03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לקובה, קוסטה ריקה כולל יום טיול בפנמה , פנסיון מלא 15 יום/ 13 לילות, CUC

קובה  אי גדול והפחות ממוסחר בקריביים ואחד המעוזים האחרונים של הקומוניזם בעולם. מדינה שבה הזמן עצר מלכת. מפגש עם תרבות אחרת , אנשים שמחים , חופי ים יפהפיים, סיגרים, מוזיקה ונוסטלגיה...   הקובנים ידועים בהכנסת האורחים והתיירים המגיעים לאי נהנים ממקצבים וריקודים שמשתלבים היטב עם גיטרות ומלודיות ספרדיות ואווירה ברחובות המתחממת כאשר רוקדים צ'ה צ'ה צ'ה  משלהבת,  המכוניות האמריקניות הענקיות המשייטות ברחוב ומחזירים אותנו לשנות ה-50.  
 
בקוסטה ריקה - נבקר ביהלום שבכתר של מרכז אמריקה, במדינה שקטה ושלווה, באתרי טבע במדינה, נצפה בחיות בר, בחופים הלבנים והנקיים ובקיצור גן עדן של תיירות טבע שהפכו בכך את המדינה  לאחד המקומות היפים בעולם, שבהם ניתן לטייל באזור טרופי בטבעיות רבה ומבלי לפגוע בסביבה.

Facebook Google+ Twitter Favorites

יום 1/ תל אביב -  הוואנה 

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך אירופה להוואנה בירת קובה. התארגנות בשדה התעופה ולאחר מכן נעבור למלון לארוחה קלה ולינה.


יום 2 / הוואנה: סיור מקיף – בית הכנסת – כיכרות העיר - כיכר המהפכה – "מקדש הרום" – טיילת המלקון

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור מקיף בהוואנה בירת קובה. נבקר בבית הכנסת ונפגש עם חברי הקהילה היהודית המקומית. נמשיך לסיור בעיר העתיקה ונסייר בחלק מהכיכרות הציוריות: כיכר סאן פרנסיסקו, דה אסיסי, אזור הקתדרלה, פלאסה ויאחו וארמאס. נלך ברחובותיה ההיסטוריים של העיר, נראה את בניין הקפיטול, את כיכר המהפכה ואזור האוניברסיטה. נמשיך לטיילת המלקון ולמבצר הציורי "אלמורו" אשר נבנה למטרת הגנה על הנמל. נבקר ונטעם משקה ב"מקדש" הרום "הוואנה קלאב". ארוחת צהריים כלולה במהלך יום סיורים גדוש זה. ארוחת ערב ולינה בהוואנה . 

טיול מאורגן בקובה

יום 3/ פינאר דל ריו - עמק הוינלס – מערת האינדיאני – שייט בנחל תת קרקעי 

יום של טבע ונופים לפנינו. נצא לכיוון העיר פינאר דל ריו – האזור המערבי של האי הקובני. נבקר בתחנת התצפית לוס חסמינס שם יתגלה לעינינו עמק היסמין המרהיב; אחד מהאזורים החקלאיים היפים ביותר בקובה. נמשיך לביקור במערת האינדיאני ששימשה בעבר את התושבים המקומיים כמקום מסתור מפני הכובשים הספרדיים ונשוט בסירות בנחל תת קרקעי הזורם בתוך המערה. בהמשך נבקר באתר ציור הענק ה"פרהיסטורי" כביכול, של האמן המקומי גונזלס אוויחילדו – התמונה צוירה על גבי הגבעות הסלעיות ונשלב ביקור בחווה מקומית המגדלת טבק לייצור סיגרים. ביום זה נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. בתום הסיורים – נסיעה חזרה מזרחה למלון בהוואנה. בלילה, כל הבארים, מועדוני הרומבה והסלסה, הקאזה דה לה מוסיקה וקפה קנטנטה קורצים ומזמינים.

יום 4 / הוואנה – הכפר האינדיאני גואמה וטאינו – חוות תנינים – העיר סיינפואגוס / אתר מורשת עולמית – טרינידד

הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לכיוון טרינידד, העיר העתיקה הציורית והיפה שנשתמרה מתקופת שלטון הספרדים. בדרך נבקר בגואמה וטאינו, מוזיאון פתוח ואוטנטי של הכפר האינדיאני המסורתי – הילידים המקוריים של האי קובה. ההגעה לשם הינה ברכב ובשייט תעלות והמוצגים מלמדים על חייהם של הילידים מהעבר הרחוק. נמשיך ונבקר גם בחוות תנינים שנמצאת בחלק הדרומי של האי. נעבור בסמוך "למפרץ החזירים" – מאזורי הקרבות העיקריים שניטשו בחודש אפריל 1961 בין כוחותיו של פידל קסטרו וכוחות שאומנו על ידי האמריקאים במטרה להפיל את שלטונו של פידל. נמשיך לעיר סיינפואגוס – ("מאה הלהבות"). סיינפואגוס היא עיר השוכנת לחופה הדרומי של קובה, כ-250 ק"מ מזרחית להוואנה ומשמשת גם כבירתו של מחוז סיינפואגוס. בעיר מתגוררים כ-165,000 תושבים ובשנת 2005 הכריז אונסק"ו על המרכז ההיסטורי של העיר כעל אתר מורשת עולמית, בשל הריכוז הגדול של מבנים בסגנון נאו-קלאסי, שנבנו בעיקר בשלהי המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. נטייל במרכז העיר ונראה את כיכר מרטינז ואת בניין תיאטרון תומס טרי. כמו כן נבקר בארמון ואייה המוזר ממנו נצפה על העיר, הלגונה ומרחבי הים הקריבי. נמשיך לטרינידד, הנמצאת במחוז סנקטי ספיריטוס ואשר הוכרזה אף היא, בשנת 1988 ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נתמקם במלון באזור חוף אנקון לארוחת ערב ולינה . 

יום 5/ טרינידד – מוזיאון הרומנטיקה – פלאסה מאיור – עמק לוס אינחניוס-יציאה למועדון  

טרינידד ההיסטורית קטנה במעט מסיינפואגוס (רק 75,000 תושבים) אך מרכזה חשוב באותה מידה ואולי אף יותר; נצא לסיור מקיף בעיר העתיקה; במרכז העיר, לא הרחק מהקתדראלה, מוקדש בית מטופח למוזיאון הרומנטיקה ובו מוצגים על תולדות העבדות באזור; בנוסף – זאת גם הזדמנות לבקר בארמון תקופתי להכיר את המבנה האופייני, להציץ במטבח, בכירה, ובסירים משונים מהמאה ה-19. נמשיך לבר / מועדון הקנצ'נצ'רה הנודע, שם נלגום מהמשקה המפורסם הרום (Rum) ונוכל להצטרף בשירה וריקודים ללהקה המקומית. במקום מושמעת מוסיקה קובנית "חיה" והרבה אווירה. נבקר בכיכר המרכזית – פלאסה מאיור, נראה את הקתדראלה ובתי העשירים לשעבר שכיום רובם משמשים כמוזיאונים. בהמשך היום נצא לטיול בעמק לוס אינחניוס שם נלמד על החקלאות המקומית הכוללת בעיקר גידולי קנה סוכר. נעלה למגדל התצפית מאנאקה איזנאגה אשר שימש את בעלי הקרקעות לפיקוח על העובדים. בתום הסיור נחזור למלון ולחוף הים הקריבי עם החולות הלבנים. בערב נצא למרכזה של העיר ובה נהנה מצלילי המוזיקה הסוחפת של עיר זו כולל כניסה למועדון . לינה בטרינידד. 

יום 6 / העיר סנטה קלרה / מאוזוליאום צ'ה גווארה - כפר הדייגים קוחימר

הבוקר נצא צפונה אל עיר המחוז סנטה קלרה; בעיר כ 220,000 תושבים והיא בירת מחוז ויה קלרה. בדצמבר 1958 הנחיל צבא ההפיכה הקטן של פידל, בראשותו של  ארנסטו צ'ה גווארה מפלה כואבת לצבאו של הרודן בטיסטה – מפלה שהכריעה את המהפכה הקובנית כולה. בעיר נמצא אתר ומוזוליאום המנציחים את הגיבור הלאומי – צ'ה ואנו נערוך ביקור במקום. הערה: לעיתים נסגר המאוזוליאום ללא כל התרעה מוקדמת או סיבה הנראית לעין. במקרה שכזה נראה רק את הכיכר המרשימה ואת פסלו של צ'ה. בתום הביקור בסנטה קלרה נמשיך לכפר הדייגים הציורי קוחימר (Cojimar) אשר התפרסם כמקום מושבו של הסופר האמריקאי ארנסט המינגווי ושם כתב את ספרו "הזקן והים" אשר זיכה אותו בפרס נובל בשנת 1954. נמשיך בנסיעה קצרה להוואנה ל-לילה אחרון בקובה.


יום 7 / טיסה לסן חוזה / קוסטה ריקה – תצפית על הר הגעש פואס – סיור במפלי לה 
פאז - סן חוזה

נצא בטיסת בוקר מהוואנה לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה נטפס עם האוטובוס לגובה של 2,708 מטר אל הר הגעש פואס – הר געש קלאסי בעל לוע ענקי שבתחתיתו אגם חם ובוץ וולקני מבעבע. (הערה: לעיתים עקב פליטת גזים רעילים לא ניתן לבקר בהר). נמשיך לביקור בשמורת מפלי לה פאז; גני לה פאז הם פארק הכולל בתוכו את מפלי לה פאז - שרשרת מפלים בגבהים שונים ופארק חיות הכולל בתוכו חממת פרפרים, גינת יונקי דבש, קופים, נחשים, ציפורים, צפרדעים וכלובים עם חתולי טרף שונים - יגואר,פומה וכו'. נרד מהחנייה בשביל מסודר כשאנו עוברים תחילה במתחם לשימור של חלק מבעלי החיים האופיינים לקוסטה ריקה – קופים, ציפורים, פרפרים – כל זאת לצידה של צמחייה טרופית עשירה ומגוונת. נמשיך במורד השביל ונראה מספר מפלים שוצפים וגועשים המתנקזים כולם לנהר אחד גדול. בסיום הביקור - נסיעה לאזור סן חוזה ללינה.

יום 8 / סן חוזה - שמורת טורטוגרו / שייט בתעלות השמורה

נצא מסן חוזה, נחצה את רכס ההרים שצפונית לעיר ונמשיך לכיוון חופה הצפון מזרחי של קוסטה ריקה הגובל באוקיאנוס האטלנטי ובדרום הים הקריבי – אל פארק טורטוגרו. (בספרדית טורטוגה פירושו צב). הפארק המיוחד הוא שילוב יוצא דופן של יער, ים, נהר ודרכי מים עם חוף קריבי, שאליו באים בעונות מסוימות אלפי צבי ים לחפור בחול ולהטיל את ביציהם. זוהי שמורת טבע יפה שלעיתים מכונה ובצדק: "ארץ האמזונס של קוסטה ריקה". עם ההגעה נעזוב את האוטובוס, נעלה על סירה ונפליג לספארי בתעלות השמורה כשאנו עוקבים אחרי מיגוון הציפורים, קולות קופי שאגנים, לטאות, איגואנות – ועוד. ארוחת ערב ולינה בלודג' בשמורה.


יום 9 / שמורת טורטוגרו – נסיעה להר הגעש ארנל / המעיינות החמים

נצא בהפלגה מהלודג', בשעת בוקר מוקדמת, כדי לשמוע ולראות את היער מתעורר - קונצרט של טבע שאין שני לו. עשרות סוגי ציפורים, קופים ממינים שונים, איגואנות גדולות, תנינים, צבי נהר, טפירים ויגוארים הם הנגנים של התזמורת הזאת. נחזור ללודג' לארוחת בוקר מאוחרת ונצא שוב בשייט אל מגרש החנייה ומשם בנסיעה מערבה לעבר הר הגעש המפורסם ארנל בעל מבנה הקונוס המושלם; נגיע אל המלון שנמצא בסמוך להר ולאחר התארגנות קצרה נצא לביקור ובילוי באחד מעשרות אתרי המעיינות החמים הנמצאים באזור זה, שם נהנה מרחצה בבריכות התרמיות השונות - תוצר נביעה של מים חמים באזור געשי. ארוחת ערב ולינה בארנל.

 טיול מאורגן לקוסטה ריקה

 Image by BelaMarie

יום 10/ ארנל – טיול רגלי בשמורה – סנטה הלנה ומונטה ורדה / סיור לילה

הבוקר נטייל רגלית באזור הפארק הלאומי ארנל; במהלך ההליכה הקלה נגיע עד לאחד משפכי הלבה הרבים שנוצרו מאין סוף  התפרצויות של ההר לאורך מאות אלפי שנים; המקומיים מנצלים את הקרקע הפורייה לגידולים שונים כגון: פפיה, מנגו, שיחי קפה ועוד. בהמשך נעזוב את אזור ההר וניסע לאורכו של אגם ארנל; מגוון הצמחייה ובעלי החיים סביב לאגם הינו יוצא דופן ואזור האגם הוכרז אף הוא כאתר מורשת עולמית. האגם הטבעי הורחב בצורה מלאכותית לפני מספר שנים כדי שיוכל לאגור כמות מים גדולה יותר המשמשת את תחנת הכוח ההידרואלקטרית שבאזור. בשלב מסוים נעזוב את אזור האגם, נתחיל לטפס בנוף הררי פראי המשובץ בכפרים מבודדים ולעת ערב נגיע אל עיירת המחוז סנטה הלנה ושמורת הטבע של יער העננים - מונטה ורדה. בערב (מותנה במזג האוויר) נצא לסיור לילי ביער מתוך כוונה לעקוב אחר בעלי החיים הפעילים בחשיכה. ארוחה ולינה באזור קסום זה.

יום 11 / מונטה ורדה – שמורת יער העננים - הגשרים התלויים

שמורת הטבע של יער העננים, מונטה ורדה (Monteverde), משתרעת על פני 260 אלף דונם של צמחייה צפופה - בגובה של 1,440 מטר מעל פני הים. היום יוקדש כולו לביקורים בשמורה מיוחדת זו; הפארק מרושת בשבילים ומסלולי הליכה מסודרים, וגשרים תלויים שמוליכים את המבקרים למפגש עם אלפי סוגים של עצים, מטפסים, פרחים בעלי צורות שונות, ציפורים, פרפרים, יונקים, זוחלים ועוד. מונטה ורדה היא דוגמה מצוינת לייחודיות של קוסטה ריקה, אשר מיקומה על החיבור היבשתי הצר בין יבשות אמריקה ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט, הפך אותה לגשר בלעדי של החי, הצומח, המעופף – ויצר בסופו של דבר מקום אשר למרות ממדיו הגיאוגרפיים הצנועים (שטחה של קוסטה ריקה הוא רק 51 אלף קמ"ר) יש בו כ־4% מסך כל החי והצומח בעולם. במהלך יום זה נערוך בין היתר את סיור הגשרים התלויים המפורסם המכונה אף "טיילת השמיים", ונחוש את מראהו ומשמעותו של יער הערפל הן מהקרקע והן מעל הצמרות. במידה ויוותר זמן נערוך סיור גם בעיירה סנטה הלנה.

יום 12 / מונטה ורדה – הפארק הלאומי מנואל אנטוניו – סיור בשמורה

נצא בנסיעה דרומה אל קו החוף המערבי של קוסטה ריקה ולכיוון הפארק הלאומי מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park). בדרך נעצור לתצפית מהגשר שמעל לנהר טרקולס ונצפה בעשרות הקרוקודילים הנמצאים במקום. הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוקם בשנת 1972 ושוכן במרכזה של רצועת חוף האוקיינוס השקט; הפארק לא נמנה על הפארקים הגדולים בקוסטה ריקה, אבל הוא ראוי מאוד לביקור בשל יער הגשם, החופים היפים והמגוון הגדול של בעלי החיים. במהלך הסיור הרגלי שנעשה בפארק נוכל לפגוש מינים רבים של בעלי חיים – מעצלנים ואיגואנות, דרך ציפורים ולטאות וכמה מינים של קופים. בפארק גם חופים יפים ומפרץ מרהיב, חולות לבנים, נחלים זורמים ושיחי מנגרובים. ביום זה כלולה ארוחת צהריים. בתום סיור בשמורה ניסע למלון.

עצלן, טיול לקוסטה ריקה

יום 13 / מנואל אנטוניו – שייט בספינת קטמרן - סן חוזה

הבוקר נצא לשייט על גבי קטמרן באוקיינוס השקט לאורכו של קו החוף המרהיב אל מול פארק מנואל אנטוניו. עם קצת מזל נוכל לראות סביבנו להקות של דולפינים אשר ילוו את הספינה שלנו, ובשמים מעלינו - להקות של שקנאים, קורמורנים וציפורים נוספות. בשלב מסוים נעצור באחד ממפרצי הים הרבים שבאזור, לשחייה ולצלילה עם שנורקל. הסיור כולל ארוחת צהרים. לאחר ההפלגה נחזור לאוטובוס ונצא בנסיעה אל עבר עיר הבירה סן חוזה אליה נגיע לעת ערב. 

יום 14 / סאן חוזה –טיסה דרך פנמה - אירופה

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה של סן חוזה. טיסה חזרה דרך פנמה; במידת האפשר ועל פי לוח טיסות ההמשך נצא לסיור בעיר פנמה כולל העיר העתיקה והמשוחזרת ותצפית על תעלת פנמה המפורסמת. חזרה לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים .

יום 15 / אירופה - תל-אביב

נחיתה באירופה והמשך טיסה לישראל.

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים לפנמה  
לכל הטיולים המאורגנים לקובה  
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018