03-6226666
להזמנות

איסלנד "ארץ הקרח והאש" 8 ימים/7 לילות , חצי פנסיון ICE

איסלנד
"ארץ הקרח והאש"
7 לילות/ 8 ימים – ICE
חצי פנסיון

האי איסלנד נחשב לאחד מהיעדים המיוחדים והנדירים של עולם התיירות.
ממוקם בים הצפוני ומשלב בין היסטוריה ויקינגית עתיקה לנופים צפוניים ותופעות וולקניות וקרחונים ייחודיים. נופי האי לא דומים לשום דבר מוכר אחר על פני כדור הארץ. מידי קיץ נודדים לכאן עופות ים רבים ובמרחבי האי עדיין דוהרים עדרי סוסים איסלנדיים מאז התקופה הוויקינגית. נכיר מקרוב את הנופים של דרום האי ודרום מזרח האי, העיר ריקיאוויק וטעימה ממערב איסלנד.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד



יום 1/  תל אביב - ריקיאוויק

נצא בטיסה מתל אביב לריקיאוויק. לאחר הנחיתה העברה למלוננו.


יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודי

The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

 נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים "ת׳ינגווילר" ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו כאן המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל גייסיר האתר שהעניק לעולם את המושג גייזר בזכות הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס - מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.


יום 3/  החוף הדרומי והצוק בדירהולי Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey

יום זה יוקדש לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקוטל ומירדלסיוקוטל. נבקר במפל סלליינדפוס, מפל הוילון המפורסם מהקליפ של ג'סטיו ביבר I'll show u (משום שניתן להקיף אותו מאחור). באופק נראה את איי וסטמן השייכים גם הם לאיסלנד. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדלסיוקוטל והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי טוב לראות את הפאפינים - עופות ים צבעוניים ומיוחדים שנלמד אודותיו.  ארוחת ערב ולינה במלון באזור.


יום 4/ שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון

Skaftafel  Sveinafelljokull Glacier Jokulsarlon Glacier lagoon

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. נגיע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול.  - הקרחון הגדול ביותר באי ובאירופה שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון - לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.


יום 5/ החוף השחור ברייניספייארה, קרחון מירדלסיוקול -ריקיאוויק

נסיעה אל העיירה ויק. העיירה הקטנה צופה על חוף חולות וולקניים שחור וצוקים מחודדים המשמשים אתר קינון לאלפי עופות ים. נבקר בחוף רייניספייארה – אתר מורשת עולמית, בו נוכל לראות את הצוקים, מערת משושי בזלת, קינון של עופות ים וגלים גדולים הנשברים על החוף. לפי האגדה הצוקים הם מפרשי ספינת טרולים שהפכו למאובנים. מכאן נמשיך מערבה אל לשון הקרחון סולהיימאיוקוטל היורדת מכיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקוטל. נצא למסלול הליכה קצר לתצפית על הקרחון. מתחת לקרחון הר געש פעיל מאד בשם קטלה. נלמד על ההתפרצויות הוולקניות לאורך השנים ועל אגדת המכשפה קטלה החיה בתוך הקרחון. אחר הצהרים נסיעה חזרה לעיר ריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.

יום 6/ פיורד הלווייתנים, מפלי תארנאפוס "מפל הילדים" Borgarnes – Hvelfjordur Husafell , ריקיאוויק

נסיעה צפונה מריקיאוויק. נחלוף על פני הר הגעש הכבוי אסייה ונפנה לאורך פיורד הלווייתנים - אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לווייתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון לנגיוקול אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נמשיך מזרחה אל תארנאפוס - מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר המכונה "מפל הילדים" ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לריקיאוויק. נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימס, היכל הארפה שחזיתו בנויה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.


יום 7/  שייט צפייה בלווייתנים וביקור באי וידיי- הלגונה הכחולה Blue Lagoon

ניסע אל הנמל של ריקיאוויק ונעלה על ספינה קטנה שתיקח אותנו לכמה שעות של שייט במפרץ פקסה. נשוט אל עומק הים על מנת לאתר לווייתנים מסוג מינקי או לווייתנים מסוג גבנון. בהמשך השייט נרד אל האי וידיי עליו נבנה ביתו של ראש עיריית ריקיאוויק הראשון. נצא למסלול הליכה קצר באי ונראה מקרוב את יד הזיכרון לג׳ון לנון שחנכה אשתו יוקו אונו. נשוט חזרה לריקיאוויק ונוכל ליהנות מקו הרקיע של העיר והמבנים המיוחדים על קו המים. נמשיך ללגונה הכחולה - אתר רחצה גיאותרמי מושקע וצבעוני בין שפכי לבה עתיקים וטחב ירוק. למים ולבוץ שבקרקעית הלגונה תכונות ריפוי והמים החמים מושכים תיירים ואיסלנדיים לטיפולי ספא, רוגע וטבילה במים החמים תחת כיפת השמים. נסיעה חזרה לריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.

יום 8/ ריקיאוויק – תל-אביב

נערוך סיור בריקיאוויק. נראה את בית הופדי, שם התקיימה הפגישה המפורסמת בין רונלד רייגן למיכאל גורבצ'וב, אנדרטת נוסע השמש , בית האופרה המפורסם "הרפה", מבנה אייקוני מדהים משכן התזמורת הפילהרמונית של איסלנד ,נבקר בעיר העתיקה של רייקיאוויק, בנין הפרלמנט בית העיריה מוכר הנקניקיות הנודע, בית ראש הממשלה  ונקנח בכנסייה המדהימה הלגרימס השולטת על העיר וברחובותיה הצבעוניים של העיר .. וכמובן נותיר זמן פנוי לקניות . ארוחת ערב והעברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.


**סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. **טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכוח עליון.

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018