03-6226666
להזמנות

איסלנד "מדינת הקרח והאש" מסלול קלאסי, כולל איי ווסטמן , חצי פנסיון , טיסות ישירות עם חברת ארקיע 8 לילות/ 9 ימים – ICEL


טיסות ישירות בחברת ארקיע - בלעדי לחברת מילניום 2022

האי איסלנד נחשב לאחד מהיעדים המיוחדים והנדירים של עולם התיירות.האי בים הצפוני משלב בין היסטוריה ויקינגית עתיקה לנופים צפוניים ותופעות וולקניות וקרחונים שנמצאים רק כאן. נופי האי לא דומים לשום דבר מוכר אחר על כדור הארץ. מידי קיץ מגיעים לכאן עופות ים רבים ובאי דוהרים עדרי סוסים איסלנדיים כאילו נלקחו מעולם הפנטזיה. נכיר מקרוב את הנופים של דרום האי ודרום מזרח האי, העיר ריקיאוויק ומערב איסלנד.
 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנדיום 1/ תל אביב - איסלנד Tel Aviv – Keflavik

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רקיינס אל עיר הבירה ריקיאוויק. נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את "קייליר" - חרוט געשי בצורת פירמידה. כניסה אל המלון בריקיאוויק - הבירה הצפונית בעולם. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית -The golden circle – Thingviller – Geysir  Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגווילר ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס - מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 3/ החוף הדרומי והצוק בדירהולי Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey – Black bach Reynisfjara – Vik

ניסע לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקול ומירדלסיוקול. נבקר במפל סילייאנדפוס, הנופל מצוק גבוה וניתן להקיף אותו בהליכה מסביב - 360 מעלות. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדליוקול והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים - עופות הים הצבעוניים – הציפור הלאומית של איסלנד. מכאן נמשיך אל חופי החול השחור ברייניספייארה ואל צוקי הטרולים. ארוחת ערב ולינה  באזור.

יום 4/ שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון Skaftafel Sveinafelljokull Glacier
Jokulsarlon Glacier lagoon –

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. נגיע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול - הקרחון הגדול ביותר באי (ובאירופה) שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון - לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5/ העיירה ויק, החוף השחור ברייניספייארה, קרחון מירדלסיוקול
Reykjavik - Vik - Reynisfiara - Solheimajokul

נסיעה חזרה מערבה אל העיירה ויק. העיירה הקטנה צופה על חוף חולות וולקניים שחור וצוקים מחודדים המשמשים אתר קינון לאלפי עופות ים. נבקר בחוף רייניספייארה בו נוכל לראות את הצוקים, מערת משושי בזלת, קינון של עופות ים וגלים גדולים הנשברים על החוף. לפי האגדה הצוקים הם מפרשי ספינת טרולים שהפכו למאובנים. מכאן נמשיך מערבה אל לשון הקרחון סולהיימאיוקול היורדת מכיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקול. נצא למסלול הליכה קצר לתצפית על הקרחון. מתחת לקרחון הר געש פעיל מאד בשם קטלה. נלמד על ההתפרצויות הוולקניות לאורך השנים ועל אגדת המכשפה קטלה החיה בתוך הקרחון. נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.


יום 6/ איי ווסטמאן Westman Islands

נצא במעבורת אל איי ווסטמאן- הנמצאים מול חופיה הדרום-מערביים של איסלנד – ארכיפלג הכולל איים געשיים המיתמרים בצורות מרהיבות מתוך האוקיינוס. נגיע לאי המיושב היחידי – היימאי (Heimaey) שבו בשנת 1973 התפרץ הר געש, שכיסה חלק מהעיירה. כיום, משמש האי בעיקר למחקר עבור הגיאולוגים, שחוקרים את התפתחות האיים והיווצרותם. נצא לסיור בכפר ובבתים שנחפרו מתוך הלבה והאפר ונצפה אל מצוקי האי הנופלים אל הים. האיים עשירים בבעלי כנף ובמקום מקננת מושבת תוכוני ים (פאפינים) הגדולה באיסלנד.

נחזור במעבורת אל היבשה וניסע לעיר ריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.

יום 7/ פיורד הלווייתנים, מפלי תארנאפוס "מפל הילדים"  Borgarnes-Hvelfjordur
Husafell , ריקיאוויק                    

נסיעה צפונה מריקיאוויק. נחלוף על פני הר הגעש הכבוי אסייה ונפנה לאורך פיורד הלווייתנים - אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לווייתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון לנגיוקול אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נמשיך מזרחה אל תארנאפוס - מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר המכונה "מפל הילדים" ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לריקיאוויק. נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימס, היכל הארפה שחזיתו בנויה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 8/ שייט צפייה בלווייתנים וביקור באי וידיי- הלגונה הכחולה Blue Lagoon

ניסע אל הנמל של ריקיאוויק ונעלה על ספינה קטנה שתיקח אותנו לכמה שעות של שייט במפרץ פקסה. נשוט אל עומק הים על מנת לאתר לווייתנים מסוג מינקי או לווייתנים מסוג גבנון. בהמשך השייט נרד אל האי וידיי עליו נבנה ביתו של ראש עיריית ריקיאוויק הראשון. נצא למסלול הליכה קצר באי ונראה מקרוב את יד הזיכרון לג׳ון לנון שחנכה אשתו יוקו אונו. נשוט חזרה לריקיאוויק ונוכל ליהנות מקו הרקיע של העיר והמבנים המיוחדים על קו המים.
נמשיך ללגונה הכחולה - אתר רחצה גיאותרמי מושקע וצבעוני בין שפכי לבה עתיקים וטחב ירוק. למים ולבוץ שבקרקעית הלגונה תכונות ריפוי והמים החמים מושכים תיירים ואיסלנדיים לטיפולי ספא, רוגע וטבילה במים החמים תחת כיפת השמים. נסיעה חזרה לריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.


יום 9/ איסלנד - תל אביב

בהתאם לשעות הטיסה, השלמת סיורים והעברה לשדה התעופה וטיסה לישראל.
*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.
**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון.

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018