03-6226666
להזמנות

איסלנד "מדינת הקרח והאש" מסלול פרימיום כולל שמורת לנדמנלאוגר וחצי האי סנייפלסנס, חצי פנסיון, טיסות ישירות 11 ימים/10 לילות ICEP


טיסות ישירות בחברת ארקיע
בלעדי לחברת מילניום
2022

טיול עומק לאיסלנד בו נגיע לאזורים המוכרים והפחות מוכרים של האי הצפוני.
התפרצויות געשיות, קרחונים ותופעות טבע מעצבים את נופה הפראי של איסלנד. האי הוולקני יושב על רכס מרכז אוקייני בין יבשת אמריקה ליבשת אירופה. האיסלנדים הם צאצאי הוויקינגים שהתיישבו באי החל מהמאה התשיעית לספירה. מדי קיץ מגיעים אל האי מיליוני עופות ים על מנת לקנן בו.
טיול עומק זה לוקח אותנו אל פיורדים, הרי געש, כפרים ציוריים וקרחוני ענק.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לאיסלנד


יום 1/ תל אביב - איסלנד Tel Aviv – Iceland

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רייקינס אל עיר הבירה ריקיאוויקReykjavik , הבירה הצפונית בעולם. נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את "קייליר" - חרוט געשי בצורת פירמידה. העברה למלון בריקיאוויק. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגווילר ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" - הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס - מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 3/ הר הגעש הקלה ולנדמנלאוגר Landmannlaugar ( אוטובוס שטח) (HIGHLANDER)

טיול לאיסלנד אינו מושלם ללא ביקור ברמות הגבוהות של האי הנקראות היילנדס. היום נבקר ברמות הגבוהות של דרום האי. ניסע בסמוך לנהר הטיורסאו, הנהר הארוך ביותר באי (כ 230 ק"מ) נראה את הר הגעש הקלה - הר געש פעיל שעיצב את הנוף בחלק הזה של האי ונעבור נופים ירחיים וחצי מדבריים, שפכי לבה עתיקים לצד נהרות קרחונים, טחב ירוק והרים צבעוניים. לקראת צהרים נגיע לשמורת לנדמנלאוגר - אחד האתרים היפים ברמות הגבוהות, המשופע בשפכי לבה עתיקים, נחלים זורמים, נביעות של מי קיטור ועמקים צבעוניים. אפשרות לרחצה במעיין המים החמים הצמוד לאתר הקמפינג (במידה והזמן יאפשר זאת). אחר הצהרים נסיעה חזרה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4/ החוף הדרומי  Laki -Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey – Black beach Reynisfjara

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן - אייפיקליוקול ומירדלסיוקול.  נבקר במפל סילייאנדפוס, הנופל מצוק גבוה וניתן להקיף אותו בהליכה מסביב - 360 מעלות. נמשיך אל מפל סקוגפוס - אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדליוקול והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירהולי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים - עופות הים הצבעוניים – הציפור הלאומית של איסלנד. מכאן נמשיך אל חופי החול השחור ברייניספייארה ואל המצוקים המיוחדים. נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה ה-18. ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 5/ שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון Skaftafel  Sveinafelljokull Glacier

הבוקר ניסע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול - הקרחון הגדול ביותר באי (ובאירופה) שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון - לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 6/ הפיורדים המזרחיים וקניון סטודלגיל Egilsstadir – Djopivogur – Studlagil canyon

המשך נסיעה מזרחה בצל קרחון הווטנהיוקול ועמקים קרחוניים מרשימים. נתחיל בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים, הרים גבוהים, לגונות עם ברבורים וחופים פראיים. נעצור לתצפיות וצילומים של הנוף. נבקר בכפר דיופיווגור - כפר דייגים ציורי, עתיק וצבעוני. מכאן נעפיל אל העיירה אגילסטדיר – בירת הפיורדים המזרחיים. אחר הצהרים נבקר בקניון הסטודלגיל - קניון עמוק עשוי קירות משושי בזלת שהתגלה לאחר ירידת פני המים בנהר לפני מספר שנים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 7/ הרמות המזרחיות, מפל דטיפוס, אגם מיווטן Lake Myvatn – Detifoss fall 

נעפיל אל הרמות הצפון מזרחיות ונעצור להתרעננות בחווה מבודדת בשם מודרודלור. חלק ממבני החווה עשויים אדמת כבול ועשב בהתאם למסורת הבנייה האיסלנדית העתיקה. מכאן נמשיך לצפון איסלנד ואל מפל דטיפוס, המפל הגדול ועוצמתי ביותר באירופה. מי הקרחון נופלים כאן לקניון בזלתי עמוק. ניסע אל אגם מיוואט העשיר באתרים וולקניים וגיאותרמיים של גייזר קיטור, בוץ מבעבע וגופרית. האגם משמש אתר קינון לעשרות מינים של עופות מים המגיעים לכאן כל קיץ. לינה וארוחת ערב באזור.

יום 8/ אגם מיוואט - אקוריירי Akureyri – Lake Myvatn

נקדיש את היום לביקורים מסביב לאגם מיוַואטְ והר הגעש קראפלה(Krafla) הנמצאים באזור מיוחד זה, שניהם בחזקת אוצר קסום – הן לצפרים והן לגיאולוגים. באגם נוכל לצפות בעופות מים שונים המגיעים בהמוניהם לקנן באזור האגם. בסביבתו הקרובה של הר הגעש קראפלה שהתפרצותו האחרונה הייתה ב-1984, נוכל לצפות ב"מצודות" לבה, תצורות סלעים שונות ומכתשים שנוצרו בשתי סדרות של התפרצויות געשיות . סימנים לפעילות הגועשת מתחת לפני השטח אפשר לראות גם כיום והם מתבטאים באדים, עשן ובועות המבעבעים דרך הסדקים של שכבת הקרקע העליונה. נראה את אחד מהלועות של הר הגעש ונטבול בלגונה - אתר רחצה גיאותרמי.

נצא למסלול הליכה קצר בין מכתשים מדומים באגם ותצפית על עופות המים. מכאן נמשיך אל מפלי גודפוס המרשימים ולכיוון העיר אקוריירי. ארוחת ערב ולינה באזור TDI .

יום 9/ אקוריירי - חצי האי סנייפלסנס- Snaefellsnes , Akureyri

נבקר בעיר אקוריירי ובמדרחוב הקטן של העיר. נקדיש גם זמן לגנים הבוטניים של העיר בו נוכל לראות מינים רבים של צומח המאפיינים את אזור החוג הארקטי ולידם מבני עץ ישנים ויפים.
נסיעה מערבה דרך עמקים ציוריים ונוף הרים מרשים אל אזור סקגפיורד. לחלק זה של האי היסטוריה ויקינגית ארוכה של התיישבות, מאבקים וחקלאות. נבקר בגלומבר - מוזיאון התיישבות איסלנדית מהמאה ה 19 ובו תצוגה יפה של בתים, חלקם בנויים אדמת כבול וטחב - מקום ראוי ללמוד על התרבות החומרית של האיסלנדיים לאורך ההיסטוריה. נמשיך לעבר חצי האי סנאיפֶלְנס(Snæfellsnes) אותו מכנים בשם "איסלנד המיניאטורית" כי נמצאים בו אתרים רבים טיפוסיים לנופים במקומות אחרים בארץ כולה, ביניהם הר הגעש סנאיפלסיֵקוּל,(Snæfellsjökull volcano) הנחשב לאחד מסמליה של איסלנד ואשר התפרסם בספרו המפורסם של ז'ול ורן – "המסע אל בטן האדמה". ניסע לאזור החוף העשיר בעופות יבשה וים שונים ונקווה לראות גם כלבי ים ואולי אפילו לווייתנים.
נמשיך לאזור ארנרסטפּי(Arnarstapi) , אזור המכיל תצורות סלע בזלתיות מרשימות ונבקר בכפר המיוחד הטנר. במידה ומזג האוויר והזמן יאפשר, נעשה באזור זה הליכה קלה לאורך קו החוף המדהים. ארוחת ערב ולינה באזור בורגרנס

יום 10/ הליסנדור – סטיקיסְהולמּר - (Stykkishólmur) קוַאמְסְטַאנְג (Hvammstangi) - ריקיאוויק

הבוקר נצא לכיוון עיירות הדיג הקטנות והמיוחדות באזור. בביארנֵארהֵפן (Bjarnarhöfn) נוכל לעמוד מקרוב על תהליך שימור בשר הכרישים עפ"י המסורת האיסלנדית; זה המקום היחידי באיסלנד שעדיין משמר מסורת זו. משם נמשיך לעיירה הציורית סטיקיסהולמר ממנה נצא לשיט ייחודי במפרץ ברֵיידַ'אפְיֵרְדוּר;(Breiðafjörður) עם מעט מזל נוכל לצפות
בכלבי ים ועופות מים האופייניים לאזור. במשך השייט נוכל לטעום משלל הדגה הטרייה, שניצוד אל מול עינינו – וכמובן להתרשם מהתצורות הגיאולוגיות המיוחדות שבאיים שממול.
נמשיך לסייר בחצי האי המרתק עם מס' תצפיות מרהיבות, נעבור בעיר המחוז בורגרנס, בטרם נגיע לעת ערב לארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 11/ איסלנד - תל אביב Iceland – Tel Aviv

בהתאם לשעת ההמראה, השלמת סיורים בריקיאוויק. נבקר בכנסייה הגבוהה הלגרימס וברחובות הצבעוניים של העיר, נראה את ה-הרפה - מבנה זכוכית מרשים ליד הנמל, כיכר העיריה ועוד. העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ.

*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.
**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון.

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018