03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לרואנדה - חנוכה 2020 בהדרכת גילי חסקין 7 ימים/8 לילות RWA1

רואנדה מדינה אפריקאית קטנה, יפהפייה, שונה מאוד מכל מה שחשבתם. רואנדה היא מדינה ירוקה להפליא, ארץ שופעת גבעות ירוקות, כפרים קטנים ומטעי תה גדולים בשטחם. הרי געש, אגמים, יערות גשם בהם חיות גורילות הרים ושמורות ספארי. שימור טבע מעורר הערכה, התאוששות מרגשת מהעבר הטראומטי ורצון לפעול יחד למען עתיד טוב יותר.
רואנדה מדינה ירוקה מבחינת תחלואי קורונה, שהחזרה ממנה אינה מחייבת שהייה בבידוד והדובדבן שבקצפת - מפגש מופלא עם משפחת גורילות בלב היער.
המחיר כולל סיור בעקבות גורילות ההרים.

Facebook Google+ Twitter Favorites


מסלול הטיול לאיחוד האמירויות


יום 1/ יום ה'/ 10.12.20 / תל אביב –קיגאלי (רואנדה)

פגישה בנמל תעופה בן גוריון ביום ד' 09/12/20 בשעה 21:30.
00:45 – נטוס עם חברת רואנדה אייר בטיסה ישירה לרואנדה.
06:30 – נחיתה בקיגאלי ובהגעה נעשה בדיקת קורונה ומשם נמשיך באוטובוס למלון בעיר עד קבלת התוצאות - לינה וארוחת ערב.

יום 2 / יום שישי 11.12.20/ קיגאלי – אקגרה

עם קבלת תוצאות הבדיקה נתחיל את ההיכרות עם המדינה הקסומה בעיר קיגאלי, עיר הבירה של רואנדה. נוכל להתרשם מרמת הסדר והניקיון. העיר משמרת את עברה ובד בבד מתפתחת ללא הרף.
נבקר באתר ההנצחה לרצח העם, שנערך ב- 1994 וננסה להבין את תהליך השיקום שעברה המדינה מאז. באתר הקדישו פינת זיכרון לאירועי רצח עם שקרו בעולם, כולל השואה שעברה על היהודים.
בסיום הביקור, ניסע למחוז המזרחי של המדינה, אל הפארק הלאומי, אקגרה. בשעות אחר הצהרים, נתחקה אחר בעלי חיים, בחלקו הדרומי של הפארק.

 

יום 3/ יום שבת 12.12.20 / קיגאלי – נייגטרה (KIGALI – NYAGATARE)

הבוקר נמשיך את סיורנו בפארק אקגרה שבו כמה בתי גידול: סוגי סוואנה, עצים ושפע של אגמים וביצות, המאפשרים קיום של מגוון חיות- בר. במהלך יום שלם של טיול רכוב ("ספארי"), נתחקה אחר חיי הבר אשר בפארק. עדרי זברות ותאואים, פילים, קרנפים, אריות, סוגי אנטילופות, אגמים בהם רוחשים תנינים, היפופוטמים ועשרות סוגי ציפורים. בסוף יום מדהים שבו צפינו בחיות וקיבלנו הסברים וסיפורים מרתקים ניסע ללינה וארוחת ערב בעיר נייגטרה.

יום 4 / יום א' 13.12.20/   נייגטרה – מוסנזה( MUSANZE) 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה למוסנזה, בירת הצפון, אחת מששת ערי המשנה של רואנדה לאזור הרי הגעש, אשר בפארק הלאומי דה ולקנו, הפארק הלאומי משתרע על שטח של 160 קמ"ר יער וכולל חמישה מתוך שמונת הרי הגעש בהרי וירונגה: קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו. הפארק גובל בגן הלאומי וירונגה, אשר נמצא ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו ובגן הלאומי מגהינגה שבאוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים: עדרי תאואים, צבאים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של דיאן פוסי,חוקרת הגורילות, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות. 

בדרך נעצור בגבעות ניירנגרמה. שם נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. נצא לסיור בנוף מרשים המוכיח למה רואנדה נקראת ארץ אלף הגבעות. נאכל ארוחת צהרים מיוחדת במקום. משם נמשיך צפונה ונבקר בכפר תרבותי, המתאר בצורה מדהימה את ההיסטוריה, האומנות והרפואה הקדומה, נחשף לצמחים המקומיים השונים ולתפקידם ברפואה המקומית . נצפה במלאכות הקדומות של טחינת קמח למאכלים מסורתיים בשיטות העתיקות, אשר משתמשים בהם גם כיום. נכיר את השירים והריקודים המסורתיים.    רואנדה מלאה בשווקים שונים וכל שוק כולל תוצרת מקומית ייחודית. במוסנזה נמצא תפוח האדמה הטוב ברואנדה, הגדל רק באזור זה. לינה וארוחת ערב במוסנזה.  

יום 5/ יום ב' 14.12.20/ מוסנזה – מפגש עם גורילות בפארק דה וולקנוס - גיסניי (MUSANZE GISENYI)

הבוקר של יום זה מהווה את שיאו של הטיול כולו – מפגש עם גורילות ההרים פנים אל פנים .

השכמה מוקדמת , כוס שתיה חמה עם ארוחת בוקר ארוזה ,ואנו בדרכנו אל הרי הגעש שלנופם ישנו את הלילה . למרגלות הר הגעש הוקם מרכז מבקרים בו נתארגן למפגש המיוחל עם גורילות ההרים . נתחלק לקבוצות קטנות (מקסימום 8 מטילים בקבוצה+ מדריך ומאבטחים) כל קבוצה תצא במסלול שונה באורכו וברמת הקושי של הטיפוס ובהתאמה למיקום משפחות הגורילות וניידות המטילים. משמע – זמן החזרה אל מרכז המבקרים יהיה תואם למרחק ההליכה עד הגורילות . משך השהייה במחיצת הגורילות מוגבל ל 60 דקות.
בתום המפגש עם הגורילות ולאחר ארוחת הצהריים נצא אל עבר העיר גיסניי, אשר בצפון אגם קיבו העצום, אחד מחמשת האגמים הגדולים של אפריקה, אשר לאורכו שלוש ערים מרכזיות: גיסניי בצפון, קיבויה במרכז ורוסיזי בדרום.
נצטרף אל השייט היומי של הדייגים בסירות הדייגים המסורתיות מלווים בקולות קריאה ושירה עם סיפורים ונגיעה בתרבות הדייג העתיקה. וכך נכיר את חיי המקומיים שחיים ליד האגם. חוויה שאי אפשר לפספס! 
לינה וארוחת ערב בגיסניי.

יום 6/  יום ג'  15.12.20/   גיסניי – קיבויה (GISENYI – KIBUYE)

לאחר ארוחת בוקר נצא לטרק מדהים הקונגו נייל  טריל. מסלול מרהיב לאורך אגם קיבו  עם נוף על האגם, האיים וקונגו השכנה. מסלול אשר מותאם לכוחות המשתתפים. הדרך עוברת דרך הכפרים ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך.  לאורך המסלול נראה את חיי היום-יום של המקומיים, נעבור דרך בתי ספר, כנסיה והפעילויות השוטפות. המסלול אפשרי ברגל, ברכב ובאופניים. נאכל ארוחת צהרים במסעדה מקומית בעיר גיסניי , ומשם נמשיך באוטובוס לאורך האגם אל העיר קיבויה, עיירת נופש פופולרית למקומיים. נצא לשייט לאיים הקסומים באגם, אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. שם גם נטייל אל פסגת האי, נפגוש בעטלפי פירות וצמחיה פראית עד שייחשף לפנינו נוף של 360 מעלות של האגם העצום, משובץ באיים טרופיים קסומים.

לינה וארוחת ערב בקיבויה.

(בדיקת קורונה תעשה במהלך השהות במלון לקראת הטיסה חזרה לישראל)


יום 7/ יום ד' 16.12.20/ קיבויה – קיגאלי (KIBUYE – KIGALI)

נתחיל את הדרך חזרה לקיגאלי, בדרך נעצור במפלי נדבה, מפלי סלע מרשימים, האוצרים בתוכם סיפור עתיק, על חשיבות הנדיבות ( אותו תשמעו במקום).
קיגאלי היא עיר הבירה של רואנדה. זה המקום והזמן להתרשם מרמת הסדר וניקיון. עיר המשקפת את ההיסטוריה הקשה של המדינה לצד מודרניזציה ושגשוג הדוחף לפיתוח ובניה. 
נתארח בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני, ניימירמבו. הקואופרטיב המיוחד נוסד ב- 2007 על ידי 18 נשים מקומיות שהקימו פרויקט שמטרתו מאבק באלימות נגד נשים, מאבק לשחרור האישה והעצמתה בחברה ובמדינה. ברואנדה של היום לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידים מרכזיים וחשובים ביותר. הפרויקט נקרא "אומוטימה" שפירושו לב בשפה המקומית ששמה "קניהרואנדה". כיום מעסיק הפרויקט מאות נשים מהקהילה, הן עוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד. ארוחת צהרים מיוחדת תערך במקום.
לינה וארוחת ערב בקיגאלי.

יום 8/ יום ה'  17.12.20 / קיגאלי – תל-אביב (KIGALI)

נתחיל את היום בסיור בשווקים התוססים של הבירה קיגאלי, שווקים המכילים מגוון רחב של תוצרת חקלאית, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודת יד ובדים אפריקאים ססגוניים.  נמשיך לארוחת ערב ולאחר מכן נמשיך  לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.

23:30: טיסת אייר רואנדה לתל אביב

יום 9/ יום שישי 18.12.20/ רואנדה –תל אביב

07:00 הגעה לתל-אביב.

יתכנו שינויים בסדר ימי הטיולים

לכל הטיולים המאורגנים לרואנדה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
טיולים מאורגנים בישראל
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018