03-6226666
להזמנות

יוון מקיף - צפון יוון, הפלופונז, אתונה 8 ימים/7 לילות, GRE

יוון היא ערש התרבות המערבית שהורישה לעולם את יסודות הדמוקרטיה, הפיסול והארכיטקטורה, התיאטרון והשירה, הפילוסופיה והמדעים. יש בה הרים גבוהים ונופים מדהימים, מפרצים ואיים מוקפים בים כחול. יוון של היום היא ארץ של נוף אנושי רבגוני ונוגע ללב, כפרי דייגים, ערים מודרניות, מוזיקה טובה של בוזוקי, יין טוב והרבה שמחת חיים.

Facebook Google+ Twitter Favorites

 מסלול יוון מקיף 
צפון יוון, הפלופונז, אתונהיום 1/ תל אביב - אתונה – ארחובה-דלפי:

נפגש בשדה התעופה ונטוס לאתונה בירת יוון, ערש התרבות האנושית. לאחר הנחיתה נצא צפונה לכיוון דלפי - אתר ארכאולוגי מהיפים באתרי יוון. דלפי הייתה מקום מושבו של האורקל מדלפי, שהיה החשוב ביותר ביוון הקלאסית, והייתה אתר חשוב עבור המאמינים באל אפולו. לפי אמונתם של היוונים דלפי נחשבה למרכז העולם היווני וגם שימשה כבית האוצר עבור מדינות יוון . נבקר במוזיאון ונתרשם מבתי האוצר, המזבח ומקדש אפולו. נמשיך משם לכפר ארחובה, כפר מקסים שהתפרסם בזכות עבודות היד שתושבי המקום מכינים, אריגים צבעוניים, פרוות כבשים מעובדות, שטיחים, ועוד. ארוחת ערב ולינה בדלפי.

יום 2/ דלפי- תרמופיליי – מטאורה -קלמבקה:

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון אתר תרמופיליי ונצלול לעומק ההיסטוריה הסוערת של יוון העתיקה וגיבורה לאונידס. נמשיך לאחד האזורים המרהיבים בעולם –מטאורה, על ראשי מצוקים גבוהים המתנשאים לגובה 650 מטר, נבנו על-ידי נזירים אורתודוכסים, מנזרים הנראים כאילו תלויים באוויר. ניסע בין המצוקים ונטפס למנזרים אשר שימשו מקום מפלט לנזירים. נבקר באחד המנזרים ונרד מהמצוקים תוך צפייה בנוף המרהיב שנשקף מלמעלה על העיירה קלמבקה, השוכנת למרגלות המצוקים. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה .


יום 3/ קלמבקה- סלוניקי:

ניסע לסלוניקי, בירת מחוז מקדוניה. סלוניקי משלבת מראה מערב אירופאי עם אווירה יוונית וחיי לילה תוססים. העיר  משלבת גם מבנים חדשים לצד מבנים מתקופת מלכי מקדוניה ועד לתקופת הטורקים. נתחיל באתריה היהודיים של העיר: ברובע היהודי, בית הכנסת (במידה ויהיה פתוח), במוזיאון היהודי ובאנדרטה לזכר קורבנות השואה. נשמע על עברה המפואר של קהילת יהודי סלוניקי שהגיעה לעיר בעקבות גרוש יהודי ספרד ובנתה עצמה לתפארת עד שחוסלה בידי הצורר הנאצי. נבקר בטיילת המפורסמת של העיר, פסל אלכסנדר מוקדון המרשים, שער גלאריוס והרוטונדה, נטפס במעלה הקאסטרה לתצפית על העיר במגדל הלבן – סימלה של העיר והאוניברסיטה. ארוחת ערב ולינה בסלוניקי.

יום 4/ סלוניקי-וריה-  אדסה – סלוניקי:

ניסע לביקור בוריה ואדסה הערים המקדוניות, נטייל ברחובות וריה ונראה את האזור היהודי עם בית הכנסת המחודש. נמשיך לביקור במפלי אדסה ,אתר מהיפים בצפון יוון נתרשם ממפלי המים המרהיבים, ניתן ללכת תחת מפלי המים ולחזות בהם ממספר נקודות לאורך מסלול ההליכה. בתום הביקור נשוב לארוחת ערב ולינה בסלוניקי .בערב ממתינים לנו מועדוני המוסיקה היוונית ברובע הבילויים העתיק לד'אדיקה. 

יום 5/ סלוניקי מצובו –קסטוריה-יואנינה:

הבוקר נצא  צפונה. בנסיעה בינות נופים הרריים עוצרי נשימה נגיע לכפר הוולאכים (יוונים ממוצא רומני) הציורי מצובו. במצובו נסייר בעיירה הציורית שרוב בתיה בנויים עץ, נחזה בתושביה הלבושים בבגדיהם המסורתיים ובמלאכות היד של התושבים. נמשיך לביקור בקסטוריה - עיירה בה שלטו הביזנטים, שהטביעו את חותמם על העיר ושרידים ביזנטיים נמצאים בה עד היום. נבקר ברובע הביזנטי העתיק ובמוזיאון הפולקלור המצוי שם. נמשיך ליואנינה שהייתה עיר חשובה בעבר והיום משמשת כעיר מרכזית השוכנת לחופי אגם ציורי במערב יוון. ארוחת ערב ולינה ביואנינה.

יום 6/יואנינה-אולימפיה: 

 נערוך ביקור ביואנינה, בירת חבל אפירוס הנקראת על שם יוחנן הקדוש, השוכנת לחופו של אגם פאמבוטיס. נבקר במצודת העיר, בעיר העתיקה מוקפת החומה, נלך ברחוב היהודים (אם יתאפשר נבקר בבית הכנסת הייחודי של העיר) ונטייל בטיילת עצי הדולב היפה. נשוט לאי שבמרכז אגם פאמבוטיס  לביקור במבצר הביזנטי המשמש כמוזיאון עלי פאשה, שמשל על חבל אפירוס בעת השלטון העות'מאני על יוון. ניסע דרומה ונעבור דרך גשר ריו-אנטיריו, גשר מעוגן כבלים הנחשב ליצירת מופת ארכיטקטונית והנדסית עד הגיענו לאולימפיה, אתר המשחקים האולימפיים הראשונים אשר נערכו ב 776 לפנה"ס לכבוד זאוס. נבקר באתר הארכיאולוגי של אולימפיה ובאצטדיון האולימפי. ארוחת ערב ולינה באולימפיה.

טיול מאורגן ליוון, אקרפוליס, אתונה

Image by Dias12 from Pixabay 

יום 7/ אולימפיה-נפפליון-מיקנה-תעלת קורינתוס-אתונה:

ניסע דרך מרכז הפלפונז לסיור בנפפליון, עיר הבירה הראשונה של יוון המודרנית ואחת הערים היפות והרומנטיות ביוון נמשיך למיקנה, עיר הבירה בתרבות המיקנית הקדומה. נבקר באתר הארכיאולוגי ובו ממצאים של קברי מלכים מפוארים, שער האריות עם תבליט של מלכי החיות בראשו ושלל חומות ומבני אבן עתיקים. בתום הסיור נצא דרך תעלת קורינתוס המחברת בין המפרץ הסרוני ומפרץ קורינתוס לאתונה בירתה העתיקה והיפה של יוון. נסייר באתריה הבולטים של אתונה בירתה המסורתית של יוון. נבקר באקרופוליס – אחד האתרים הארכיאולוגיים המפורסמים בעולם, נשקיף למקדש זאוס המרשים נחלוף על פני רובעי העיר החדשים, הרובע העתיק של העיר- הפלאקה. נצפה אל ארמון המלוכה ושומריו האווזונים הלבושים במדים ססגוניים, נראה את כיכר אומוניה ההומה ואת כיכר סינטגמה בה נמצאת גם אנדרטת החייל האלמוני. ארוחת ערב ולינה באתונה.

יום 8/ אתונה –תל אביב:

בהתאם לשעות הטיסה, העברה לשדה התעופה כדי לטוס חזרה ארצה בתום טיול יפה, טעים, מעניין וערב לאוזן ביוון.
**סדר הביקורים יכול להשתנות

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים ליוון  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018