03-6226666
להזמנות

סרי לנקה - "הדמעה של הודו" ואחת מ"נפלאות הבריאה" - 11 ימים/9 לילות, SRL

טיול מאורגן לסרי לנקה
11 ימים/10 לילות 
חצי פנסיון 

ה"סרי" בשמה של המדינה "הרפובליקה הסוציאלית דמוקרטית של סרי לנקה" משמעו קדוש, והמילה "לנקה" משמעותה אי, ולכן זהו "האי הקדוש". הוא קדוש כבר בסיפורי המיתולוגיה ההודיים והיה המקום הראשון אליו נדד הבודהיזם– וממנו הוא נפוץ לשאר חלקי דרום אסיה והעולם. את הקדושה נרגיש בטיולנו, ויותר מזה – זה אחד מנפלאות הבריאה. לא נפסיק להתפעל!

סרי לנקה הוא אי מדרום מזרח להודו, באוקיינוס ההודי, שמרגע שנתגלה על ידי סוחרים הוא הפך להיות נקודה חשובה מאוד בדרכי הסחר הימיות. באי קטן זה אפשר למצוא את כל קסמי המזרח: חופי ים לבנים, מקדשים מפוארים, עתיקים וקדושים, נופים טרופיים ושדות אורז ותה מדורגים, ערים קטנות פסטורליות ושמורות טבע יפיפיים. בטיול נבקר באתרים הידועים כמו מקדש דמבולה, סיגירייה – אתר הנחשב לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים; העיר קנדי הציורית, העיר הקדושה אנוראדהפורה, נוורה אלייה העיר הגבוהה בסרי לנקה, ובחוות תבלינים בה ניפגש עם הרבה מהתבלינים שעל שולחננו במקורם הטבעי. אם בכך לא תמו הרפתקאות הטיול – נעשה גם רפטינג חוויתי על נהר הקטיגולה וניסע ברכבת החוצה קניוני ענק עמוקים ומיוערים. טיול ייחודי וחווייתי שלא תרצו לחזור.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לסרי לנקה


ימים 1–2 / טיסות תל אביב-קולומבו, שבסרי לנקה – טיול בעיר הגדולה קולומבו – שייט נינוח בתעלות ובלגונה בנגומבו – נגומבו

נצא בטיסה לקולומבו (Colombo), בירת סרי לנקה, דרך יעד ביניים, וננחת בבוקר המוקדם של יום 2. עם הנחיתה ניסע לאכול ארוחת בוקר, ונצא לטייל בקולומבו, העיר הגדולה ביותר באי והמאוכלסת בכ-5 מיליון בני אדם, והצמודה לעיר הבירה סרי ג'יוורדה נאפורה קוטה (Sri Jayewardenepura Kotte) – שתיהן על החוף המערבי. זו עיר המערבת ישן וחדש, רשמי וחופשי, מודרני וקולוניאלי והיא ססגונית וצבעונית. נצא לטייל כמה שעות ברחובותיה הנעימים. משם ניסע לנגומבו (Nagombo), ונצא לשייט מרענן ורגוע בתעלות ההולנדיות ובלגונה (Muturajawela Lagoon), במהלך השייט נראה ציפורים רבות, קופים ולטאות ענק החיות על גדת התעלה ובמים. חוויה קסומה.

ארוחת ערב ולינה בנגומבו.

 

.יום 3 / שוק הדגים של נגומבו – בית יתומים לפילים בפינאוולה – סיגירייה

לפני ארוחת בוקר נצא לכיוון הים כדי לראות את סירות הדייג, החוזרות לעיר עם שלל הדגה שהביאו אל שוק הדגים, שנמצא ליד מבצר העיר. נטייל בשוק, ולאחר מכן נשוב למלון לאכול ארוחת בוקר ולהתארגן ליציאה.
ניסע לפינאוולה (Pinnawala) לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים, ותכינו עצמכם – זהו סיפור מרגש. המקום החל לפעול ב-1975 עם 7 פילים יתומים, וכיום יש בו אפילו פילים-ילדים ופילים-נכדים. על פי הערכה, חיו ברחבי האי לפני שהבריטים הגיעו לכאן בשנת 1851 – 30,000 פילים; בשנת 1860 אוכלוסיית הפילים הייתה בסכנת הכחדה ממשית. עובדה זו דחפה את הממשלה הסרי לנקית לקום ולעשות מעשה – להקים בית יתומים לפילים שמסיבה זו או אחרת לא נמצאים עם העדר, כדי לשמר את המין ולאושש ולהשיב לטבע פילים. כיום מונה אוכלוסיית הבר בסרי לנקה קרוב ל-4,000 פילים. הפילים נעים באופן חופשי, דבר המאפשר להם לחיות חיי עדר ולהכיר זה את זה. נראה את רחצת הפילים היומית בנהר ונהנה גם מחוויה ייחודית זו.

טיול מאורגן לסרילנקה


נמשיך לסיגירייה (Sigiriya), האתר המפורסם ביותר בסרי לנקה והאתר שנחשב לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. "מצודת סלע סיגירייה" היא מצודת-ארמון, שנבנתה במאה ה-5 לספירה בצורת אריה ענק, הנישא 200 מטר מעל סביבתו. היום השתמרו רק כפות רגליו הענקיות, בהם כרויות כ-1,200 מדרגות אל פסגת הסלע, ממנה נשקף נוף פנורמי מרהיב האופייני לסרי לנקה. נבקר באתר, שבעבר היו בו 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה (ואנו נראה את 19 הציורים ששרדו) – חלק מההתפתחות של האמנות הבודהיסטית בסרי לנקה באלף ה-1 לספירה. מעל ציורי הגברות מגולפים 1,500 דברי פרוזה ושירה.
ארוחת ערב ולינה בסיגירייה.

 

יום 4 / לטייל בתוך ההיסטוריה בפולונארווה – לחוות את חיי הכפר בהבראנה – סיגירייה

בבוקר נצא לכיוון פולונארווה (Polonnaruwa) – אחת הבירות העתיקות, הזרועה המקדשים ומבנים מרשימים, קברים וסטופות קדושים ופסלים – יופי בתוך היער.
נמשיך משם אל האזור הכפרי להבראנה (Habarana), כדי להכיר את התושבים ואת חיי הכפר. נצא לטיול רגלי קצר בחיק הטבע לאורך שבילי הכפר. מסלול הטיול עובר סמוך לגדות אגם, אותו נחצה בסירה מסורתית. נחווה את חייהם כמו שהם חיים אותם, נסייר בין בתי הכפר, נלמד מקרוב על חיי הכפרים, נצא לרכיבה בכרכרה רתומה לשור, נשוט באגם בסירה קטמראן אוטנטית, נתנסה בשיטות בישול מסורתיות ונהנה מארוחת צהרים שנכין בעצמנו.  
ארוחת ערב ולינה בסיגירייה.

*השייט תלוי בגובה מי האגם.

 

יום 5 / השוק של דמבולה ומערות "מקדש הסלע" –- להריח ולטעום תבלינים בחווה במטאלה – קאנדי

לאחר ארוחת בוקר ניסע לדמבולה (Dambulla), אל השוק המקומי (economic market) לראות את ההמולה מתלהבת וקונה, לספוג בו את האווירה והלך הרוח המקומיים, וליהנות משפע הפירות והירקות וכל מה שחפצה נפשכם. לאחר מכן נבקר ב"מקדש הסלע" – קומפלקס של 5 מערות (מקדשים) המתוארכות למאה ה-1 לפני הספירה – אחד המקדשים החשובים ביותר בסרי לנקה. נעלה כמה מאות מדרגות אל  חמש המערות, תוך שאנו נהנים מנוף מרהיב ומקופים רבים שההר הוא סביבתם הטבעית. במערות מאות פסלי בודהא, פסלים של מלכים מקומיים ופסלים הינדואים וכן ציורי קיר דתיים; אין קיר או תקרה שאינם מכוסים בציורים ססגוניים, כולם של דמויות דתיות מהפולקלור הבודהיסטי- הינדואי. מניחים כי הפסלים ההינדואים הם מהמאה ה-12 לספירה, והציורים האחרונים הם מהמאה ה-18.
נמשיך אל חוות תבלינים במטאלה (Matale) – עיר שסביבה חוות תבלינים רבות, שהעניקו לסרי לנקה את כינויה "אי התבלינים". במקום ניתן לראות את גידול הכורכום, הקינמון, ההל, אגוז המוסקט, הפלפל והאניס.
נמשיך לקאנדי (Kandy), שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים.

ארוחת ערב ולינה בקאנדי.


יום 6 / הגנים הבוטניים, יער גשם עתיק ויפה ו"מקדש השן" בקאנדי –- מופע פולקלור מסורתי וססגוני – קאנדי

נתחיל את הבוקר בסיור עירוני בעיר קאנדי (Kandy), העיר השנייה בגודלה בערי סרי לנקה. קאנדי ממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה והיא גם היתה בירתה של השושלת הסינהאלית האחרונה, עד שזו נפלהב-1815 לידי הבריטים (אחרי 300 שנה שבהן הצליחה להדוף ניסיונות השתלטות פורטוגליים והולנדיים). במרכז העיר, לא רחוק מהאגם המלאכותי היפה, פרושים שווקים, סמטאות ציוריות, בתי מלאכה קטנים ומסעדות. לאחר מכן נבקר בגנים הבוטניים היפיפיים – הראשונים שנבנו בסרי לנקה למטרת הנאה ע"י המלך סינהאלה והורחבו ע"י הבריטים. הגנים פרוסים על שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פרות, צמחים ופרחים, מטפסים וסחלבים. נתחיל את טיולנו ביער גשם עתיק ויפיפה – יער אודוואתאקלה (Udawathakele), ונמשיך אל גולת הכותרת של ביקורנו – "מקדש השן" – מקדש בו שמורה אחת משיניו של הבודהא מלפני 2500 שנה. המקום הוכרז כאתר מורשת עולמית ונערכים טקסים במשך היום והוא מקום עליה לרגל מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי.
בערב נצפה במופע פולקלור מקומי של ריקודים מסורתיים ונהנה מאווירה תרבותית וססגונית.
ארוחת ערב ולינה בקאנדי.

 

יום 7 / רפטינג חוויתי קטיגולה על נהר קלאני – מטעי תה בדרך לנווארה אליה, העיר הגבוהה והממוזגת

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעבר נהר הקטיגולה (Kithulgala white water), שם נהנה מרפטינג חוויתי: נקבל הוראות בטיחות, נצטייד באביזרי בטיחות הכרחיים ונרד לספינות ועמן אל ערוץ הנהר, ונהנה משייט על הנהר קלאני; הנהר זורם בינות כפרים, גבעות המכוסות ביעדות גשם בשלל גווני הירוק.
לאחר מכן ניסע לכיוון העיירה נווארה אלייה (Nuwara Eliya) דרך הרים ירוקים מכוסים במטעי תה, אשר בזכותם זכתה סרי לנקה לפרסום עולמי. נבקר במפעל ליצור תה, ונלמד על אופן הכנת התה המסורתי, על הקטיף והייבוש, על האריזה והשיווק ועל ההבדלים שבין סוגי התה. נצא לשדות בהם קוטפות תה טמיליות שחומות עור אוספות את עלי התה המלבלבים (2–3 מכל שיח). התה הציילוני מפורסם ברחבי העולם, ורובו משמש לייצוא; מחירו נקבע בבורסה בקולומבו המיוחדת לסוגי התה השונים.
לאחר מכן נמשיך אל העיר נווארה אליה (Nuwara Eliya) שהיא העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה (1,889 מטר) באזור ההררי, כשהר פדרו ופסגת אדמס, הגבוהים שבהרי סרי לנקה, נישאים מעליה. האקלים פה מושלם, אוויר נקי, קצת קריר בערב, שינוי מרענן לאקלים הטרופי השורר בכל האי.
ארוחת ערב ולינה בנווארה אליה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 8 / רכבת ההפתעות מנאנו אויה לאלה – טיול על מדרונות הר אדם – אודואלאווה

בבוקר נצא לעבר תחנת הרכבת בנאנו אויה (Nanu Oya) ונעלה על רכבת לנסיעה מעל קניונים והרים – נסיעה יפיפיה ומרגשת עד אלה (Ella). זו נסיעה שלא תשכחו! כשנגיע לאלה, נצא לטיול של כשעתיים (או מעט יותר) על מדרונות ההר הגבוה באי – הר אדם (Adam’s peak) מלווים ברעש המים הזורמים וקרקור הצפרדעים.

נקנח במסג' של כמה דקות. 
ארוחת ערב ולינה באודוואלאווה.

 

יום 9 / מפלי באמבאראקאנדה הגבוהים בסרי לנקה – הפארק הלאומי אודוואלווה העשיר בחיות בר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מפלי באמבאראקאנדה (Bambarakanda waterfall) – הגדולים ביותר בסרי לנקה, המשופעת מים והזוכה למונסונים טובים בעונת הקיץ. לאחר מכן ניסע לפארק הלאומי אודוואלווה (Udawalawa) המשתרע על שטח של 230,821 דונם והוכרז כפארק כבר בשנת 1972. פארק זה עשיר באוכלוסיית פילים (כ-500 פילים אסייתיים), תאו בר, צבאים מנוקדים, צבועים נובחים, חזירי בר, ​​סמבור, ארנבת, מונגוס, תנינים, 50 מיני פרפרים ומינים רבים של ציפורים. 

ארוחת ערב ולינה באודואלווה.

 

יום 10 / עיר החוף הקולוניאלית היפה גול – פרויקט שימור צבי ים בחוף קסגודה – שייט על נהר מדו גנגה – קולומבו

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון בנטוטה (Bentota) ובדרך נכנס לעיר החוף גול (Galle), אשר הוקמה במאה ה-16 על ידי הפורטוגזים ונכבשה מאוחר ע"י ההולנדים. לפי חלק מהחוקרים זו "תרשיש" המקראית. בעיר שפע סגנונות ארכיטקטוניים אירופיים ודרום אסייתיים מסורתיים; אחד המבנים היא המצודה שנבנתה על ידי ההולנדים (שמורה במצב מצוין גם היום). זו העיר הקולוניאלית השמורה ביותר בדרום אסיה ולכן זכתה להיכלל על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נטייל בעיר העתיקה, במבצר הענק ובמגדלו, ככל שיותיר הזמן, ונהנה מיופיה.
נמשיך בדרכנו, ונעצור בחוות תבלינים המתמחה בקינמון, במכרה של אבנים טובות, המשמשות לתכשיטים Moon Stone, ונראה את ה"מוזיאון" – סדנת גילוף של מסכות טיפוסיות לאזור. נמשיך לקסגודה (Kosgoda) – כפר חוף בו מתקיים פרויקט הדגרה של צבי ים (Turtle farm). בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים, וכולם בסכנת הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא. הפרויקט קונה מהמקומיים ביצים שנאספות לאחר ההטלה, ומעביר אותן ל"מדגרות" מוגנות. הצבים הקטנים בוקעים בתנאים מוגנים ומשוחררים לים. במשך שנתיים הצליחו לשחרר לים עשרות אלפי צבים! באלאפיטייה (Balapitiya) – כפר קטן של דייגים, ושל מגדלי קינמון לקליפה ושמן.. הכפר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה (Madu), ואנו נשוט לתוך אזור הערבוב של המים המתוקים ומי הים, נעבור בין האיים ויערות מנגרובים – עצים שגדלים במים, ונצפה על שפע של ציפורים.
לאחר מכן נסיעה לעיר הגדולה קולומבו, נאכל ארוחת ערב ונסכם את הטיול.
לינה בקולומבו.

יום 11/ קולומבו - תל-אביב 

בבוקר נצא לשדה התעופה, לטיסה חזרה ארצה, דרך יעד ביניים.

לתשומת לבכם:

טיול לסרי לנקה הוא טיול תרבות וטבע, בין ערים עתיקות, נופים, יערות ויערות גשם, חופים נפלאים ושמורות מרתקות. לצד שווקים מקומיים, בעלי מלאכה, ואוכל משובח. זו מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמה כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.

לכל הטיולים המאורגנים לסרי לנקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018