03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לסקוטלנד "החוויה הסקוטית"-8 ימים/7 לילות טיסות ישירות לסקוטלנד-SCL


מדינה השייכת לבריטניה אבל אינה דומה לה.. נופים מרהיבים צבעי טורקיז עם אגמים מוקפים הרים מושלגים, היסטוריה ארוכת שנים עם  תרבות עתיקה עם הגאה במדינתו ומולדת עד עצם היום  הזה...החוויה הסקוטית זה לגעת "בקצת" מהכל. להתקרב לאנשים המחייכים , לשמוע את צלילי חמת החלילים, לטעום מהאוכל המשובח והוויסקי המחמם את הלב ושאף פעם לא מאכזב..

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לסקוטלנד


יום 1/ תל-אביב – גלזגו

נפגש בנמל התעופה לקראת הטיסה לגלזגו , העיר הגדולה ביותר בסקוטלנד והעיר השלישית בגודלה בבריטניה.
לאחר היציאה משדה התעופה נצא לגלות את העיר. זו אחת הערים המתועשות ביותר בבריטניה והיא מרכז כלכלי מוביל בממלכה. עד לפני שנים גלזגו נחשבה לעיר אפורה, אך כעת היא מהווה מוקד משיכה לא קטן עבור תיירים. מרכזה של העיר נמצא באזור כיכר ג'ורג' ואזור השופינג העיקרי נמצא ברחובות Buchanan, Argyle Sauchiehall .
גלזגו יושבת לאורך נהר הקליד שאורכו כ- 32 ק"מ. השפה הרשמית הסקוטית הינה "גליק" והשם בתרגום
גליק הינו "שדות ירוקים". גלזגו הינה עיר מודרנית יפה מעניינת ותרבותית, עם שפע של אטרקציות, אתרים
תיירותיים ומרכזי קניות. כמוכן לפי המסורת הסקוטית מלאה במסעדות ומקומות בילוי, במיוחד הפאבים בירה
והוויסקי.
נגיע ללינה במלון לאחר סיור בעיר.

יום 2 / גלזגו – סטרלינג – פרת – פיטלוכרי - ארמון בלייר אטול - אברפלדי – קנמור – קילין – גלזגו

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בסטרלינג, אחת הערים החשובות של סקוטלנד, ידועה בעיקר בשל הטירה המרשימה שלה וההיסטוריה שמקנה לה מקום של כבוד בגלל הקרובות הרבים למען השגת עצמאות לסקוטלנד, היא גם אחת הערים המרכזיות וההיסטוריות ביותר של סקוטלנד ועיר המחוז של מחוז סטירלינגשיר הקרוי למעשה על שמה. ב- 2002, סטרלינג הפכה להיות העיר השישית של סקוטלנד. סטרלינג הייתה בעבר פרוזדור הגישה היחיד לרמות הסקוטיות, ההיילנדס, ולכן יש לה מקום חשוב בהיסטוריה של סקוטלנד. נטייל בעיר נראה את הטירה ששימשה בעבר את משפחת המלוכה הסקוטית, בין הארמונות הגדולים בהיסטוריה הסקוטית.
נמשיך לפרת', עיר קטנה בחבל הנקרא על שמה, פרת'שייר . היא עיר יפהפייה ומיוחדת, וזכתה לכינוי (THE FAIR CITY) העיר הנאה. פרת טובלת בירק, השוכנת על גדות נהר טרד נטייל בעיר ולאחר מכן נמשיך לפיטלוכרי Pitlochry - עיירה ציורית השוכנת בלב ליבה של שמורת הטבע קיירנגורמס. העיירה כונתה בפי המלכה ויקטוריה , היפה בעיירות בריטניה. נבקר באחת הטירות המפורסמות, והמרשימות בסקוטלנד - טירת בלייר- מקום מגוריו של הדוכס מאת'ול. נסייר בטירה ונראה את תצוגת הריהוט העתיק, כלי הנשק, וכלי החרסינה.
נעצור באחד הפאבים הרבים לארוחת צהריים ולאחר מכן נגיע אל אברפלדי ABERFELDY עיר אשר בו מבחר גדול של מבשלות וויסקי. נעצור באחת מהם לטעימות. ממשיך אל קנמור KENMORE כפר קטל ציורי בצידו הצפוני של נהר הטרי. נבקר בכיכר הכפר THE SQUARE ונראה את המלון העתיק ביותר בסקוטלנד אשר על קירו כתב הסופר רוברט בורנס שיר בכתב ידו בשנת 1787.
התחנה האחרונה ביקור בכפר קילין KILLIN , נהנה מנופים על שמורת הטרוסקס ועל לוך לומונד.
נסיים את הטיול לפנות ערב בגלזגו.

יום 3 / גלזגו – ההיסטוריה – התרבות

ארוחת בוקר "סקוטית" במלון ולאחר מכן נצא לסיור מקיף במרכז התרבות והבילוי. בשנים האחרונות גלזגו עברה מהפך מעיר תעשייתית, למרכז מסחרי, תיירות ותרבות פארקים ומוזיאונים נהדרים וגנים ציבוריים גדולים ויפים כגון Glasgow Green וה- The People’s Palace מוזיאון של תולדות העיר. במוזיאון מוצגים גם חפצים של תומס ליפטון. ליפטון בנה יאכטות, שכולן נקראו שאמרוק" –( Shamrock) עלה תלתן" בין השנים: 1899 - 1930 השתתף חמש פעמים בתחרויות השיט הבין לאומיות ליאכטות. כל ניסיונותיו לזכות ולהחזיר לבריטניה, את הגביע שבידי האמריקנים, נכשלו.נבקר בגנים ובמוזאון ובאתרים במרכזיים בעיר הקתדרלה, בית הקברות נקרופוליס, והסיטי צ'יימברס .נראה את הקתדרלה הגדולה והעתיקה, ואת כיכר ג'ורג' המרשימה. אחר הצהריים תוכלו לבקר במרכזי הקניות הגדולים של העיר.
לינה בגלזגו.


יום 4/ גלזגו – יום חופשי לקניות וטיולים רגליים בעיר

היום הזדמנות למנוחה ,קניות, טיולים בגנים של גלזגו. יום חופשי לחוות את העיר לטייל ברחובות הארוכים המלאים בחנויות בוטיק מסעדות ובתי קפה. בעיר שפע מרכזי קניות גדולים מאוד.
מדריך הטיול יעמוד לרשותכם לכל שאלה או לטיולים רגליים במרכז העיר.

הערב תוכלו לבקר במסעדות הרבות או להנות באחד הפאבים הטובים.

יום 5 / גלזגו–- לוך לומונד – דרך הטרוסכס – גלן קו – פורט וויליאם – פורט אוגוסטוס – לוך נס אבימור – גלזגו

ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נמשיך להנות מהנופים באזור ההיילנדס של סקוטלנד. נתחיל בלוך לומונד "מלך האגמים" והגדול ביותר בסקוטלנד וגם בבריטניה. לוך לומונד מוגן כיום כחלק מהפארק הלאומי לוך לומונד והטרוסאכס. ניסע צפונה לגלן קו, דרך נופי ארץ האגמים והיערות ללא ספק אחת הדרכים היפות בסקוטלנד. למרות היופי המדהים , אזור זה ידע מלחמות קשות והוא ידוע גם בשם "עמק הדמעות". נשמע סיפורים נוגעים ללב ונמשיך דרך פורט וויליאמס (FORT WILLIAMS) שלרגלי בן נאביס, הגבוה בהרי סקוטלנד אל העיירה לוך נס ונחפש אחר המפלצת הביישנית "נס" ואולי אף נפגוש אותה... בסוף היום נגיע לנקודה הצפונית ביותר בטיולנו אבימור. נבקר בעיר ולאחר מכן נתחיל את דרכנו חזרה למלוננו בגלזגו.

יום 6 / גלזגו– סנט אנדרו – דנדי – אברדין – דרך הוויסקי – גלזגו

היום נבקר בחוף המערבי של סקוטלנד. נתחיל בביקור בעיר ההיסטורית סנט אנדרו "ST ANDREWS", הממוקמת במחוז פייף FIFE על חוף הים. בעיר שכנה הקתדרלה המפורסמת הגדולה ביותר בסקוטלנד קתדרלת סנט אנדרוז והייתה פעם הבנייין הגדול ביותר באירופה... העיר ידועה גם בעולם כ"בית הגולף" וזאת בגלל מועדון הגולף המלכותי והעתיק שנוסד בשנת 1754.
נמשיך לעיר דנדי DUNDEE העיר הרביעית בגודלה של סקוטלנד.נבקר במוזאון לעיצוב ולאחר הפסקת צהריים נמשיך לאורך החוף לעיר אברדין ABERDEEN עיר נמל בסקוטלנד, העיר השלישית בגודל האוכלוסייה מבין ערי סקוטלנד, עיר היסטורית השוכנת בחופה המזרחי של סקוטלנד על רצועת חוף ארוכה ורחבה. לעיתים מכונה אברדין גם "עיר הגרניט" או "העיר הכסופה עם החולות הזהובים", זאת בשל מבנים רבים בעיר אשר נבנו באבן גרניט אפורה, אשר משקעי מינרל המיקה בה מנצנצים בצבע כסף.
מאז שנתגלה נפט בים הצפוני מול חופי אברדין מכונה העיר לעיתים גם "בירת הנפט של אירופה".
לאחר הביקור בעיר נסיים את הטיול היום בדרך הוויסקי המפורסם ונסיים לקראת ערב בגלזגו.


יום 7/ אדינבורו העיר, ההיסטוריה והפולקלור

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לביקור באחת הערים היפות ביותר באירופה אדינבורו. נבקר בעיר העתיקה , נעלה ב"מייל המלכותי " בו שלל מוזיאונים ונראה את מצודת העיר. נראה את אבן ההכתרה של מלכי בריטניה ואת יהלומי הכתר הסקוטי . נמשיך לעיר החדשה לסיור ברחוב הנסיכה "PRINCESS STREET " המפורסם ובכיכרות העיר. נתרשם מאורח חייהם של המקומיים ונשמע סיפורים מרתקים על העיר העתיקה , נראה את השילוב בין הישן לחדש אשר שילובו הפך את אדינבורו לאחת הערים היפות ביותר באירופה. נטייל בעיר בין רחובות, נשמע את סיפורי הפולקלור ונטייל ברגל לאורך "המייל הזהב" עד ארמון Holyrood . ארמון בית הולירוד או בקיצור ארמון הולירוד הוא ארמון מלכותי ומיקומה במרכז העיר. את הארמון רואים מכול זווית.
נחזור למלון לקראת ערב.

יום 8/ גלזגו –תל-אביב

ארוחת בוקר במלון זמן פנוי בעיר ובהתאם לשעות הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לסקוטלנד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018