03-6226666
להזמנות

טיול מרתק למדינות הבלטיות בעקבות תרבות, היסטוריה ויהדות, 11 ימים / 10 לילות, BLTS

טיול מרתק למדינות הבלטיות בעקבות תרבות, היסטוריה ויהדות, פולין, ליטא, לטביה ואסטוניה

חצי פנסיון – 10 ארוחות ערב

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול למדינות הבלטיות


יום 1 / ת"א – ורשה – צ'חוצ'ינק - טורון

ניפגש בנתב״ג ונצא בטיסה לורשה. עם הנחיתה נצא לסיור פנורמי בורשה, בעיר החדשה , בעיר העתיקה ובאזור הגטו. נמשיך לעיר הנופש צ'חוצ'ינק, העיירה, הידועה כאחד מאתרי המרפא הגדולים בפולין, שוכנת מעל מאגר תת-קרקעי של מים מלוחים עשירים במינרלים, ויש בה עשרות מלונות לספא וטיפולים שונים אליהם מגיעים נופשים ומתרפאים מארצות שונות כולל מישראל. עם זאת, היא ידועה כאתר תיירותי בשל מגדלי האידוי שבה, שהם גם סמל העיירה. נמשיך לטורון, מרכז העיר העתיק של טורון הוא מקום לידתו של ניקולאוס קופרניקוס. העיר הוכרזה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1997, נערוך סיור בעיר לאורך החומות והסמטאות בסיום העברה למלון לארוחת ערב ולינה באזור טורון.


יום 2 / טורון – המבצר הצלבני במלבורק - גדנסק

לאחר ארוחת בוקר נבקר בביתו של ניקולאוס קופרניקוס - שהיה אסטרונום, מתמטיקאי ואיש אשכולות בתקופת הרנסאנס. נמשיך לעיר מאלבורק, הנמצאת על דרך המצודות ובה נמצא אחד המבצרים הגדולים באירופה. העיר נבנתה ע"י אבירי המסדר הטבטוני ומכאן שמה "טירת המסדר". הטירה נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר הגדול באירופה. בשנת 1997 הוכרזה הטירה כאתר מורשת עולמית. משם נצא אל גדנסק, עיר נמל עתיקה בעלת עבר היסטורי מרשים. גדנסק נחשבת לאחת הערים היפות בפולין בהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור ראשוני העיר. ארוחת ערב ולינה בגנדסק

טיול מאורגן לפולין


יום 3 / גנדסק – אלבלונג

נצא לסיור בגדנסק, בעיר העתיקה שנהרסה במלחמת העולם השנייה, אך תושייתם הרבה של הפולנים לשחזר באופן קפדני חלק גדול מהנמל והעיר העתיקה מעצימה את יופיה, העיר זכורה בעיקר בשל מנהיג פועלי הנמל החשמלאי לך ואלנסה אשר נאבק שנים רבות בשלטון הקומוניסטי והצליח להחליפו בסוף 1990 כשנבחר לנשיא פולין. נטייל בעיר העתיקה של גדנסק, באזור הנמל ונבקר באנדרטת הסולידאריות, נבקר בבית העירייה המשמש כיום כמוזיאון. בסיום נצא אל אזור וסטרפלטה ולאזור המספנות. נחלוף ליד האנדרטה לזכר עובדי המספנות, נסייר באיזור אתר הדואר ולקראת ערב נסיעה לעיר אלבלונג לארוחת ערב ולינה.


יום 4 / תעלת אלבלונג – אזור האגמים המיזוריים – מאורת הזאבים

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט בתעלת אלבלונג שייט המחבר את אלבלונג, ילאבה ואוסטרודה, אזור התעלה, האזורים הצמודים לה וסביבותיהם מוגדרים כשמורת נוף מוכרזת. היתרונות הטבעיים והאסתטיים של התעלה, מאות מיני הצומח והחי, כולם מושכים מדי שנה מאות אלפי מבקרים. בהמשך נבקר בכנסייה סביטה ליפקה ומשם נמשיך למאורת הזאבים, מקום מושבו של היטלר ומקום ניסיון ההתנקשות המפורסם, שלא צלח. לינה וארוחת ערב באיזור.


יום 5 / קובנה - וילנה

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה ונחצה את הגבול מפולין לליטא, לכוון העיר קובנה - העיר השנייה בגודלה בליטא השוכנת במפגש הנהרות ניימן ונֶריס ונוסדה בשנת 1030. שוכנת במרחק של כמאה קילומטרים מעיר הבירה וילנה. נסייר בעיר העתיקה , נראה את בית הספר בו למדה לאה גולדברג שהייתה מהמשוררים העבריים המפורסמים ביותר בעת החדשה.
משם ניסע דרך עיירת ציוריות לוילנה ללינה וארוחת ערב.

טיול לפולין

יום 6 / וילנה – טירת טרקאי

בבוקר נסייר בסמטאות העיר ובמגדל גדימינוס (Gediminus), שהיה חלק מהטירה של וילנה. נראה את הקתדרלה הגדולה של העיר ונבקר במוזיאון היהודי. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש" ונמשיך אל "ירושלים דליטא", הרובע היהודי של וילנה. נכיר את חיי היהודים ברובע, את "רחוב הגאון", "רחוב היהודים" וסמטאות הגטו הישן של העיר. נשמע סיפורים על אסירי הגטו וחיי התרבות של הקהילה ונבקר במוזיאון הגאון. אחה"צ נצא מווילנה אל יער פונאר, גיא ההריגה של יהדות ליטא בתקופת השואה. נסייר רגלית באזור ונלמד על תהליך השמדת היהודים בליטא. נמשיך אל טרקאי (Trakai), הבירה העתיקה של נסיכי ליטא בלב אזור האגמים היפהפה. נסייר בטירה של טרקאי מהמאה ה- 14, שנמצאת על אי באגם ולה חשיבות אסטרטגית גדולה. לאחר הסיור נחזור לוילנה ללינה וארוחת ערב.


יום 7 / וילנה - שואלאי – ארמון רונדלה – מחנה סלספילס - ריגה

נצא לכוון ריגה, נעצור ליד העיר שאולאי שם נבקר בגבעת הצלבים, נעבור את הגבול אל לטביה ובדרך נבקר בארמון בארוקי ארמון רונדלה - אחד משני הארמונות הגדולים ביותר שנבנו לדוכס קורלנד, נמשיך לביקור באתר מחנה סלספילס, מחנה ריכוז שהוקם בסוף 1941דרומית-מזרחית לריגה שבלטביה, בו ריכזו הנאצים אסירים יהודים, אסירים פוליטיים, שבויי מלחמה. לקראת ערב נגיע לריגה ללינה וארוחת ערב.


יום 8 / ריגה

נסייר היום ביפה מכל הערים הבלטיות. בתקופה הרוסית הייתה ריגה מרכז תעשייתי גדול, אך מאז קיבלה לטביה את עצמאותה חזרו אליה יופייה וגאוותה מימי "תור הזהב" שלה.
נצא לסיור בריגה, הבירה בת 800 השנה של לטביה, העיר הגדולה ביותר, האורבנית ביותר ומלאת החיים ביותר מבין שלושת הבירות הבלטיות (ריגה, וילנה וטאלין הממוקמת לחוף הים הבלטי בפתחו של נהר הדאוגבה. נסייר בעיר העתיקה, נבקר בבאזר המרכזי ובבית הכנסת של יהודי ריגה, נמשיך לרחוב אלברט המיוחד, ובו מבנים מתחילת המאה העשרים בסגנון ארט נובו.
בסיום לינה וארוחת ערב בריגה.

טיולים מאורגנים לפולין


יום 9 ריגה – סיגולדה – פרנו - טאלין

נצא אל העיר סיגולדה (Sigulda), השוכנת באזור נופי של עמק, נהר ומצוקי סלעי אבן חול אדמדמים. נבקר במבצר ונראה את פארק שירי העם. משם דרך הים הבלטי , נגיע לפרנוף עיר נופש בחוף הים של אסטוניה. נטייל להנהתינו ברחוב הראשי של העיירה, נצפה על בתי הנופש ואת חוף הים הבלטי. לינה וארוחת ערב בטאלין.


יום 10 טאלין

העיר טאלין בירתה של אסטוניה. נתחיל את טיולנו במתקן פסטיבל השוורים נמשיך לכיוון חוף הים פיריטה, נגיע אל העיר העליונה ונבקר בחומה העתיקה ושערי מגדל הרמאן. נטייל ברגל בגבעת "טומפי" עם כיכר הארמון וכמו כן נערוך ביקור בקתדרלה האורתודוקסית של אלכסנדר נבסקי. נמשיך לביקור בקתדרלה סנט מרי מתקופת המאה ה – 13 הבנויה בסגנון גוטי. נבקר במבשלת בירה קטנה ומקומית, בכיכר העירייה ונמשיך לביקור בכנסיית סנט ניקולאס שם נראה את אוסף האומנות ונהנה מהמוזיקה הקלאסית המתנגנת בכנסייה. בסוף הסיור נגיע למרכז העיר ונשאיר מעט זמן חופשי לטיולים ברגל, ביקורים בבתי קפה בסמטאות בכיכר ועוד...
לינה וארוחת ערב בטאלין.


יום 11 טאלין – ורשה - תל אביב

נמשיך את סיורי בטאלין, נבקר בבית הכנסת של העיר ובסיום בכפוף לשעת הטיסה נטוס לורשה ומשם טיסת המשך חזרה ארצה.

לכל הטיולים המאורגנים לאסטוניה  
לכל הטיולים המאורגנים ללטביה  
לכל הטיולים המאורגנים לפולין  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
טיולים מאורגנים בישראל
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018