03-6226666
להזמנות

טיול עומק לאי הקסום סיציליה, 8 ימים / 7 לילות, SIC

טיול של תרבויות, טעמים ומוזיקה
חצי פנסיון

סיציליה ,האי הגדול במרכז הים התיכון , הכדורגל של המגף האיטלקי, החיבור המרתק של תרבויות המזרח והמערב צפון אפריקה ואירופה ,העת העתיקה ימי הביניים והזמן החדש.
עמים רבים עברו באי לאורך ההיסטוריה וכל אחד השאיר את חותמו עד לקבלת מארג מעניין של תרבויות. פסיפס של דתות ,ארכיטקטורה, ארכיאולוגיה, גסטרונומיה והיסטוריה תוססת לאורך אלפי שנים. הפניקים ,היוונים, הרומאים וכמובן הערבים והנורמנים הותירו את רישומם ולנו לא נותר אלא לגלות את האוצרות התרבותיים שהורישו לאי הקסום. נהנה מהנופים העוצמתיים מלווים ביינות מקומיים מוכרים אוכל סיציליאני נהדר ומרציפנים צבעוניים.
תופעות גאולוגיות מעניינות כשהר האתנה הפעיל מנצח על כולם וסלעים וולקנים פזורים ליד חופיה. מפרצים כחולים מעוטרים בחופים לבנים וממוסגרים בגוני הירוק של כרמי גפנים ,זיתים ושקדים ילוו אותנו לאורך כל ימי הטיול.
נטייל בין סיפורים על ימים גדולים בסירקוזה המונצחת בספרו של למפדוזה, הברדלס ,סינימה פרדיסו וכמובן סיפורי המאפיה של הסנדק מקורליאונה.
להתראות , אריוודרצ'י , בסיציליה

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לסיציליה


יום 1 ת"א –קטניה - סירקוזה

המראה אחה"צ בטיסה ישירה מתל אביב לקטניה והמשך אל בית המלון בסירקוזה, בו נשהה שני לילות, ארוחת ערב ולינה בסירקוזה.


יום 2 נוטו- סירקוזה , אורטיג'ה

נתחיל את היום בנסיעה קצרה אל עיר הבארוק נוטו, שזכתה להיכלל ברשימת נכסי אונסקו כאתר מורשת עולמי. נהנה מהמבנים המרשימים של העיר, שאוצרים ומשמרים הוד של ימים עברו. נטייל בין הקתדרלה, התיאטרון, הארמונות ,בית העיריה והמדרחוב התוסס על שפע המסעדות, בתי הקפה והדוכנים הצבעוניים המלאים בתוצרת המקומית. לאחר אתנחתא טעימה ומרעננת במדרחוב, נחזור לסירקוזה עירו של ארכימדס .נבקר בפארק הארכיאולוגי ואוזן דיוניסוס ונמשיך אל העיר העתיקה אורטיג'ה על כיכרותיה המרשימות וסמטאותיה הצבעוניות עם כלי הקרמיקה הצבעוניים. נראה את הקתדרלה שחושפת היסטוריה ארוכת שנים של כובשים ונכבשים, האזור היהודי ומעיין הארטוזה שליד הטיילת. נסיים בארוחת ערב מקומית לסיומו של יום מרתק. לינה בסירקוזה.  

 

טיול מאורגן לדרום איטליה

Image by jcataffo 

יום 3 קלטג'ירונה – פיאצה ארמרינה- אנה- פלרמו 

עם בוקר פנינו מערבה אל לב האי ,נערוך ביקור קצר בקלטג'ירונה ,עיר כיפה, מרכז תעשיית הקרמיקה. נמשיך אל פיאצה ארמרינה, לביקור מיוחד במינו בוילה ריאל על פסיפסיה האדירים שאין להם מתחרה בעולם כולו וכמובן שזכתה להיות כלולה ברשימת נכסי אונסקו העולמיים. נגיע  אל המצוק של אנה – טבורה של סיציליה. נבקר במבצר הלומברדי ,נזכר במרד העבדים של אנו וחבריו ונזכה לתצפית מרהיבה על פני מרחבי האי. נמשיך לפלרמו לארוחת ערב ולינה.


יום 4 פלרמו, קברי הקפוצ'ינים- מונדלו

את הימים הבאים נקדיש לצד המערבי של סיציליה. עם בוקר נכיר את אזוריה השונים של פלרמו , השערים, הכנסיות, התיאטראות  ואת ליבה הפועם של העיר הוא מדרחוב ויטוריו עמנואל .ויטוריו עמנואל, מוזיאון פתוח לשיאי הארכיטקטורה כמו הקתדרלה, הארמונות ,כיכר הבושה והצטלבות הרחובות עם רחוב מונקדה. פסגת הביקור תהיה בארמון הנורמני האדיר על שלל הפסיפסים וקפלה ריאל. נבקר בקטקומבות המקבריות של הקפוצ'ינים ובהמשך היום נצא לחוף מונדלו הציורי עם סירות הדייגים ובתי הקפה ומסעדת הבוסים הידועה של ברוני המאפיה. לקראת ערב נשוב העירה לארוחת ערב ולינה.

יום 5 קסטלו דה גולפו- סג'סטה-אריצ'ה- טראפני

היום נצא אל הקצה המערבי של האי. נסיעה לאורך קו הים לתצפית על קסטלו דה גולפו . נמשיך אל המקדש הדורי המושלם הניצב בנוף קדומים בסג'סטה ונכיר את הארכיטקטורה היוונית של המקדש והתיאטרון. המשך הנסיעה בין כרמי גפנים תובילנו אל המצוק של אריצ'ה . נעפיל מעלה עם האוטובוס ונמשיך רגלית בין הסמטאות ,המבצר והכנסיות אל ליבה של העיר המנוקדת בפינוקי מרציפנים. נתפנק ביין מרסלה מקומי ומרציפנים כמובן, אל מול הנופים הקסומים. את שעות הערב המוקדמות נבלה לאורך בריכות המלח של טראפני עם ארוחת ערב מקומית.   נחזור ללינה בפלרמו.

יום 6 מונריאלה-צ'פלו-סבוקה של הסנדק -טאורמינה 

נשלים את ביקורינו באזור פלרמו ונעלה אל מונריאלה היושבת על המצוק הגבוה לא רחוק מהעיר. נבקר בקתדרלה המעוטרת בסיפורי ההברית הישנה והברית החדשה. נסגור את מסלולינו בפניה מזרחה אל הצלע המזרחית של האי. ניסע לאורך קו החוף הצפוני של סיציליה ונבקר בצ'פלו הציורית ובקתדרלה החולשת על מרכז העיר העתיקה על שלל סמטאותיה והחופים הנהדרים. נתנסה במאכלים המקומיים ונקנח בגלידה בלחמנייה?!. נמשיך מזרחה לכיוון מסינה נחלוף על פניה וממול נראה את איטליה היבשתית- קצה המגף, רג'יו קלבריה. הגענו אל הצלע המזרחית וכאן כמובן שנעלה אל העיירה של קורליאונה הסנדק -סבוקה. העיירה שהיוותה תפאורה לסרט הסנדק. נעלה לתצפית הנותנת כבוד לקופולה , נראה את בית הקפה האייקוני והכנסייה המפורסמת של סצנת החתונה. נטעם  כמובן ממשקה הלימונדה, הגרניטה, מול הנופים הקסומים של העיירה. לסיום נגיע למלוננו באזור טאורמינה לארוחת ערב ולינה.

 טיולים מאורגנים לאיטליה

יום 7 הר האתנה כולל רכבל ורכבי שטח , ביקור ביקב – טאורמינה 

היום יוקדש להר האתנה והאזור. נעלה עם האוטובוס על לנקודת הרכבל ונמשיך אתו מעלה מעלה...באמצעות רכבי שטח 4*4 והליכה רגלית נתקרב את הלוע הגעשי וזרם הבזלת השחורה. בהמשך נבקר ביקב מקומי ש"יאושש" אותנו מהמראה המרשים ונחזור לטאורמינה לערב סיום כולל ארוחה בליווי מוסיקה סיציליאנית טיפוסית . 


יום 8 טאורמינה – קטניה- ת"א

את היום האחרון נקדיש לטאורמינה, היהלום של סיציליה, נבקר בתיאטרון היווני והמדרחובים  עם תצפיות לעבר הגנים והים שמסביב .הקתדרלה, הרחוב היהודי, מגדל השעון ושפע של חנויות ומסעדות מול נופים נהדרים. אחה"צ נמשיך לקטניה לביקור במרכזה ההיסטורי ולנשנושים מקומיים בבית הקפה המפורסם. בדרך לשדה התעופה נעצור לשעה קלה בקניון ואולי נצטייד בפסטו מקומי גבינות ויין למזכרת. מצוידים בחוויות, זיכרונות ומתנות נחזור ארצה.

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
טיולים לשומרי מסורת
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018