03-6226666
להזמנות

איסלנד - מסע אל ארץ הקרח והאש 9 ימים/8 לילות חצי פנסיון טיסות ישירות בחברת אל-על ICEL

האי איסלנד נחשב לאחד מהיעדים המיוחדים והנדירים של עולם התיירות עוד יותר בתקופה הזוהר הצפוני הידוע בכמה שמות "זוהר הקוטב" "NORTHERN LIGHTS" וכמוכן "אורורה בוראליס" לא משנה איזו מהשמות בוחרים לכנות אותם, הם אחד התופעות הטבע המדהימות בעולם!

האי בים הצפוני משלב בין היסטוריה ויקינגית עתיקה לנופים צפוניים ותופעות וולקניות וקרחונים שנמצאים רק כאן. נופי האי לא דומים לשום דבר מוכר אחר על כדור הארץ. מידי קיץ מגיעים לכאן עופות ים רבים ובאי דוהרים עדרי סוסים איסלנדיים כאילו נלקחו מעולם הפנטזיה. נכיר מקרוב את הנופים של דרום האי ודרום מזרח האי, העיר רקייויק ומערב איסלנד.

לא נדלג על חיפוש האורורה בוראליס בתקווה שיתמזל מזלנו ונצפה בתופעת טבע בטיול זה!

"אז בידוד או לא בידוד...איסלנד מחכה לכם"

 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד


יום 1/ תל אביב - איסלנד Tel Aviv – Keflavik

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רקיינס אל עיר הבירה רקייויק. נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את "קייליר" - חרוט געשי בצורת פירמידה. כניסה אל המלון ברקייויק - הבירה הצפונית בעולם.  ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית  -The golden circle – Thingviller – Geysir  Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגוויטלר  ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר Thingviller . בשנת 930 לספירה ייסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל גייזר  הסטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס -Gulfoss מפלי הזהב, סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה בלגונה גיאותרמית הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 3/ החוף הדרומי והצוק בדירהולי Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקוטל ומירדלסיוקוטל. נבקר במפל סלליינדפוס, הנופל מצוק גבוה ואפשר להקיף אותו 360 מעלות. באופק נראה את איי וסטמן השייכים גם הם לאיסלנד. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדלסיוקוטל והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים - עופות ים צבעוניים.  ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 4/ שמורת סקפטפל ושיט בלגונת הקרחונים- Skaftafell – Jokulsarlon 

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של התפרצות וולקנית בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. לקראת צהרים נגיע אל שמורת סקפטפל למרגלות קרחון ווטנהיוקוטל - הקרחון הגדול ביותר באי שעיצב את כל הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נצא למסלול הליכה בשמורה אל סברטיפוס - המפל השחור וקיר משושי בזלת מרשים מאחורי המפל. מכאן נמשיך בנסיעה אל קרחון הסבינספליוקוטל - לשון קרחון ענקית היורדת מכיפת הקרח. מסלול הליכה קצר יוביל אותנו לנקודת תצפית על הקרחון והלגונה שבקצהו. אחר הצהרים נמשיך מזרחה אל יוקלסלרון - לגונה ענקית בין הקרחון אל הים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים. נצא לשיט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים. סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5/ העיירה ויק, החוף השחור ברייניספייארה, קרחון מירדלסיוקוטל Reykjavik – Vik – Reynisfjara – Solheimajokul

נסיעה חזרה מערבה אל העיירה ויק. העיירה הקטנה צופה על חוף חולות וולקניים שחור וצוקים מחודדים המשמשים אתר קינון לאלפי עופות ים. נבקר בחוף רייניספייארה בו נוכל לראות את הצוקים, מערת משושי בזלת, קינון של עופות ים וגלים גדולים הנשברים על החוף. לפי האגדה הצוקים הם מפרשי ספינת טרולים שהפכו למאובנים. מכאן נמשיך מערבה אל לשון הקרחון סולהיימאיוקוטל היורדת מכיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקוטל. נצא למסלול הליכה קצר לתצפית על הקרחון. מתחת לקרחון הר געש פעיל מאד בשם קטלה. נלמד על ההתפרצויות הוולקניות לאורך השנים ועל אגדת המכשפה קטלה החיה בתוך הקרחון. 
אחר הצהרים נסיעה חזרה לעיר רקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 6/ פיורד הלוויתנים, מפל ראונפוסאר ומפל הילדים Borgarnes – Hvelfjordur Husafell

נסיעה צפונה מרקייויק. נחלוף על פני הר הגעש הכבוי אסייה ונפנה לאורך פיורד הלוויתנים - אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לוויתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון הלנגיוקוטל אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נבקר במתקן השואב מים חמים וקיטור מבטן האדמה ונלמד על הדרך בה מנצלים האיסלנדיים את כוחות הטבע לחימום וחקלאות. נמשיך מזרחה אל ראונפוסאר - מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר הנקרא מפל הילדים ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לרקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7/ חצי האי רקיינס והלגונה הכחולה Blue Lagoon – Reykjaness

נקדיש את היום לחצי האי רקיינס דרומית לרקייויק. חצי האי רקיינס הוא אחד האזורים הפעילים ביותר גיאולוגית באיסלנד. עשרות רעידות אדמה קטנות בשנה ולאחרונה התפרצות וולקנית שמשכה תשומת לב רבה. נבקר בחוף פראי ולציידו מגדלור גבוה וציורי. מול החוף צוקים גבוהים ועליהם מקננים מאות עופות ים. נמשיך אל תחנת כוח גדולה המפיקה חשמל מקיטור הנובע מבטן האדמה. לא רחוק משם נבקר בגשר המחבר את שני חלקי הלוחות הטקטוניים אמריקה עם אירופה. אחר הצהרים נהנה מטבילה בלגונה הכחולה - אתר רחצה גיאותרמי מושקע וצבעוני בין שפכי לבה עתיקים וטחב ירוק. למים ולבוץ שבקרקעית הלגונה תכונות ריפוי  והמים החמים מושכים תיירים ואיסלנדיים לטיפולי ספא, רוגע וטבילה במים החמים תחת כיפת השמים. נסיעה חזרה לרקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון. 

יום 8/ שיט צפייה לוויתנים וביקור באי וידי

נסיעה אל הנמל של רקייויק ונעלה על ספינה קטנה שתיקח אותנו לכמה שעות של שיט במפרץ פקסה. נשוט אל אי עליו מקננים בקיץ מאות פאפינים ואחר נצא לעומק הים על מנת לאתר לוויתנים מסוג מינקי או לוויתנים מסוג גבנון. בהמשך השיט נרד אל האי וידי עליו נבנה ביתו של ראש עירית רקייויק הראשון. נצא למסלול הליכה קצר באי ונראה מקרוב את יד הזיכרון לג׳ון לנון שחנכה אשתו יוקו אונו. נשוט חזרה לרקייויק ונוכל ליהנות מקו הרקיע של העיר והמבנים המיוחדים על קו המים. אחר הצהרים נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימסקירקיה, היכל הארפה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 9/ איסלנד - תל אביב

בהתאם לשעות הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל.

יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. 

טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון. 

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018