03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לפרו בוליביה מקיף, 17 יום / 15 לילות , בתקופת פסטיבל השמש, PTY

במהלך הטיול המיוחד נחגוג את פסטיבל השמש - החשוב מבין פסטיבלי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית . הפסטיבל, ששורשיו בתקופת האינקה  מביא מאות אלפי מבקרים לעיר. הוא נחוג לכבוד היום הקצר ביותר בשנה המסמן את היום הראשון של ראש השנה בלוח השנה של האינקה.
החגיגות מבוססות על טקסים דתיים מימי אימפריית האינקה בהם חולקים כבוד לאל השמש"אינטי" אשר מאמינים כי העניק חיים לראשוני שבט האינקה. בתקופת האימפריה הפסטיבל נמשך תשעה ימים ונהרו אליו אנשים מרחבי האימפריה שהשתרעה על פני פרו, אקוודור,בוליביה וחלקים מצ'ילה ומארגנטינה של ימינו.
 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לפרו ובוליביה


יום 1/ 22.6 תל-אביב – לימה :

נצא מנתב"ג בטיסה לאירופה ונמשיך ללימה בירת פרו; העיר שהוקמה בשנת 1535 ומרכזה ההיסטורי הוכרז כאתר מורשת עולמית, מונה קרוב ל 9 מיליון נפש ומשתרעת מקו החוף ועד לגובה של כמעט 1,550 מטר מעל פני הים. בהגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2/ 23.6 לימה - קוסקו:

לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה מזרחה לעבר העיר קוסקו כשאנו חוצים את רכס הרי האנדים המתנשאים לגובה מירבי של 6,961 מ'. קוסקו היא העיר העתיקה ביותר ביבשת דרום אמריקה והיא הייתה בירת ממלכת האינקה ושגשגה כמעט 200 שנה עד הגעתו של פרנציסקו פיזרו בחיפושיו אחר עיר הזהב. קוסקו היא אחת הערים המרכזיות בפרו ואוכלוסייתה מונה 435,000 תושבים. ב-1983 הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. קוסקו שוכנת בגובה רב של כ-3,400 מטר, עובדה המשפיעה על האקלים הקריר של העיר. ננצל את היום גם להתאמת הגוף לגבהים בהם איננו מורגלים. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

יום 3/ 24.6 קוסקו : פסטיבל השמש אינטיריימי:

קוסקו חוגגת מידי שנה את פסטיבל השמש הססגוני ואנו נצפה ונשתתף בפסטיבל המיוחד. עבור המקומיים , הטקס מתחיל הלכה למעשה שלושה ימים לפני תחילת החגיגות, והמשתתפים בו עוברים תקופת טיהור בה הם אוכלים רק סוג מסוים של תירס לבן. בימים עברו, משתתפי הטקס היו מנהיגי האינקה, האצולה ואנשי הצבא. ביום המרכזי היה על המנהיגים לעלות על במה לפני עולי הרגל ולשתות צ'יצ'ה, משקה המבוסס על תירס, לכבודו של אינטי. גברים ונשים צבעו את פניהם בצהוב ולבשו ראשי איילים שקרניהם שימשו כלי נגינה. למות שחורות נחתכו בעזרת סכין טקסית, ואיבריהן שמשו כלי לחיזוי העתיד. בסוף החגיגה מנהיג האינקה שב לארמונו בעוד הנשים השליכו עליו פרחים אדומים ונוצות בשלל צבעים. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

יום 4/ 25.6 הצבעוניות של שוק פיסאק והעמק הקדוש:

אנו יוצאים ליום טיול מקסים בדרכי נוף צבעוניות; נלמד על החקלאות המקומית, מקור תפוחי האדמה שעל הטרסות (ה"פאטה פאטה") ונראה את מצודת האינקה העזובה - סאקסאיוואמן אשר נבנתה ע"י הקיסר התשיעי מסלעי ענק המונחות יחדיו כמו בתצרף. פיסאק הינה עיירה קטנה (כ 10,000 איש) לא הרחק מקוסקו ובה שוק יפיפה ומיוחד המשתלב נוף המהמם - העיירה ממוקמת בתוך עמק פורח ומלבלב - פנינת טבע אמיתית... בשוק בעיקר בגדים, תכשיטים קישוטים וכלים שונים - אבל בחלק מהדוכנים נמכר גם המשקה הקדוש צ'יצ'ה. במידת האפשר נבקר במצודה בעיירה אולנטייטמבו אשר ממוקמת בעמק הקדוש אורובמבה. הסיור כולל ארוחת צהרים מקומית. לינה בקוסקו.

יום 5/ 26.6 העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו:


המסע אל העיר האבודה של ממלכת האינקה – מאצ'ו פיצ'ו; נצא ברכבת בהרים דרך קניון נהר האורובמבה והעמק הקדוש אל מרגלות המקום ומשם ברכבים אל האתר המדהים. העיר, שהייתה מיושבת בתקופה שבה הייתה תרבות האינקה בשיא פריחתה, נמצאת על רכס הרים מעל עמק אורובמבה בפרו, במרחק של כ-70 ק"מ מהעיר קוסקו. על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, לא זכתה העיר להתעניינות בינלאומית במשך זמן רב. העניין בה התעורר מחדש לאחר פעילותו של הארכיאולוג היירם בינגהאם השלישי ב-1911, שביצע את הבדיקה המדעית הראשונה באתר וכתב רב-מכר על אודותיו. מאצ'ו פיצ'ו היא ככל הנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה ולעיתים קרובות מתייחסים אליה בתואר "העיר האבודה של האינקה". נקדיש את היום לסיור בעולם מכושף ומופלא זה ונראה את הבתים והמקדשים הרבים שנותרו ממורשת האינקה, כאן על גג העולם. ארוחת צהרים בדרך. הלינה בקוסקו.

יום 6/ 27.6 אל אגם טיטיקקה והעיר פונו:

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא דרום מזרחה בנסיעה ארוכה דרך אזורים כפריים מקוסקו אל העיר פונו שעל גדות אגם טיטיקקה; האגם משותף למדינות פרו ובוליביה, שטחו 8,300 קמ"ר והינו השני בגודלו בדרום אמריקה ואחד מהאגמים הגבוהים ביותר בעולם - 3,821 מטרים מעל לפני הים. מקור השם "טיטיקקה" אינו ברור, אך הוא מתורגם כ"צוק עופרת". עומקם הממוצע של מי האגם נע בין 140 ל-180 מטר ומפלס המים משתנה על פי עונות השנה, זרימת הנהרות הנשפכים אליו ומשטר הגשמים שסביבו. ארוחת צהרים בדרך. הגעה לעת ערב ולינה בפונו השוכנת על שפת האגם.

יום 7/ 28.6 אגם טיטיקקה - בוליביה – לה פאז:

נתחיל את היום בנסיעה חוויתית לאורך העיירות היושבות לחופיו של אגם טיטיקקה הקדוש; על פי אמונתם של המקומיים, באזור זה שם נולד וירה קוצ'ה "בורא העולם"; לאורך תקופות ארוכות האמינו המקומיים כי וירה קוצ'ה חשוב יותר אף מהשמש מאחר והשמש נעלמת בלילה ואילו וירו קוצ'ה נמצא איתם תמיד למרות שלא ניתן לצפות בו. נחצה את הגבול אל המדינה השכנה בוליביה, נבקר בעיירה קופקבנה הנקראת כך מאחר והיא שוכנת לאורך מפרץ מקסים המזכיר את החוף המפורסם בברזיל; בהמשך נצא בהפלגה קצרה על האגם אל "אי השמש" (Isla Del Sol) כולל ארוחת צהרים. ניפרד מהאגם ונמשיך מזרחה בנסיעה אל העיר לה פאז בירת בוליביה. לינה בלה פאז.

יום 8 / 29.6 לה פאז:

כשהיא שוכנת בגובה של 3,600 מטר מעל פני הים, לה פאז הינה אחת מערי הבירה הגבוהות ביותר בעולם. העיר נוסדה בשנת 1548 וכיום מתגוררים בעיר וסביבתה קרוב לשני מיליון תושבים. נצא לחצי יום סיור מודרך בעיר המצטיינת בשוקיה וסמטאותיה הציוריות. נראה את המרכז המודרני, את פלאזה מוריו שהינה הכיכר המרכזית בעיר וחלק מהכנסיות הקולוניאליות הרבות הפזורות בעיר. בהמשך נצא בנסיעה קצרה מהעיר ונבקר ב "עמק הירח" הנקרא כך על שם התצורות הגיאומורפולוגיות המרהיבות שבו שנוצרו עקב תהליכי סחיפה (ארוזיה) של ההרים והיוצרים נוף ירחי. הסיור כולל ארוחת צהרים. חזרה ללינה ב לה פאז.

יום 9/ 30.6 לה פאז – אויוני:

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה דרומה אל העיירה אויוני; העיר היא נקודת היציאה לטיולים במדבר המלח (Salar de Uyuni) והשמים שהינם רוב ימות השנה כחולים ומרחבי המלח הלבנים הופכים את אויוני לאחד המקומות המוזרים והמסקרנים ביותר שתראו בטיול. העיר הקטנה (כ 30,000 איש) שוכנת בצידה המזרחי של ימת המלח, סביבה ניתן לראות עדרי גואנקו ולעיתים משמשת העיר כנקודת תחילה למרוצי ראלי שונים הנערכים על האגם. ארוחת ערב ולינה באזור.

ימים 11 - 10/ 1-2.7 ימת המלח:

שני ימי טיולי ג'יפים לפנינו כשסביבנו טבע מדהים, ייחודי - אין סופי; נצא לאזור המלחות, נראה שלל לגונות מי מלח מדבריות שהינן ייחודיות גם במינן, גם בצבעיהן וגם בגודלן. בין היתר נבקר בלגונה קולורדה – אגם שמקבל את צבעו האדום בזויות מיוחדות של קרינת השמש, לגונה ורדה (הלגונה הירוקה) שבעצם אין זה אגם אחד אלא שני אגמים נפלאים, המחוברים על ידי תעלה צרה; אי הדגים אשר לצדו גדלים קקטוסים ממינים שונים ונדירים – ועוד. במהלך ימים אלו, הלינה תהיה בבקתות ו/או מוטלים תיירותיים ברמה בסיסית על בסיס פנסיון מלא.

יום 12/ 3.7 סלאר - אויוני – אורורו - רכבת לילה:

לאחר ארוחת הבוקר והשלמת הסיורים בסאלאר נחזור מזרחה אל העיירה אויוני אליה נגיע בשעות אחה"צ; נאכל ארוחת ערב ונצא צפונה ברכבת לילה, לעיר אורורו אשר במחוז סרקדו. הלינה היא ברכבת והגעה היא ב-7 בבוקר - למחרת.

יום 13/ 4.7 אורורו – לה פאז – לימה / פרו:

ההגעה לאורורו היא כאמור בשעות הבוקר; נאכל ארוחת בוקר ונמשיך צפונה על כביש מס' 1 דרך עיירות קטנות כשסביבנו רכסי האנדים האדירים. נגיע לשדה התעופה של לה פז ומשם בטיסה ללימה / בירת פרו. הגעה והעברה לארוחת ערב ולינה בלימה.

יום 14/ 5.7 לימה – סיור בעיר :

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בלימה השוכנת לחופי האוקיאנוס השקט; לימה היא עיר הבירה הספרדית הראשונה ביבשת דרום אמריקה; העיר הוקמה בידי הקונקיסטדור (כינוי לחיילים ספרדיים שהשתתפו בכיבוש דרום אמריקה) פרנציסקו פיסארו ב-18 בינואר 1535 ונקראה תחילה בשם "עיר המלכים"; המרכז ההיסטורי של לימה הוכרז כאתר מורשת עולמית ובראשו הכנסייה הדו צריחית סן פרנציסקו (על שמו של פרנציסקו פיסארו), נראה את ארמון הנשיא וחלק מהכיכרות הגדולות של העיר; נבקר גם במוזיאון הלאומי
המציג בסדר כרונולוגי את עברה המרהיב של המדינה ואת התרבויות המפותחות שישבו בשטחה, החל מהעמים הקדומים ביותר דרך האינקה ועד לכיבוש הספרדי. בתצוגה ניתן למצוא מגוון רב של מוצגים היסטוריים, מוצרי קרמיקה וטקסטיל של תרבויות עתיקות וכן דגמים של מוקטנים של מוקדי העתיקות המרכזיים שבמדינה, כדוגמת המאצ'ו פיצ'ו. בסיום העברה לארוחת ערב במלון.

יום 15/ 6.7 לימה – פיסקו - איקה – פארקאס:

נצא בנסיעה דרומה (כ 230 ק"מ) לאורך חוף האוקיאנוס השקט לעבר עיירת הדייג הקטנה פיסקו; נבקר במבשלת משקה הפיסקו המפורסם בפרו (האם פיסקו - הברנדי של דרום אמריקה – מקורו בפרו או בצ'ילה? סוגיה זו עדיין נשארה בלתי פתורה) ואחר כך נמשיך עוד קצת דרומה לעיירה איקה. זוהי עיר הבירה של מחוז איקה והיא נווה מדבר יפהפה אשר ממוקם בלב דיונות חוליות המקיפות אותה מכל עבר. העיר נוסדה במאה השש עשרה וכיום מתגוררים בה כ-230,000 תושבים. נצא לטיול חוויתי בדיונות החול על גביי רכבי באגי עם נהגים מקצועיים; הסיור כולל ארוחת צהריים . בהמשך נסיעה חזרה מערבה לעבר האוקיינוס וכפר הדייגים פארקאס ללינת הלילה.

יום 16/7.7 פאראקס - לימה – תל אביב :

הבוקר נצא לאזור העיירה פיסקו ונשוט לאיי באייסטאס המכונים גם "מיני גלפגוס"; זוהי שמורה של עופות ויונקי ים – וניתן בה לראות סוגים שונים של ציפורים, מושבות גדולות של אריות ים ופינגווינים. הסיבה להימצאות חיים רבים כל כך דווקא כאן היא בשל זרם מים קרים (זרם המבולדט) אשר מביא איתו שפע של מזון ימי מה שהופך את המים באזור לאחד מאתרי הדייג השופעים ביותר בעולם. בצהרים נצא חזרה דרך כביש החוף צפונה לעבר לימה; בשעות הערב העברה לשדה התעופה בלימה וטיסה חזרה ארצה דרך אירופה. הנחיתה בישראל היא ביום מס' 17.

לכל הטיולים המאורגנים לפרו  
לכל הטיולים המאורגנים לבוליביה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018