03-6226666
להזמנות

מרוקו מקיף ערי המלוכה, שמורות טבע, מוזיאונים, שווקים, סיורי גיפים 11 ימים / 10 לילות: MRC

טיול מאורגן גיאוגרפי במרוקו

התכוננו לטיול גאוגרפי ומרתק אל נבכי המדינה הקסומה באפריקה.ערי המלוכה, שמורות טבע, מוזיאונים, שווקים, סיורי ג'יפים, אתרי מורשת ותרבות יהודייםבתכנון מוקפד בו ירדנו לפרטים הקטנים בכל הרבדים האפשריים הרכבנו וגיבשנו את הנוסחה המנצחת לטיול בלתי נשכח שייתן מענה לכל מאווייכם. בנינו מסלול אטרקטיבי, איכותי וייחודי המשלב קשת פעילויות מגוונות עם תכנים מעניינים ומהנים בכדי להשיג את המטרה שלשמה נועד טיול מסוג זה: טיול נפלא מאין כמוהו.מרוקו, אשר ממוקמת בין המזרח התיכון לאוקיינוס האטלנטי וחוצצת בין חולות הזהב של מדבר סהרה לבין הים התיכון מצליחה לשלב בתוכה חלקות אלוהים קטנות בערים השונות ולהוות קרש קפיצה לדתות ואמונות השונות זו מזו בתכליתן.אז מה בתכנון?בקצה העולם בו עמד אטלס ונשא על גבו את משא היקום נוכל לראות את הישן והחדש מתמזגים לייחודיות מפעימה ומרגשת עם מיטב המומחים של מילניום. 

מסלול טיול

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול למרוקו
יום 1/ ת"א –קזבלנקה - רבאט

פגישה בנמל התעופה ונטוס בטיסה ישירה לקזבלנקה - העיר "הלבנה", השנייה בגודלה בצפון אפריקה, נחיתה ונצא בדרכנו לרבאט, בירתה של מרוקו. בהגיענו, נצא לסיור באתריה המרכזיים של העיר. נבקר במאוזוליאום בו קבורים מוחמד החמישי ובניו. במאוזוליאום נתרשם מ – 38 דגלי המחוזות המעטרים את הקבר ואולי, אם יתמזל מזלנו, אף נזכה לשמוע את קריאת הקוראן המתבצעות בתוך מתחם הקבר בדר"כ ללא הפסק. לאחר מכן נמשיך לסיור בקסבת אודייה הבנוייה על צוק ולאחר שנעלה במעלה חומותיה נוכל לתצפת על העיר סאלה. בסיום הסיור נגיע למלוננו לארוחת ערב וללינה.

 

יום 2/ מקנס – פאס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למקנס, עיר מלכותית ואימפריאלית שנוסדה ע"י השבט הברברי מקנסה והמכונה גם "ורסאי של מרוקו" או "ירושלים הקטנה" והמוקפת חומה מרשימה. עם הגעתנו נבקר ב'מלאח' - אזור התקבצות המגורים של יהודי מרוקו, ובמחסני התבואה, האורוות, במאוזוליאום של מולאי איסמעיל אבן שריף אשר כיהן כמלך מרוקו בין השנים 1672 – 1727, נסייר ונשוטט בשוק של מקנס וכמובן שלא נפספס את ההזדמנות להשקיף לעבר באב אלמנצור, השער המשולש המהודר המחבר את המדינה אל העיר החדשה.

יום 3/ פאס – סיור מקיף

בבוקר נצא ליום טיול בפאס, מהיפות בערי מרוקו המשמשת אף כבירת התרבות והאמנות שלה. שם, נבקר ב'מלאח' – הרובע היהודי ובמקומות המרכזיים שבו כגון בית העלמין ובבית הכנסת. במהלך הסיור הנרחב בשוק המדינה נבקר בגילדת הנפחים, אצל צובעי הבדים, הבורסקאים ונסיים את טיולנו בפאס בתצפית על ארמונו של המלך. ארוחת ערב ונבלה בחפלה מרוקאית נהדרת כמיטב המסורת ולינה בפאס.

יום 4/ פאס – איפראן – מידלט – ראשידיה - ארפוד

בבוקר נבקר בעיירה אירפאן, עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו ולאחר מכן נתחיל בחציית רכס הרי האטלס שבהם עדיין ניתן למצוא שבטים ברבריים המשמרים את מסורת אורחת חייי אבותיהם. בהמשך היום נגיע אל העיירה מידלט אשר בה חיה קהילה יהודית ומשם נמשיך בנסיעתנו לכיוון ראשידיה תוך כדי צפייה בנוף המדברי, בקסבות ובכפרים השונים. לקראת ערב נגיע לעיירה ארפוד הממוקמת בלב נווה המדבר תפיללאת וידועה לנו יותר כעיר מוצאה של משפחת אבו חצירה. בסיום הסיור נאכל ארוחת ערב ונלך למלונו בעיירה ללינה.

 

יום 5/ סיור ג'יפים במדבר – קניון הטודרה – טינריר – קניון הדאדס

עם שחר נצא בטיול ג'יפים לעבר דיונות הזהב של מדבר סהרה, אין ספק כי זהו אחד משיאיו של הטיול במרוקו. משם נחזור למלון לאכול ארוחת בוקר ובסיומה נצא לעבר קניון הטודרה אשר כולנו נחשפנו אליו לראשונה דרך השיר של הברירה הטבעית "אצלנו בכפר טודרה". שם, נבין מהו רושם עז של גדלות הטבע: המצוקים האדירים המתנשאים מעל לערוץ הקניוני של הנחל הם מהיפים בעולם והעמק הציורי שנאסף לתוך הקניון התלול בו מצוקי גרניט אדמדמים נישאים לגובה של 300 מ' הם עוצרי נשימה. התחנה הבאה בטיולנו היום הינה קניון הדאדס אשר פעולת הבלייה יצרה בסלע מראות נוף מדהימים והקניון הזה הינו ההוכחה כי הטבע יכול לפסל את הנוף כפי שאף בן אנוש אינו יכול לעשות זאת. לינה באזור וארוחת ערב.

 

יום 6/ וארזאזאת – איית בן האדו – טישקה - מרקש

יום נפלא לפנינו אשר אותו נפתח בנסיעה לכיוון אתר הקסבות וצילומי סרטי הקולנוע בהמשך נערוך ביקור מיוחד באיט בן הדו הנחשבת לקאסבה היפה ביותר במרוקו והוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו.  לאחר מכן נחצה את רכס האטלס במעבר ההרים טיזי טישקה – מעבר רועים עתיק לכיוון מרקש, הידועה בכינויה כ"פריז של מרוקו" או כ"אהובתי" עפ"י וינסטון צ'רצ'יל. בסיור פנורמי שם נוכל להבחין כי העיר בנויה מקשת צבעים שבין וורוד לארגמן ומושכת אליה את אוהבי המדבר והרומנטיקה של המזרח. ארוחת ערב ולינה במרקש.

 

יום 7/ מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף במרקש שם נבקר בשווקיה הססגוניים של העיר, בכיכרותיה הנודעות ובתוך כך "אם כל הכיכרות": כיכר החלומות- ג'מע אל פנה. לאחר מכן נמשיך בסיור באל – מנרה, אטרקצייה תיירותית של גנים אותם נטע הסולטן מוחמד אבן עבד רחמן במאה ה – 12 והוסיף להם מאוחר יותר אף בריכת מים ששימשה לתחרויות שחייה של חייליו, אח"כ נבקר בארמון אלבאהייה המשופע בגנים פנימיים יפים, מזרקות, חדרים מרוצפי שיש, עבודות אומנות וגילופי עץ מדהימים.. שער הכניסה, הקירות, התקרות והרצפות בכל חלל הארמון מקושטים בצבעים מרהיבים שנרקחו מחומרים טבעיים בלבד. משם נמשיך אל המלאח היהודי, אל טומבו סעדיין ולעמק האוריקה עם כפרי הברברים שתלויים בו ונופו הציורי. ארוחת ערב ולינה במרקש.

 

יום 8/ מרקש –עמק האוריקה – הרי האטלס הגבוה

היום יוקדש לסיור בעמק האוריקה. בבוקר נצא לביקור בכפרים הברבריים לא נפסח על בית הכנסת אסני הנמצא בסמוך. לאחר מכן נחזור למרקש לסיור בשווקים. לאחר ארוחת הערב נצא לבילוי במופע הפנטזיה הנודע. לינה במרקש.

 

יום 9 / אסווירה

נצא בנסיעה לאסווירה (מוגדור) הנראית כגלויה מצוירת. נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר באתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו ונבקר בסקאלה ("מצודה") שנבנתה על ידי הפורטוגלים ובה מוצבים תותחים המזכירים את העבר. נסייר גם בנמל הדייג, בשווקים הססגוניים, במפעלי הארגן . בסיום חזרה למרקש לארוחת ערב ולינה .

יום 10/ מרקש – קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון קזבלנקה, בירתה הכלכלית של מרוקו. שם נטייל בלה – קורניש, טיילת תוססת הגובלת בשיכוני העשירים, בכיכר האומות המאוחדות – הדוגמה המרשימה ביותר במרוקו לאדריכלות מוסלמית צפון אפריקנית. בשכונת חובוס שם ניתן למצוא את השוק המגוון, הצבעוני והתוסס אשא מסתובבים בו ג'אראבא, נערוך תצפית במסגד חסן השני – אחד האתרים המדהימים ביופיים ובעוצמתם המשתרע על שטח של 100 דונם ונבנה על המים כמאמר הקוראן "כס מלכותו של אללה הוא על המים". את טיולנו נסיים בבית הכנסת היהודי הגדול שבעיר. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה.

יום 11/ קזבלנקה – ת"א

נצא לשדה התעופה בטיסה חזרה לת"א  – תם לו טיול ממצה ומרתק במרוקו המקסימה.

 

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018