03-6226666
להזמנות

גואטמלה וקוסטה ריקה, טיול מקיף בדגש טבע נוף ותרבויות, 16 יום / 14 לילות, GUA

טיול עומק לגואטמלה וקוסטה ריקה
16 ימים / 14 לילות 

גואטמלה המאופיינת ברוב אינדיאני טהור, נפגוש את צאצאי האצטקים והמאיה. רבים מגדירים את גואטמלה כיפה ומרתקת בארצות יבשת אמריקה. אין ספק שהשילוב בין הנופים
בגואטמלה הוא - טיקאל, שנמצא בצפון המדינה בתוך מעבה ג`ונגל. 
קוסטה ריקה - נבקר ביהלום שבכתר של מרכז אמריקה, במדינה שקטה ושלווה, באתרי טבע במדינה, נצפה בחיות בר, בחופים הלבנים והנקיים ובקיצור גן עדן של תיירות טבע שהפכו בכך את המדינה לאחד המקומות היפים בעולם, שבהם ניתן לטייל באזור טרופי בטבעיות רבה ומבלי לפגוע בסביבה.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לגואטמלה וקוסטה ריקה


יום 1 / תל אביב - גואטמלה סיטי

פגישה בשדה התעופה בן גוריון וטיסה דרך יעד ביניים לגואטמלה סיטי. בנחיתה העברה לבית המלון ארוחת ערב ולינה .

יום 2 / גואטמלה סיטי – פלורס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בגואטמלה סיטי הנחשבת כעיר הגדולה ביותר במרכז אמריקה, לגוטאמלה סיטי הסטוריה עשירה המגיעה עד לתרבות המאיה העתיקה ששרידיה שמורים היטב במוזיאונים בעיר. שימור התרבות ומסורות המאיה ומנהגיה מקודמים היטב באמצעות מוסדות העיר המרכזיים והמוזיאונים. במהלך הסיור נבקר בבית הקונגרס , בארמון הנשיאות ובקתדרלה. אח"כ נמשיך למוזיאון Ixchel Del Traje Indígena שבו מוצגות תערוכת קבועות של אריגים ותלבושות אותנטיות של אנשי המאיה ילידי גווטאמלה שמכיל גם ציורים, תערוכות אינטראקטיבית של אופן אריגת הבדים בכיכר המרכזית , אחר הצהריים, טיסה לפלורס. העברה למלון ארוחת ערב ולינה בפלורס .

יום 3 / טיקאל - פלורס

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר באתר המאיה החשוב טיקאל. אתר מאיה אדיר הממוקם בלב הג'ונגל הגואטמלי. העיר ננטשה במאה ה- 10 והתגלתה שוב רק במאה ה-20. כיום רק שטח מזערי ממנה חשוף והשאר עדיין קבור תחת מעטה הג'ונגל העבות. נטפס על הפירמידות הרבות הפזורות בג'ונגל, נבקר במקדשים ובארמונות ונפגוש במגוון בעלי חיים: קופים שאגנים, קופי עכביש, עצלנים, קווטימונדי (קרובו של דב הנמלים).
ארוחת ערב ולינה בפלורס .

יום 4 / פלורס - ריו דולסה –ליווינגסטון

נצא מטיקל ונשוט בנהר אל אחת משמורות הטבע אליו דווקא כאן. ארוחת היפות בגואטמלה היא שמורת " ריו דולסה " בפירוש, מים מתוקים הנושקת למי ים ובכך יוצרת תנאי אקלים מיוחדים, התפתחות צמחייה, עופות מים ופרחים החיים בסביבה מליחה. נוכל ליהנות מליליות מים, ענפות, קורמורנים וטבע מהמם, נמשיך לליווינגסטון - בהגעה נסתובב בעיירה, נכיר את אורכות חייה ונספר את סיפורם של בני הגריפונה ונפנה לעבר שפך הקריבי עליו יושבת ליוונגסטון. כל הנהרות והנחלים הזורמים כידוע לים, מגיעים ערב במלון.

יום 5 / ליווינגסטון - קיריגואה – אנטיגוואה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר באתר המאיה קיריגואה המפורסם בזכות סטלות האבן המרשימות שלו. זהו אתר שמרכזו כקילומטר בודד מגדותיו של נהר מוטגואה (Motagua) בגואטמאלה. באתר פסלים רבים ואסטלות בממדים גדולים במיוחד שכל אחת מהן נחצבה מגוש אבן בודד. הגדולה שבאסטלות בקיריגואה נישאת לגובה של 10 מטר ושוקלת כ-60 טון, ונחשבת לאסטלה הגדולה ביותר שהותירו אחריהם בני המאיה. בנוסף יש באתר מספר מזבחים ודמויות בעלי חיים מיתולוגיים שפוסלו מפיסות סלע.
משם ניסע אל מלוננו באנטיגואה כולל ארוחת ערב.

יום 6/ אנטיגואה - מוזיאון למוסיקה מסורתית גואטמלית - קאסה קוחום

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באנטיגואה שנוסדה במאה ה – 16 ושימשה כבירתה הקודמת של גואטמלה. העיר ממוקמת בין שלושה הרי געש: פואגו, אגואה ואקטננגו. נבקר ברחובותיה הציוריים. בגלריות, במרכזי מלאכת היד והחנויות המיוחדות. נתרשם מהכנסיות, המנזרים והבתים קולוניאליים שמספרים את תהילת בירתה כעבר של הישות הספרדית באזור במשך למעלה מ – 200 שנה. ניחשף לתכנון העירוני, נבקר בכיכר המרכזית פלזה מאיור ונראה את המבנים החשובים סביבה ובהם הקתדרלה, ארמון הממשל ובניין העירייה. נמשיך לתצפית שעל ראש ההר הסמוך לעיר. זו תצפית מרהיבה ממנה ניתן לראות את מבנה העיר הקולוניאלית הזו על בנייניה ורחובותיה , נבקר במרכז התרבות "לה אזוטאה", בה נתוודע לתהליך ייצור הקפה הגווטמאלי המשובח. משם נמשיך למוזיאון הקפה בה נלמד על ההיסטוריה שלו. במרכז עצמו נמשיך לביקור במוזיאון ומרכז מחקר שנועד לשמר את המוסיקה המסורתית של שבטי המאיה בגוואטמלה - קאסה קוחום, בו נוכל לצפות באוסף האיכותי של כלי הנגינה היחודיים לבני השבט ולקבל הסבר גם על השמלות המסורתיות של מחוז. העברה למלון ארוחת ערב ולינה באנטיגוואה.

יום 7/ שייט לכפרי האגם - סן אנטוניו פאלופו - סנטיאגו דה אטיטלן –בובת האליל מאשימון

היום נצא ליום שייט וביקורים מרתק באגם אטיטלן והכפרים שלחופיו. נשוט מפנאחצ'ל לכפר הציורי סן פדרו ונהנה בדרכנו אליו ממראה שלושת הרי הגעש המקיפים את האגם. נטייל ברחובות הציוריים של הכפר ונבקר בגלריות האמנות הייחודיות של המקום. נמשיך בשייט לכפר הגדול סנטיאגו בו נראה את בובת האליל המוזרה של מאשימון, המהווה מעין קדוש מקומי ה"מתגורר" במסדר דתי מקומי (קופרדה). בתום יום השייט והסיורים נשוב לבית המלון בפנאחצ'ל ללינה.

יום 8/ אגם אטיטלן – כולל שוק ססגוני

ביקור ב- Morería סנטו תומאס , בית מלאכה שמייצר את הביגוד המיוחד והמסיכות המיועדות לריקודי הפולחן השונים , אח"כ נמשיך לעיר סולולה שלחוף אגם אטיטלאן לשוק הססגוני האופייני לערי גווטמאלה בהיותו "שוק אמיתי" המיועד לרווחת התושבים. העברה למלון ארוחת ערב ולינה באגם אטיטלן.

יום 9/ אגם אטיטלן – גואטמלה סיטי - סאן חוזה

בבוקר נצא בנסיעה של כ-4 שעות לעבר שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונמשיך בטיסה קצרה ליעדנו הבא – קוסטה ריקה! העברה למלון ארוחת ערב ולינה בסן חוזה.

יום 10/הר געש פואס – מפלי לה פאז

היום נטפס עם האוטובוס לגובה של 2,708 מטר אל הר הגעש פואס – הר געש קלאסי בעל לוע ענקי שבתחתיתו אגם חם ובוץ וולקני מבעבע. (הערה: לעיתים עקב פליטת גזים רעילים לא ניתן לבקר בהר). ונמשיך לביקור בשמורת מפלי לה פאז; גני לה פאז הם פארק הכולל בתוכו את מפלי לה פאז - שרשרת מפלים בגבהים שונים ופארק חיות. לארוחת ערב וללינה בסן חוזה.

 

יום 11/ סיור להר הגעש ארנל - מעיינות חמים

נצא לעבר הר הגעש המפורסם ארנל בעל מבנה הקונוס המושלם; התארגנות קצרה נצא לביקור ובילוי באחד מעשרות אתרי המעיינות החמים הנמצאים באזור זה, שם נהנה מרחצה בבריכות התרמיות השונות - תוצר נביעה של מים חמים באזור געשי . ארוחת ערב ולינה בארנל.

יום 12/ מונטה וורדה – גשרים תלויים – סנטה הלנה

נצא בנסיעה לשמורת הטבע של יער העננים, מונטה ורדה (Monteverde), משתרעת על פני 260 אלף דונם של צמחייה צפופה - בגובה של 1,440 מטר מעל פני הים. היום יוקדש כולו לביקורים בשמורה מיוחדת זו; הפארק מרושת בשבילים ומסלולי הליכה מסודרים, וגשרים תלויים שמוליכים את המבקרים למפגש עם אלפי סוגים של עצים, מטפסים, פרחים בעלי צורות שונות, ציפורים, פרפרים, יונקים, זוחלים ועוד. ארוחת צהרים. מונטה ורדה היא דוגמה מצוינת לייחודיות של קוסטה ריקה, אשר מיקומה על החיבור היבשתי הצר בין יבשות אמריקה ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט, הפך אותה לגשר בלעדי של החי, הצומח, המעופף – ויצר בסופו של דבר מקום אשר למרות ממדיו הגיאוגרפיים הצנועים. במהלך יום זה נערוך בין היתר את סיור הגשרים התלויים המפורסם המכונה אף "טיילת השמיים", ונחוש את מראהו ומשמעותו של יער הערפל הן מהקרקע והן מעל הצמרות וסיור גם בעיירה סנטה הלנה. ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

 

יום 13/ מנואל אנטוניו – סיור קרוקודילים - סיור בשמורה

ארוחת בוקר, יציאה לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד המרכזים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות בדרך, בטארקולס (Tarcoles)סיור לצפייה בתנינים שבמהלכו תצפו בצמחייה עשירה ובבעלי חיים ותפגשו מקרוב תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. בהגעה נערוך סיור בפארק מנואל אנטוניו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. ארוחת ערב ולינה מנואל אנטוניו.

יום 14/ שייט קטמרן – מנואל אנטוניו - סן חוזה

לאחר ארוחת הבקר , הבוקר נצא לשייט על גבי קטמרן באוקיינוס השקט לאורכו של קו החוף המרהיב אל מול פארק מנואל אנטוניו. עם קצת מזל נוכל לראות סביבנו להקות של דולפינים אשר ילוו את הספינה שלנו, ובשמים מעלינו - להקות של שקנאים, קורמורנים וציפורים נוספות. בשלב מסוים נעצור באחד ממפרצי הים הרבים שבאזור, לשחייה ולצלילה עם שנורקל.
משם נמשיך לעיר הבירה סאן חוזה, ונצא לסיור רגלי שבו נראה את בניין "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים),הפארק הלאומי, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית, פארק מוראזן, פארק אספנייה ונבקר בשוק האומנים בו נוכל לקנות מזכרות במחירים אטרקטיביים במיוחד. ארוחת ערב במלון

יום 15/ סן חוזה – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר ניפרד מקוסטה ריקה וניסע לשדה התעופה לטיסתינו חזרה ארצה.

יום 16/ סן חוזה – תל אביב

ננחת במדריד. המשך בטיסת ערב לתל אביב; הגעה מתוכננת ארצה בשעות הלילה.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה  
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018