03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לרואנדה כולל מפגש עם גורילות ושימפנזים- 8 ימים/7 לילות RWA

רואנדה מדינה אפריקאית קטנה, יפהפייה, שונה מאוד מכל מה שחשבתם. רואנדה היא מדינה ירוקה להפליא, ארץ שופעת גבעות ירוקות, כפרים קטנים ומטעי תה גדולים בשטחם. הרי געש, אגמים, יערות גשם בהם חיות גורילות הרים ושמורות ספארי.  שימור טבע מעורר הערכה, התאוששות מרגשת מהעבר הטראומטי ורצון לפעול יחד למען עתיד טוב יותר. רואנדה מדינה ירוקה מבחינת תחלואי קורונה, שהחזרה ממנה אינה מחייבת שהייה בבידוד והדובדבן שבקצפת - מפגש מופלא עם משפחת גורילות בלב היער.המחיר כולל סיור בעקבות גורילות ההרים

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לרואנדה 


יום 1 / תל אביב –קיגאלי רואנדה (KIGALI)

פגישה בנמל תעופה בן גוריון וטיסה טיסה ישירה מישראל לקיגאלי, בירת רואנדה. נסיעה באוטובוס למלון Marriott Kigali המפואר בו תיערך בדיקת קורונה ושהייה של כ-24 שעות, עד לקבלת תוצאות הבדיקה. לינה וארוחת ערב

יום 2 / קיגאלי – אקגרה (AKAGERA)

לאחר ארוחת הבוקר ועם קבלת תוצאות הבדיקה הבדיקה נתחיל את היום בנסיעה לעבר המחוז המזרחי, אל שמורת אקגרה AKAGERAהשוכנת על הגבול עם טנזניה. הפארק מאופיין בשני סוגי סוואנות, אגמים ושטחי ביצה. השטח המגוון מהווה בית גידול עבור חיות רבות. בפארק נמצאים חמשת הגדולים – אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נוכל לראות גם מינים שונים של אנטילופות, זברות, קופים ומגוון אדיר של מיני ציפורים. במימיי האגמים שבשמורה נראה היפופוטמים ותנינים . הסיור יתקיים ברכבי ספארי המותאמים לצפייה פתוחה בחיות וחווית הצפייה תלווה בהסברים וסיפורים של מדריך הפארק.
לינה וארוחת ערב באקגרה.

יום 3/ פארק הלאומי אקגרה (AKAGERA)

הבוקר נמשיך את סיורנו בפארק אקגרה שבו כמה בתי גידול: סוגי סוואנה, עצים ושפע של אגמים וביצות, המאפשרים קיום של מגוון חיות- בר. במהלך יום שלם של טיול רכוב ("ספארי"), נתחקה אחר חיי הבר אשר בפארק. עדרי זברות ותאואים, פילים, קרנפים, אריות, סוגי אנטילופות, אגמים בהם רוחשים תנינים, היפופוטמים ועשרות סוגי ציפורים. בסוף יום מדהים שבו צפינו בחיות וקיבלנו הסברים וסיפורים מרתקים ניסע ללינה וארוחת ערב בעיר קיגאלי.

יום 4 / קיגאלי מוזיאון ואתר ההנצחה – גבעות ניירנגרמה

נתחיל את הבוקר בביקור במוזיאון ואתר ההנצחה לרצח העם אשר התרחש ב1994. שם נלמד על פרק משמעותי זה בהיסטוריה של רואנדה, וננסה להבין את תהליך השיקום שעברה המדינה מאז . באתר הקדישו פינת זיכרון לאירועי רצח עם שקרו במקומות שונים בעולם כולל השואה שעברה על היהודים .
לאחר הסיור נצא לכיוון צפון. בדרכנו נעצור בגבעות הירוקות – גבעות ניירנגרמה – אחד האזורים הציוריים של רואנדה שהיקנה לה את הכינוי "ארץ אלף הגבעות" . נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, איניימבו. נמשיך בנסיעה בין העיירות והכפרים, ונראה את המקומיים מציעים את מרכולתם בשווקים . נגיע לאזור הרי הגעש, אשר בפארק הלאומי דה וולקנוס .
לינה וארוחת ערב בפארק הלאומי דה וולקנוס.

יום 5/ מפגש עם גורילות בפארק דה וולקנוס – קיבו (KIVU)

הבוקר של יום זה מהווה את שיאו של הטיול כולו – מפגש עם גורילות ההרים פנים אל פנים .
השכמה מוקדמת , ארוחת בוקר ויציאה לטרק הגורילות שבפארק הלאומי וולקנוס ,המלא בחיי בר, עדרי באפלו, איילות, סוגים רבים של קופים והמקום היחיד בו חיות גורילות ההרים. הרי הגעש , שנכללים בפארק ,משותפים לרואנדה, אוגנדה וקונגו. הפארק משתרע על 160 קמ"ר יער ומקיף חמישה משמונת הרי הגעש בהרי וירונגה: קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, גאינגה וסאביניו. הפארק מהווה בית לגורילות ההרים ולקופים הזהובים, והיווה את הבסיס למחקר של הפרימיטולוגית דיאן פוסי. אורך המסע אל הגורילות אינו ידוע ונמשך עד למפגש הבלתי אמצעי ,המרגש והעוצמתי עם משפחת הגורילות. מפגש של שעה שהוא חוויה של פעם בחיים !! בו נצפה בהם משחקים , אוכלים ונראה את הדינמיקה החברתית המרתקת והמרגשת שביניהם. המסלול עשוי להיות קצר וקל יחסית, אבל גם להתארך לכמה שעות הליכה. עניין של מזל.
בסיום המפגש , בעוד אנחנו מעכלים את החוויות , ניסע לאגם קיבו (Kivu) ) ובשעות הערב נצא לחוויה אותנטית: נצטרף לדייגים היוצאים מדי ערב בסירות הדייגים המסורתיות מלווים בקולות קריאה ושירה. תרבות הדייג המסורתית נשתמרה ומתקיימת עד היום. שימו לב. באזור גבוה וקריר זה , הטמפרטורות נוחות בדרך כלל ולא תמיד יש מיזוג אוויר בחדרים!!
לינה וארוחת ערב בסרנה.

יום 6/ קונגו נייל טרייל – קיבויה (KIBUYE)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול במסלול המפורסם: הקונגו נייל טרייל, שמשקיף על נוף מרהיב של האגם היפהפה, האיים וואל קונגו - המדינה השכנה. המסלול מותאם ליכולת המשתתפים. הדרך עוברת בין ובתוך כפרים, בתי ספר וכנסיות והתושבים המקומיים הידידותיים אוהבים ונהנים להתלוות אלינו בחלק מהדרך.
בהמשך ניסע לעיר קיבויה (Kibuye) , השוכנת על שפת אגם קיבו - מהגדולים שבאגמי אפריקה - ונצא לשייט באיים הקסומים שבו : אי הקפה, אי השלום ואי נפוליאון . נעפיל למעלה הגבעה לתצפית אל נוף קסום ועוצר נשימה: 360 מעלות של אגם קסום משובץ באיים ירוקים.
לינה וארוחת ערב בקיבויה

יום 7/ יער ניונגווה, הקאנופי (Nyungwe )

לאחר ארוחת הבוקר,  נצא אל מסלול צמרות העצים – (הקאנופי) במעבה יער ניונגווה (Nyungwe)  על גשרי הענק המחברים בין ההרים, שם נחווה את עוצמת עצי היער המרהיבים.לאחר ארוחת הצהריים סיור במטע תה, שם נראה את הקופות במטעי התה העצומים. ענף התה הוא מענפי הייצוא הגדולים ברואנדה, ומספק מקומות עבודה רבים .לינה וארוחת ערב בקיבויה. 

 יום 8/ מסלול השימפנזים – קיגאלי 

הבוקר נשכים קום וניכנס אל מעבה יער ניונגווה (Nyungwe) אל מסלול השימפנזים. אלה קופי האדם הקסומים שחיים במשפחות ביער, ובליווי ריינג'ר מקצועי נצא לטיול רגלי  בעקבותיהם. זהו מסלול הליכה לא קצר, ביער הפראי, אך חווייתי להפליא. שיאו הוא מפגש בלתי אמצעי בסבך היער, עם השימפנזים. אורך המסלול  תלוי במיקומם. (אין וודאות שנוכל לראות את השימפנזים. זהו עניין של מזל. ) בסיום נשוב למלוננו להתרעננות וארוחת צהריים.

לאחר מכן ניסע חזרה לקיגאלי לסיום ולסיכום -  נאכל במסעדה ארוחת ערב חגיגית ומשם נמשיך לשדה התעופה, בדרכנו חזרה לישראל.    

לכל הטיולים המאורגנים לרואנדה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018