03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לצרפת חבל פרובנס הכפרית 7 ימים/6 לילות PRV


טיול מאורגן לפרובנס הכפרית
6 לילות / 7 ימים

חבל פרובנס הוא אזור מהיפים בצרפת ובאירופה כולה. אזור כפרי, היסטורי, עשיר באתרי טבע, תרבות ואמנות. בפרובנס ההיסטורית הוקמה הפרובינציה הרומית הראשונה ובימי הביניים דיברו כאן פרובנסיאל והתפתחה תרבות עשירה. נטייל בעיירות ימי ביניים יפות, כפרים "תלויים" קטנים ומקסימים עם בתי אבן, סימטאות צרות, כיכרות, מזרקות ומגדלי פעמונים. ניהנה מהנופים, נספוג אווירה, נראה פניני אדריכלות מהתקופה הרומית וימי הביניים, ונחווה את צבעי פרובנס שמשכו לכאן אמנים מפורסמים. נבקר בעיר ארל, בירת הקמארג וגאליה הרומית ונתוודע ליצירותיו של ואן גוך בעיר. נפליג ל "פיורדים של פרובאנס", נחזה במופע יוצא דופן במחצבה, נבקר במעיין ווקלוז מפלאי הטבע של פרובנס, נבקר בעיירה שהיא "פלטת צבעים", ובאביניון "עיר האפיפיורים". נטייל גם ברחובותיה התוססים של אקס אן פרובנס, עירו של פול סזאן ומקום מושבם של רוזני פרובנס. נבקר בשווקים מקומיים ונוכל לטעום את מאכלי ויינות האזור. ניצור עבורכם חוויה מהנה ובלתי נשכחת.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לפרובנס הכפרית צרפת


 
יום 1/ ת"א - מרסיי - מונפלייה

נטוס בטיסת אל-על ישירות מת"א למרסיי, בירת חבל פרובנס-אלפ-קוט ד'אזור (Provence-Alpes-Cote d'Azur). מרסיי היא העיר העתיקה ביותר בצרפת והשנייה בגודלה אחרי פריז. נמל העיר הוא נמל סחר חשוב של העולם העתיק ונמלה הראשי של צרפת בהווה. ניסע לביקור בנמל הישן של העיר, ונמשיך למרומי גבעת נוטר דאם דה לה גארד לתצפית מרהיבה על העיר, הנמל ומצודת איף (Château d'If). האי שימש בית כלא ידוע לשמצה שאיש מעולם לא הצליח להימלט ממנו למעט הרוזן ממונטה כריסטו בספרו של אלכסנדר דיומא (Alexandre Dumas). מכאן למלוננו באזור מונפלייה.


יום 2/ סנט מארי דה לה מר – שמורת קמארג - ארל

בבוקר ניסע לביקור בעיירה סנט מארי דה לה מר (Saintes-Maries-de-la-Mer), המקום אליו הגיעה מריה מגדלנה ואצולת הנוצרים (על פי המסורת הנוצרית). נמשיך לשמורת קמארג, אזור הדלתא של נהר הרון. אזור טבע מיוחד במינו ומהגדולים באירופה, המהווה בית גידול לחיות ייחודיות כגון, סוסים לבנים שנולדו שחורים, פלמינגו ועוד מינים רבים של ציפורים. נתרשם מהטבע המרהיב ונמשיך לביקור בעיר ארל, בירת הקמארג ובעבר בירת גאליה וכל מערב האימפריה הרומית. נתרשם ממבנים רומיים ורומנסקיים מרשימים שנשמרו בה והוכרזו אתרי מורשת תרבות עולמית של אונסק"ו, מכיכר הפורום בה צייר ואן גוך את ציורו המפורסם "מרפסת בית הקפה בלילה", וממקומות נוספים בעיר. תקופתו של ואן גוך בארל נחשבת לשיא הקריירה האומנותית שלו. בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 3/ לה בו דה פרובנס - סן רמי דה פרובנס -אביניון

היום נבקר בפרובנס הכפרית. נתחיל בעיירה קטנה השוכנת על מצוק, לה בו דה פרובנס (Les (Beaux-de-Provence. כאן נצפה במופע מולטימדיה יוצא דופן במחצבה ישנה ונהנה מהעיירה והנוף הנשקף ממנה. נמשיך לעיירה סן רמי דה פרובנס (Saint Remy de Provence), בה נולד נוסטרדמוס (Nostradamus) שהתפרסם בזכות נבואותיו. נשוטט בעיר העתיקה והיפה ונתוודע ליצירותיו של ואן גוך אותן צייר בעת שאושפז כאן (וביניהם "ליל כוכבים" /" (“Starry Night. לקראת ערב ניסע למלוננו באביניון.


יום 4/ אביניון - פונט דו גארד

הבוקר ניסע ל Pont du Gard, גשר אמת מים הגבוה והשמור ביותר של אימפריה הרומית. הגשר התלת קומתי, הוא אתר מורשת תרבות עולמית של אונסק"ו בזכות היותו "יצירת מופת של האדריכלים ומהנדסי ההידראוליקה הרומיים, הן מההיבט הטכני והן מההיבט האמנותי". נשוב לביקור באביניון (Avignon), "עיר האפיפיורים", השוכנת על גדות נהר הרון. נסייר ברחובות העיר העתיקה שעדיין מוקפת חומה, ונתרשם מהעיר ששימשה מקום משכנם של האפיפיורים ומרכז העולם הנוצרי במשך תקופה ארוכה במאה ה- 14. נעבור ברחובות בהם "נשמרו היהודים", נראה את בית הכנסת המיוחד ואת גשר אביניון העתיק והמפורסם. בתם הביקור נשוב למלוננו.


יום 5/ מעיין ווקלוז – גורד – רוסיון – אקס אן פרובנס

הבוקר נצא אל ה "עמק הסגור" ווקלוז (Vaucluse). נגיע למעיין ווקלוז, מפלאי הטבע של פרובנס. נתרשם ממחזה מרהיב של נהר הנוצר יש מאין ממקורות מסתוריים במעמקי האדמה. זהו המעיין הגדול בצרפת ואחד הגדולים בעולם. מכאן לכפר ההררי התלוי גורד כדי ליהנות מהמיקום המרשים והסמטאות העתיקות. נמשיך לעיירה רוסיון שהיא "פלטת צבעים" בלב מרבץ האוכרה הגדול באירופה. נלך "בדרך האוכרה" כדי להתפעל מצבעי הטבע, ונשוטט בעיירה המקסימה. נצא מעמק ווקלוז וניסע בדרך פנורמית דרך הרי לוברון אל מלוננו באקס אן פרובנס (Aix en Provence) - עיר אוניברסיטאית תוססת ומקסימה.

יום 6/אקס אן פרובנס - קאסיס

נקדיש את הבוקר לאקס אן פרובנס. נסייר בעיר העתיקה, נהנה מכיכרות ימי ביניים ומרחובותיה השוקקים של העיר ששימשה מקום מושבם של רוזני פרובנס, ונתוודע לבן העיר, הצייר פול סזאן.
ניסע לעיירת הנופש קאסיס (Cassis) כדי ליהנות מהעיירה ולהפליג אל ה"פיורדים של פרובנס" הנקראים קאלאנקים (ההפלגה מותנית במצב הים). לינה באקס אן פרובנס.


יום 7/ אקס אן פרובנס – מרסיי – תל-אביב

הבוקר נהנה מהשווקים של אקס אן פרובנס וגם נוכל לטעום את העוגיות המפורסמות של העיר – הקאליסונים ((Calissons. מכאן ניסע לבית מלאכה משפחתי מיוחד במינו, הקיים מזה 80 שנה ומשמר בעבודת יד את פרובנס של פעם. נמשיך להשלמת סיורים במרסיי. נגיע למצודת ג'אן לתצפית, נראה את הקתדרלה המרשימה, ואת מבנה המוזיאון הלאומי החדש והמיוחד.
בתום הביקור, העברה לשדה התעופה ממנו נחזור בטיסת אל על ישירה לת"א.


* סדר הביקורים עשוי להשתנות.

לכל הטיולים המאורגנים לצרפת  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018