03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לרומניה הקסומה 10ימים / 9 לילות, ROM

חצי פנסיון


טיול לרומניה הוא כמו ביקור במאה הקודמת. ערים עתיקות וכפרים חקלאיים שהזמן עצר בהם מלכת, כנסיות מבוצרות ומצודה אחת של ערפד מיתולוגי, יערות צפופים ונופים מושלגים – כל אלה, יוצרים ברומניה חווית טיול אחרת, מרתקת ורבגונית.
רומניה מפורסמת גם באתרי הספא והבריאות ובמעיינות המינרלים שלה. הנמצאים בעיקר באזור הקרפטים ולחופי הים השחור. הרי הקרפטים., עשירים בנופים מדהימים עם מגוון בעלי חיים, כולל אוכלוסיית הדובים הגדולה באירופה.
ובחורף צבעי המדינה משתנים. מרקע עשיר של נופים ירוקים מול הרים מושלגים לנוף של שלגים לבנים קסומים ועם שינוי הצבע גם ההרפתקה משתנה ובטיסה קצרה אנו מבינים שגם לרומניה יש את "הלפלנד" שלה.
בבוקרשט אפשר לבלות בבתי קולנוע, בפאבים, בדיסקוטקים, ובמועדוני ג'אז וכמובן להנות מהמטבח הרומני.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לרומניה


יום 1: תל אביב - בוקרשט

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לבירת רומניה בוקרשט. העיר השוכנת בין הרי הקרפטים לנהר הדנובה. בוקרשט זכתה לכינוי "פריז של מזרח אירופה". בהגעה נערוך סיור פנורמי ורגלי בעיר היפהפייה. נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ויהיה פתוח), בשדרות המעוטרות במזרקות השאנז אליזה של העיר. נבקר בגבעת המטרופוליה, הכנסייה הראשית של רומניה. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לרומניה

יום 2: בוקרשט

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שיוקדש לביקור באתרים המרכזיים של בוקרשט. בוקרשט נחשבת לעיר עשירה ומתגוררים בה יותר משני מליון אנשים. בשנות ה-80 ערך בה הרודן ניקולאי צ'אושסקו שינויים. הוא פינה 7,000 בתים ו-26 כנסיות באזור העתיק שבדרום בוקרשט, ובנה את בית העם הענק, שהוסב למשכן הפרלמנט בשנת 1994. נראה את בניין הפרלמט, נצפה בשער הניצחון, בנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. בערב ארוחת ערב באחת מהמסעדות המפוארות ברומניה . נחזור למלון ללינה.

יום 3: בוקרשט – סיניה - פויאנה בראשוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לסינייה, בדרך מתחיל להיפרש לפנינו רכס הקרפטים המרשים עם הגעתנו נגיע לארמון פלש בית הקיץ של משפחת המלוכה הרומנית האחרונה – אחת הטירות המרשימות והיפות ביותר באירופה! משם נמשיך אל בראן ונספוג את הנופים הציוריים והכפרים העתיקים שבצדי הדרך, עד שנגיע אל טירת בראן המפורסמת – "טירת דרקולה" – טירתו של ולד צפש האיום. לסיום ניסע אל עבר עיירת הסקי הידועה פויאנה ברשוב לארוחת ערב ולינה.

יום 4: בראשוב – סיגישוארה – טרגו מורש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבראשוב. המוקפת ברכס הקרפטים הדרומיים. נראה את ה"כנסיה השחורה", כנסייה גותית אשר נבנתה בשנים 1383-1477, שמה המקורי היה "סנטה מריה", אך בעקבות השריפה בשנת 1689, שונה שמה בשל המראה המפוחם שלה לאחר השריפה. נמשיך לביקור בבית הכנסת המרשים (במידה ופתוח) שבעיר ומספר את סיפורה של הקהילה היהודית במקום. נמשיך לביקור בעיר סיגישוארה עיר יפיפייה מימי הביניים, נבקר בסמטאות העיר העתיקה ונראה את בית הולדתו של ולאד צפש המכונה דרקולה. נבקר בחומות העיר בתום הביקור נמשיך צפונה לעיר היפה טרגו מורש השוכנת על גדות נהר המורש בה נבקר בארמון התרבות מבנה מעניין בעל מראות וחלונות מצוירים . ארוחת ערב ולינה באיזור טרגו מורש.

טיולים מאורגנים לרומניה

יום 5: טרגו מורש – ביקאז – פיאטרה ניאמץ

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את ביקורנו בעיר, נתרשם מהעיר היפה בעלת מבנים בסגנון רנסנס, בארוק וגותי, משופעת בגנים ומשלבת ישן עם חדש, נבקר בבית הכנסת והאנדרטה לזכר השואה. בתום סיורנו נצא לכיוון פיאטרה ניאמץ , נחלוף על אגם סובטה אתר מרפא נראה את האגם האדום אגם טבעי ויפהפה עשר נוצר ע"י רעידת אדמה בשנת 1837, השם ניתן לאגם עקב צבע האדום שנשקף מן המים עם זריחת השמש, סחף האדמה שהותירה בתוכו גזעי עצים שנשרפו., נתרשם מקניון הביקאז. נלך לאורך הנהר בקניון בין מצוקים נישאים. נצפה מעל סכר הביקז אל אגם ההרים המלאכותי שנוצר לצורך הפקת חשמל. נמשיך לפיאטרה ניאמץ לארוחת ערב ולינה.

יום 6: פיאטרה ניאמץ – טרפשטי – וורונץ – ראדאוץ'

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת על שם הבעש"ט (הבעל שם טוב-במידה ופתוח). ניסע דרך העיירה טרגו ניאמץ הממוקמת בגובה של 365 מטר, מוקפת נהרות הרים וגבעות מכוסות יערות וצמחיה ונגיע לכפר אגפיה. נבקר במנזר הנזירות הנפלא "אגפיה". המנזר, נמצא בלב הכפר ומיושב על ידי נזירות ומתוחזק ע"י הנזירות. המנזר הוא אחד היפים באיזור מולדובה. במנזר, בית מלאכה, והנזירות אורגות שטיחים ומפות שולחן, סורגות כובעים וצעיפים בשיטה עתיקת יומין. נמשיך לכפר טרפשטי ונבקר בביתו של פופה ניקולאי, האומן יוצר מסיכות הפולקלור נמשיך אל המנזר המצויר היפה וורונץ לאחר העברה למלון בראדאוץ. ארוחת ערב + מופע פולקלור .

יום 7: ראדאוץ – קמפלונג – סיגט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרך מעבר ביסטריצה היפה לקמפלונג מולדובנסק, בה נבקר במוזיאון העץ, בו תצוגת רהיטים וכלי בית. נמשיך בנסיעה לאורך עמק איזה Iza Valley נתרשם מכנסיות עץ ונמשיך לעיר סיגט נבקר במוזיאון בית הזיכרון אלי ויזל השוכן בבית בו נולד אלי ויזל בעיר סיגט שברומניה, ועוסק בוויזל, ביהדות מרמורש וברדיפתה והשמדתה בזמן השואה. העברה למלון בסיגט

יום 8: סיגט – ספינצה – קלוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לספנצה השוכנת על גדות הנהר טיזה TIZA שהוא בעצם הגבול הטבעי עם אוקראינה. נבקר בבית הקברות העליז. בשנת 1935 התבקש "סטאן פטרש" נגר מקומי של העיירה, לבנות מצבה לאחד התושבים שנפטר.בנה מצבה צבעונית מעץ וצייר עליה את דמות הנפטר באופן הומוריסטי, בציון עיסוקו בחיים והוסיף דברי הספד משעשעים. מאז המקום הפך לאטרקציה תיירותית ברומניה ובעולם. נמשיך לביקור במוזיאון המינרלים של באיה מארה ובו כ-1000 מוצגים מכל סוגי הקריסטלים והאבנים שהופקו מן המכרות של אזור מראמורש. נמשיך בנסיעה צפונה ונגיע אל היפה בערי רומניה, קלוז’ נאפוקה. קלוז’ היא עיר מתקופת ימי הביניים ובה כיכרות רבות ובניינים עתיקים. ביקור במרכז העיר על שלל מהבנים הבארוקיים הצבועים בצבעים שונים ויפים להפליא, לאחר סיורנו העברה לארוחת ערב ולינה.

יום 9: קלוז – מכרה המלח בטורדה – אלבה יוליה – סיביו

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מקלוז' ונמשיך למכרות המלח טורדה, הגדולים והמרהיבים ביותר באירופה, אחד מהפלאים הארכיטקטוניים המהפכניים ביותר ברומניה, המכרה הינו אטרקציה תיירותית מיוחדת ומופלאה. נמשיך לאלבה יוליה היא עיר מרכזית הממוקמת על גדות הנהר מורש . עיר היסטורית מתקופת ימי הביניים יפהפייה ומרשימה, המשלבת נופים מדהימים, מבנים ומונומנטים היסטוריים מבצרים וקתדרלות מפוארות. נבקר במצודה ההכתרה ובאנדרטת המורדים שהוקמה לזכר הקורבנות שהוצאו להורג על ידי השלטון המקומי. נמשיך לסיביו עיר יפהפייה וציורית מן המתוירות ביותר ברומניה ובשנת 2007 הוכרזה כ "בירת התרבות של אירופה". העיר העתיקה של סיביו הינה מן הגדולות ברומניה עם מבנים ומגדלים מאבן בסגנון הרנסנס ובארוק וסמטאות צרות. נבקר במרכז העיר העתיקה של סיביו בכיכר הגדולה והקטנה , נחצה את גשר השקרנים ונעלה על עגלות רתומות לסוסים. נאכל במסעדה טיפוסית ולאחר מכן העברה למלון בסיביו.

יום 10: סיביו – בוקרשט – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרך עמק האולט לכוון העיר קורטיאה דה ארגש ונבקר במקום קבורתם של מלכי רומניה בלב הרי הקרפטים. נמשיך דרך העיר פיטשט אל שדה התעופה בבוקרשט.


הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך

לכל הטיולים המאורגנים לרומניה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
טיולים מאורגנים בישראל
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018