לחופי אגם ציורי במערב יוון .נעלה צפונה לאזור זגוריה הפראי ונצפה אל קניון ויקוס המרשיםלאחר יום מלא ומגוון נחזור למלוננו לארוחה ולינה בקלמבקה 

יום 3/קלמבקה – קסטוריה -אדסה –וריה-סלוניקי

הבוקר נפרד מקלמבקה הקסומה. נמשיך צפונה לביקור בעיר קסטוריה ,גם היא לגדות אגם "אורייסטדה" היפה. בקסטוריה שלטו הביזנטיים, הסלבים והטורקים.  הכובשים הטביעו את חותמם על העיר ושרידים ביזנטיים נמצאים בה עד היום. נבקר במוזיאון הפולקלור המצוי שם. נמשיך בכיוון צפון מזרח לאזור מקדוניה, נבקר בוריה ואדסה הערים המקדוניות, נטייל ברחובות וריה ונראה את האזור היהודי עם בית הכנסת המחודש. נמשיך לביקור במפלי אדסה ,אתר מהיפים בצפון יוון נתרשם ממפלי המים המרהיבים, ניתן ללכת תחת מפלי המים ולחזות בהם ממספר נקודות לאורך מסלול ההליכה.. בתום הביקור נסיעה לכיוון סלוניקי ללינה. ארוחת ערב במלון. 

סלוניקי


יום 4 סלוניקי

היום נסייר בסלוניקי, בירת מחוז מקדוניה. סלוניקי משלבת מראה מערב אירופאי עם אווירה יוונית וחיי לילה תוססים. העיר  משלבת גם מבנים חדשים לצד מבנים מתקופת מלכי מקדוניה ועד לתקופת הטורקים. נתחיל באתריה היהודיים של העיר: ברובע היהודי, בית הכנסת והמוזיאון היהודי (במידה ויהיה פתוח), כיכר  החרות "אלפטריה" , נראה את האנדרטה לזכר קורבנות השואה. נשמע על עברה המפואר של קהילת יהודי סלוניקי שהגיעה לעיר בעקבות גרוש יהודי ספרד ובנתה עצמה לתפארת עד שחוסלה בידי הצורר הנאצי. נבקר בטיילת המפורסמת של העיר, פסל אלכסנדר מוקדון המרשים, נראה את המגדל הלבן-סימלה של העיר, האוניברסיטה, שער גלאריוס והרוטונדה, נעלה אל האקרופוליס של סלוניקי לתצפית על העיר וכמובן נספר את סיפורו של אטטורק שנולד כאן וכאן עומד ביתו. נרד להפסקת צהריים וזמן פנוי באזור שוק מודיאנו שהיה פעם האזור היהודי. בערב ממתינים לנו מועדוני המוסיקה היוונית ברובע הבילויים העתיק לד'אדיקה. ארוחת ערב במלון ואפשרות ליציאה למועדון הלילה של הלנה היפה .לינה בסלוניקי.


יום 5/סלוניקי-חצי האי פיליון 

נצא לוירגיניה כפר השוכן בקרבת העיר הקדומה האיגיני שהייתה בירת מקדוניה. וירגיניה התפרסמה לאחר שבשנת 1977 התגלה בה מקום קבורתם של מלכי מוקדון, ובכלל זה קבר פיליפוס השני, אביו של אלכסנדר מוקדון, בידי ארכיאולוג יווני ובשנת 1996 הוכרז כאתר מורשת עולמית. נבקר ונתרשם מהקברים של מלכי מקדוניה הקדומים. נצא דרומה אל חצי האי פיליון, אחד מאזוריי יוון המרהיבים ביותר וגם המיוחדים ביותר, המשלבים טבע  עם חופי טורקיז מקסימים, טברנות ואוכל יווני נהדר. נבקר בכפרים ההרריים האוטנטיים במרומי הר פיליון – מקריניצה ופורטאריה המקשטים את רכס ההרים. נסייר בסמטאות הציוריות של הכפרים ונראה את הבתים היפים, הבנויים מאבן הצפחה. נצפה על מפרץ פאגאסטיקוס המקסים ונמשיך ללינה  וארוחת ערב באחד הכפרים באזור.


יום 6/פיליון- אתונה

לאחר ארוחת הבוקר במרומי פורטריה מול הנוף  הקסום נצא אל  דלפי, האתר הארכיאולוגי החשוב והמרשים בו ישבה האורקל והזתה את חזיונותיה, נבקר באתר ובמוזיאון המקומי בו נמצאת אבן מרכז העולם לדברי היוונים, לאחר שנחווה את יצירות העולם הקלסי נמשיך לאתונה בירתה העתיקה והיפה של יוון. לינה וארוחת ערב באתונה.

אקרופוליס, אתונה


יום  7/ אתונה – סיור מקיף בעיר כולל ערב בטברנה מקומית  

הבוקר נצא לסייר באתריה הבולטים של אתונה בירתה המסורתית של יוון: נתחיל באצטדיון האולימפי שנבנה לכבוד חידוש האולימפיאדה ב 1896 -  אצטדיון השיש, נבקר באקרופוליס – אחד האתרים הארכיאולוגיים המפורסמים בעולם, נשקיף למקדש זאוס המרשים נחלוף על פני רובעי העיר החדשים, נצפה אל הפרלמנט שהיה בעבר ארמון המלוכה ושומריו האווזונים הלבושים במדים ססגוניים, , נראה את כיכר אומוניה ההומה, כיכר סינטגמה בה נמצאת גם אנדרטת החייל האלמוני, שדרות האוניברסיטה ועוד. בערב – נטייל באזור הפלקה-העיר העתיקה והשוק ונחגוג את סיום טיולנו בטברנה מקומית כולל ארוחת ערב יוונית אוטנטית בליווי של מוסיקת הרמבטיקו. לינה באתונה.

יום 8  אתונה- תל אביב

לאחר ערב ולילה מרגשים ,שינה טובה ושבוע מלא בחוויות נעזוב את אתונה בדרכינו אל שדה התעופה כשאנחנו עמוסים בשפע חוויות של תרבות וטבע, מוזיקה ,אומנות קלסית ואוכל יווני נהדר, טיסה קצרה ארצה ונחיתה  בבית כשאנחנו אוצרים בליבנו שבוע מיוחד במינו. 

**סדר הביקורים יכול להשתנות

לכל הטיולים המאורגנים ליוון  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
טיולים לשומרי מסורת
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018