03-6226666
להזמנות

הדרך לירושלים עוברת בטוסקנה- "אזור מטה יהודה עד לירושלים וכל מה שביניהם" 3 לילות/4 ימים ISR2


מטה יהודה היא מועצה אזורית במחוז ירושלים, הכוללת לא פחות מ-57 יישובים – מה שהופך אותה לגדולה מסוגה בישראל. מדובר באחד האזורים האטרקטיביים ביותר לטיול בישראל. עם היסטוריה רבת שנים באתרים בעלי משמעות רבה בהם אירועים שעיצבו את דמותו של האזור ושל מדינת ישראל. לצד מסלולי הטיול מסעדות מקומיות יפות , יקבים מעולים , מבשלות בירה , בתי קפה, ונוף... ירוק עשיר פורח אז הפעם בדרך לירושלים טיול נהדר דרך טוסקנה הישראלית!
חשיבותה של ירושלים ליהדות, לנצרות ולאסלאם הופכת אותה לאתר חובה לכל תייר המגיע לישראל. גם אנחנו הישראלים מרבים לבקר בה, וכולנו מכירים היטב את הכותל המערבי, העיר העתיקה, טחנת הרוח בשכונת ימין משה ואתרים מרכזיים נוספים. הפעם אנחנו מציעים לכם זווית קצת שונה, אך לא פחות מעניינת של ירושלים טיולים רגליים ולטיולים עד לנקודות תצפית מרהיבות, לפינות חמד מקסימות וגם לחוויות גסטרונומיות ירושלמיות .

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול


יום 1/ מזכרת בתיה – שריגים - שמורת חורש עדולם – חירבת בורגין – ירושלים

נצא לכיוון ירושלים מנקודת המפגש והתחנה הראשונה היום תהיה מזכרת בתיה .
בתי אבן כורכר עם תריסי עץ ואדניות פורחות, רחובות מרוצפי אבן עם פנסי רחוב רומנטיים ותפאורה של גבעות רכות המכוסות כרמים ויערות. לא, אנחנו עוד לא בטוסקנה! אנחנו במזכרת בתיה, אשר הוקמה ב-1883, והייתה המושבה הראשונה שהוקמה בארץ ישראל על ידי הברון רוטשילד. כמו המושבות שהוקמו מאוחר יותר, דוגמת זיכרון יעקב וראש פינה, וככל הנראה בהשפעת מוצאו הצרפתי של הברון, מזכרת בתיה מאופיינת בבתי אבן ציוריים, כשהסגנון האירופאי בולט ברחוב הראשי וברחובות המסתעפים ממנו.

לאחר שנטייל שם מחכה לנו קפה ומאפה בפינה יפהפייה. מבשלת בירות בוטיק עם מרכז מבקרים הממוקמת באזור יפהפה המשלב את נופי עמק האלה המוריקים עם הגבעות המיוערות של פארק בריטניה.נבקר ונטעם מהבירות השונות.

נמשיך לחורבת בורגין (ח'ירבת אום בורג') נמצאת בראש גבעה, אחת מני רבות בשפלת יהודה. בחורבה נערכו חפירות ארכיאולוגיות ונחשפו שרידים מרתקים של אתרי עבר ובהם מערות קבורה, מערות פעמון, שרידי בתי מגורים מהתקופה הרומית, שרידי כנסייה ומחילות מסתור. מראש הגבעה נשקפת תצפית מרהיבה.
נאכל ארוחת צהריים באחת מהמסעדות באזור לפני שנעשה את דרכנו לירושלים ולמלוננו.
ארוחת ערב במלון ויוצאים שוב לסיור ערב בעין כרם. כפר ציורי השוכן למרגלות הר אורה שבהרי יהודה. לעיני המתבונן יתגלו מראות קסומים של כפר, שלמרות פגעי הזמן והקדמה, שמר על אופיו ועל ייחודו, תודות למאבק ארוך ועיקש של תושביו. נטייל ברגל בסמטאות צרות, בנוף לילי קדומים, התבוננות בבתי אבן ערביים, וזמן לבלות בבתי הקפה הפזורות ברחבי הכפר.

יום 2 ירושלים – הטיול הקלאסי

נתחיל את הטיול בעיר העתיקה, שם נשמע את ההיסטוריה בת 3000 שנה של ירושלים. נמשיך לביקור קצר בשרידי הקדומים ביותר של ירושלים באתר עיר דוד ומשם אל עבר הר ציון קבר דוד וחדר הסעודה האחרונה. נכנס אל העיר העתיקה ונסייר בארבעת הרובעים, נבקר ברובע היהודי המחודש אשר תחתיו נחשפו שרידי העיר העתיקה, הקארדו הרומאי והחומה הרחבה. לסיום אל הכותל ומשם אל הויאה דולורוסה וכנסיית הקבר שברובע הנוצרי. את הסיור היום נסיים בשוק מחנה יהודה התוסס ושם זמן חופשי לאכול ולהנות מאווירת השוק הירושלמי.
לאחר ארוחת ערב נצא לכיוון שער יפו, לסיור לילי במקום הכי גבוה בעיר העתיקה ,מגדל דוד, הוא הכינוי שניתן למצודה אשר הגנה במשך אלפי שנים על העיר ירושלים. המצודה עברה גלגולים רבים, כשהערבים, הצלבנים והתורכים הותירו כולם את חותמם על הארכיטקטורה של המבנה. נתחיל בנקודה זו כדי לראות את הנוף המדהים שנשקף ממגדלי המצודה, כשהעיר נפרשת מולכם.

יום 3 מנהרות הכותל – שכונות ירושלים

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון הכותל המערבי, הקיר המערבי התומך את רחבת הר הבית, הינו אחד השרידים המפוארים והמשמעותיים שנותרו בירושלים מימי המקדש השני שחרב לפני כאלפיים שנה. הכותל בשלמותו משתרע על פני קרוב לחצי קילומטר, אך כיום חשופים לעין כל, ברחבת התפילה, רק כ- 70 מטרים. נסייר במנהרות הכותל ונגיע אל חלקיו הנסתרים. ניגע באבניו המקוריות והמיוחדות המספרים את סיפורו של העם היהודי.
נמשיך לסיור בין שכונות הנושאות עימן מטען היסטורי מרתק וסיפור המגדיר את יופיין. כך גם המקרה עם שתי השכונות טלביה וקטמון , החושפות בפניכם מסע המתחיל עוד בעידן העות'מאני ועובר דרך השלטון הבריטי באזור. הסיור עובר בין שלל תחנות המשקפות השפעות אדריכליות מגוונות וחשובות, ההופכות את ירושלים לעיר הוורסטילית שהיא כיום.
נסיים את היום בארוחת ערב במלון.

יום 4 ירושלים – יקב ברקן – אזור מרכז

סיורנו בירושלים הגיע לסיום אבל יש עוד מה לראות בדרך הביתה! נצא לכיוון קיבוץ חולדה לאחר מותו של הרצל, ב-1904 הוחלט לטעת בחולדה יער לזכרו ובמרכזו בית על שמו. בין יער חולדה לקיבוץ חולדה בלב 2,200 דונם כרמים ממוקם לו מרכז המבקרים הגדול והמרשים של יקבי ברקן. נסיים את הטיול בביקור ביקב וטעימות מכמה סוגי יין.
הגעה לאזור המרכז אחרי הצהריים.

לכל הטיולים המאורגנים לישראל  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
טיולים מאורגנים בישראל
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018