03-6226666
להזמנות

איסלנד "מדינת הקרח והאש" מסלול גיאוגרפי מקיף 12 ימים/11 לילות , בלעדי במילניום טיסות ישירות בחברת אל-על–MICE

בקיץ הקרוב נצא לטיול בן 12 יום לאיסלנד, אל ארץ הקרח והאש. זוהי ארץ של קרחונים, מעיינות חמים, גייזרים, הרי געש פעילים ופסגות מושלגות. קר, אבל שונה מכל מקום שהכרתם. מדינת-אי זו, ששמה מעורר תחושת קור, עשירה באתרי טבע, הכוללים קרחונים, מעיינות חמים, גייזרים, הרי געש פעילים, פסגות הרים מושלגות ומדבריות לבה נרחבים. בנוסף למרחבים ולנופים המגוונים, יש לה היסטוריה, ספרות, מסורת ועוד. באיסלנד מרוכזות יותר תופעות טבע מאשר במקומות רבים אחרים בעולם וזו מעבדת טבע חיה, בה המתבונן יכול להבין וללמוד את תהליכים שיצרו את כדור הארץ. הרגשת הריחוק, השקט והאינסופיות במהלך הטיול, היא אחת החוויות הנפלאות ביותר

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד-טיול למחוסנים  ומחלימים בלבד


יום 1/ תל אביב – ריקיאוויק 

נמריא מתל-אביב לנמל התעופה של ריקיאוויק, הנמצא בחצי האי קפלאויק (Keflavik). נסייר בחלקו המערבי של חצי האי, ונתרשם מנופיו ומהתופעות הגעשיות שבו. לינה בריקיאוויק.


יום 2/ "סיבוב הזהב האיסלנדי" - טינגווליר- גייזר- גולפוס 

נסיעה לטינגווליר, שהוא האתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד- כאן נוסד ההאלתינג (Althing) הוא הפרלמנט הראשון בעולם (בשנת 930 לספירה). המישור הרחב בו ממוקם האתר, הוא אתר טבע מלהיב של זרמי לבה וסדקים, בריכות, מצוקים ואגמים. נמשיך לגייזר, שמימיו המתפרצים לגובה מדי מספר דקות, נתנו את השם לתופעה בכל העולם. ממשיכים למפלי גולפוס- "מפלי הזהב" שם צונח נהר Havita מגובה של 32 מטרים לקניון מרשים. לינה באזור סלפוס. ארוחת ערב ולינה  באזור סלפוס. 


יום 3/ לנדמנלוגר Landmmannlaugar 

נצא דרך שדות הגעש של הר הקלה (Hekla) "שער השאול", כך כינו ראשוני המתיישבים באיסלנד את ההר. זהו אחד האתרים הוולקניים הגועשים ביותר ונסיעה בנופיו היא חוויה מרתקת. בין קרחוני העד לרמה המרכזית, משתרעת "ארץ הצבעים", לנדמנלאוגר (Landmannalaugar) . חולות צבעוניים, הרים מושלגים, כרי טחב ירקרק ונופי לבה יוצרים מראות ייחודיים. במרכז הדרמה הנופית, מעיינות חמים המבעבעים בטמפרטורה של 40 מעלות. לינה באזור סלפוס (Selfoss)


יום 4/ חציית איסלנד - אקוררי

ביום זה נעזוב את "כביש הטבעת" המוכר ואת נתיבם הכבוש של המטיילים וניסע צפונה, בין שני קרחוני ענק, בדרך הררית החוצה את איסלנד מדרום לצפון. נעצור באתר של מעיינות חמים תחת כיפת השמים ונתרשם מפראותו של האי הבראשיתי הזה. נסיים את היום באקוררי  (Akureri) בירת הצפון.

יום 5/ הוסביק – קניון יוקולסאר - מיווטן

ניסע להוסביק (Husavik), נשוטט במרינה הססגונית ונבקר במוזיאון הלווייתנים. משם נמשיך לשמורת יוקולסאר (Jökulsá), שהפירוש המילולי של שמה הוא: "קניון הנהר הקרחוני". השמורה ממוקמת סביב נהר עצום היורד מקרחון וטנאיוקול. נסייר באסבירגי (Aysberg) - שמורת נוף הנסתרת בין מצוקי ענק דמויי פרסה. נמשיך ל"שמורת סלעי ההד" (Hljóðaklettar) , משושי בזלת מפותלים בפראות, חלקי צינורות פליטה של הרי געש, מערות וולקניות ועוד ונסיים במפל דטיפוס שהוא מפל המים החזק באירופה, לינה במיווטן (Mývatn).

יום 6/ אסקיה

בלב המדבר של מרכז האי מתנשא לוע הר געש מהמרתקים באיסלנד (קוטרו כ- 50 ק"מ). ההר זרוע המוני סלעי בזלת ובתוכו אגם בצבע טורקיז מדהים ממש בסמוך- ה"ויטי" (Viti) אותו לוע קטנטן שבתוכו אגם גפרית חמים הממתין לאמיצים שייכנסו לטבול בו ולהפשיר את גופם. נשוב למיווטן ללינה. במקרה של מזג אוויר סוער, נסייר באזור מיווטן.
 

יום 7/ מיווטן – אגליסטדיר

נמשיך את הסיור באזור הפומרלות של קרפלה (Krafla) נמשיך מזרחה אל עיר הנמל אגליסטדיר. 

 יום 8/  כפר הדייגים דיפאויק Djupavik  - הופן (Hofn) 

ניסע דרומה אל כפר הדייגים Djúpavík נמשיך להופן (Hofn) .נצא לשייט לאי  Papey שם נצפה בלהקות ענק של פפינים ("תוכוני ים"). בסיום חזרה להופן ללינה .

יום 9/ הלגונה הקרחית - סקפטפל

ניסע מערבה, ללגונה הקרחית. נשוט בין גושי קרח צפים. נמשיך לשמורת הקרחונית סקפטפל (Skaftafel). את היום נתחיל בסיורים בשמורת סקאפטאפל שהיא שמורת טבע יפהפייה המציעה נופים מרהיבים של הרים, אצבעות קרח הגולשות עד למרחק של קילומטרים ספורים מהים, מפלי מים הגולשים על משושי בזלת, תצפיות נוף יפהפיות וקניונים עמוקים. לינה בעיירה Kirkjubbaerjarklauster.

יום 10/ וולקן לאקי

נקדיש את היום לאזור לאקי Lakagigar, אזור של קניון חצוב בקונגלומרט, מפל מים ענק ובעיקר של הרי געש כבויים.  בשנת 1783 היתה כאן התפרצות וולקנית שנמשכה 8 חודשים והשפעותיה האקלימיות הגיעו גם לצפון אמריקה. חמישית מאוכלוסיית איסלנד נהרגה בהתפרצות זו והנוף עבר שינויים רבים. נטייל בין הלועות ונתרשם ממראות הטבע . לינה בקירקג'ובג'ארקלאסטור או בויק (ViK).


יום 11/ החופים הדרומיים של האי

חופי האי הדרומיים מרשימים ביותר, מפלים ומצוקים רבים גולשים מההרים הגבוהים. מצוקי שמורת דירהוליי, לשון יבשה סלעית ומצוק זקוף מהווים מקור משיכה לאלפי עופות. נבקר במפלי מים מרשימים . נמשיך ללינה בריקייויק.


 יום 12 / רקייויק - תל אביב

נסייר בעיר רקייויק. נקדיש זמן גם לשוטטות חופשית. ניסע אל שדה התעופה ונטוס לתל-אביב

יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לתנאי מזג אויר ותנאי הדרך. דודו בן צור והמארגנים המקומיים אינם אחראיים על שינויים, עיכובים או ביטולים הנובעים מתנאי מזג אויר וכוח עליון שיכולים לסכן את הקבוצה. ההחלטות הקשורות לשינויים כאלה הם באחריות המדריך והנהג בלבד.

**ההתפרצות הגעשית היא תופעת טבע וכוח עליון. אין הבטחה שתהיה פעילה ביולי. כמו כן יתכנו שינויים בלתי צפויים בשבילי ההליכה וכניסה לאתר בהתאם להוראות הרשויות האיסלנדיות
***הפאפינים הם חיות בר ולכן אין המארגנים אחראים אל כמות או הימצאות פאפינים באיסלנד.

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018