03-6226666
להזמנות

סין לעומק טיול מאורגן הכולל את הר הואה שאן הבראשיתי ושמורת ג'אנג ג'יה ג'יה הפראית 15 ימים / 12 לילות CHI

 

סין לעומק

טיול מאורגן הכולל את הר הואה שאן הבראשיתי ושמורת ג'אנג ג'יה ג'יה הפראית

15 ימים / 12 לילות, חצי פנסיון

סין – אחת הארצות הגדולות בשטחן ובתרבותן ארוכת הימים – מזמינה אותנו ליהנות מתרבות עשירה ומעניינת, היסטוריה מלאת תככים וסיפורים, ערים וכפרים עתיקים לצד ערים אולטרה מודרניות המאכלסות עשרות מיליוני תושבים, נופים בראשיתיים ופראיים בשמורות יפיפיות, מקדשים ומנזרים ציוריים. ארץ שבה לשלב קפיטליזם וקומוניזם זה טבעי, לשלב נצרות עם הדת הסינית העממית זה נפוץ, ולשלב בין מאכלים קרים לחמים, חריפים ומתוקים זה רגיל. ארץ יפה, עם עומק גדול !!

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לסין



     

ימים 1–2 / טיסה לבייג'ינג : ארמון המלך, הוטונג , אזור 798

ניפגש בנמל התעופה כדי לטוס בטיסה דרך יעד ביניים, לבייג'ינג (Beijing), בירתה של סין. עם הנחיתה בצהרי יום 2 נצא לטייל בעיר המשלבת ישן וחדש, קומוניסטי ומערבי, מסורתי וחדש. נתחיל את סיורנו בארמון הקיץ של הקיסרים, בו הם נהגו להעביר את תקופות הקיץ הלחות והחמות. הארמון ממוקם בצפון העיר, לחופו של אגם קונמינג המלאכותי וגדול הממדים וליד "גבעת אריכות הימים" המיוערת. נראה את מבני המגורים, נשוט על אגם קונמינג המלאכותי ונטייל בגנים היפים ועל הגשרים. נחזור לעיר ונטייל בהוטונג (Hotungs) – הסמטאות של הרובעים העתיקים, בהם חיו פונקציונרים, אנשי ממשל, פקידים בכירים ומיוחסים. רובעים אלו שופצו בשנים האחרונות, על מנת להחזירם לתפארתם, לאחר שבימיו של מאו (1949–1976) העבירו מהם את "אוכלוסיית המיוחסים" אל הכפרים ואל מחנות לחינוך מחדש, והם יושבו בדחיסות רבה ע"י אנשים פשוטים שנאלצו לבנות בחצרות עוד ועוד חדרי מגורים. נמשיך אל אזור 798 – האנגרים תעשייתיים שהפכו להיות רובע אמנים ויוצרים. נהנה מיצירות מודרניות המוצגות ברחובות ובחללי התצוגה, ומבתי קפה קטנים ומיוחדים.
ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

 

יום 3 / בייג'ינג: החומה הסינית הגדולה – דרך הרוחות של קברי מינג – הכפר האולימפי – מופע "מסכות הזהב"

בבוקר נצא מתחומי העיר, אל אחד מהקטעים היפים של החומה הסינית הגדולה (Great Wall) שחוברה לקו חומה רצוף ע"י הקיסר צ'ין שי חואנג (המאה ה-3 לפני הספירה) בעזרתם של גברים רבים שגויסו למשימה זו, ועבדו בפרך כדי לבצעה. הנמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ מהאוקיינוס השקט ועד קצהו המערבי של מדבר הגובי. זהו אחד מפלאי הארכיטקטורה ואחד משבעת פלאי תבל. נמשיך אל העמק בו קבורים קיסרי שושלת מינג (Ming Tombs) כדי ללכת לאורכה של הדרך המובילה לעמק הקבורה – "דרך הרוחות", שתפקידה היה לברך את הנכנסים לעמק. נראה את הדמויות הניצבות לצדה, נבין את משמעותן התרבותי ואת תפקידן ונהנה מהערבות "הבוכיות" והגנים שביניהן. נשוב אל הפרברים הסובבים את העיר בייג'ינג, אל הכפר האולימפי בו התקיימו בשנת 2008 המשחקים האולימפיים (Olympic Village) – נלך בשדרה האולימפית, נראה את "קן הציפור", אצטדיון האתלטיקה שאירח את טקס הפתיחה הבלתי נשכח, את "הקובייה", מבנה בצורת אקווריום ששימש לתחרויות השחייה, ועוד ככול שיותיר לנו הזמן.
בערב נצא למופע "מסכות הזהב" – מופע המושתת על תיאטרון עתיק ומסתורי, שהסתובב ברחבי סין. הנאה צרופה.
ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

 

יום 4 / בייג'ינג: מקדש השמיים – כיכר טיאן אן מן – "העיר האסורה" – טיסה לג'אנג ג'יה ג'יה

זה יום מלכותי בבייג'ינג – נטייל בעקבות הקיסרים. נתחיל את היום במקדש השמיים, שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקס דתי אחת לשנה – בו נתבקשו "השמיים" לסייע לבני האדם. נראה בגן, שהיום פתוח לכולם, את אנשי בייג'ינג מתעמלים, את מתחם המקדש הכולל שלושה מבנים, ונבין את משמעותו. נמשיך אל כיכר טיאן אן מן (Tiananmen Square) "כיכר השלום הנצחי" – הכיכר השנייה בגודלה בעולם. לכיכר יש היסטוריה ארוכת שנים של מחאות – וברוח הימים האלו, נבין את משמעה של המחאה בעולם הסיני, ונכיר את סיפור המחאה של 1989 (שכולנו ראינו בטלוויזיה). ניכנס ל"עיר האסורה" – שם אחר לארמון הקיסרי, שמבטא את ההגבלה בכניסה אל הארמון לרוב העם. נראה את הארמון על מבניו הרבים, את הגן הקיסרי, ואת הסינים הרבים הבאים לראות כמותנו ולהבין את הסיפורים שלאורם גדלו.
אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של בייג'ינג, על מנת לטוס לג'אנג ג'יה ג'יה (Zhangjiajie) – השמורה המיוחדת והפראית, בה נבלה ביומיים הקרובים.
ארוחת ערב ולינה בג'אנג ג'יה ג'יה.
*ייתכן והארוחה תהיה בבייג'ינג, בהתאם לשעת הטיסה.

 

ימים 5–6 / שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה הפראית – הר טיאן מן, המצוק ודרך הזכוכית

בבוקר נתעורר באזור ג'אנג ג'יה ג'יה (Zhangjiajie) – אחד מאזורי הטבע היפים בעולם (Avatar Area): עמודי אבן מזדקרים מעלה, לעתים לגובה 200 מטר, שבראשם ולרגליהם גדל יער עד ירוק ונאה, נחלים צלולים וההרים יוצרים גשרים טבעיים. נקדיש את היום לטיולי רגל בפניניות טבע מרהיבות בשמורה, אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור עולמי. נטייל בשמורות הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה ואווטאר (Avatar), נעלה ברכבל להר אווטאר לתצפית מלמעלה על כל אותם הרים זקורים, ועננים הפרושים לרגלינו ועל ראשם של המצוקים, דבר שיוצר מראה מיסטי ויפיפה.
נעלה להר טיאן זי שבהרי טיאן מן (Tianmen), ונהלך לאורך המצוק על רצפת זכוכית שקופה, כשתהום נפערת לרגלינו. נחצה את גשר הזכוכית המתנשא מעל עמק יפה, פרי תכנונו של האדריכל הישראלי חיים דותן ונמשיך ונטייל בהנאה. נטייל ברגל כמה שעות לאחד העמקים היפים.
ארוחות ערב ולינה ביום 5 בג'אנג ג'יה ג'יה.
ביום 6 לאחר ארוחת הערב, נטוס לשיאן (Xian), בה נלון.

 

יום 7 / שיאן: חיילי הטרקוטה – הרובע המוסלמי ו"מסגד שער העננים הגדול"

בעבר ניצבה העיר שיאן (Xian) בקצה המזרחי של דרך המשי – דרך חשובה למאוד ששימשה לתנועה מסין מערבה אל הודו ואל אירופה והמזרח התיכון, והעבירה סחורות, חומרי גלם ותבלינים, אבנים טובות ופנינים, רעיונות וטכנולוגיות, וכמובן דתות ואמנויות. בשל כך הייתה העיר שיאן מלאה בשווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים שהגיעו ממקומות שונים ורחוקים, ומרכז חשוב וססגוני לדתות ואמונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי" – שלום אחריו תרו שליטים, סוחרים, נוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים דאואיסטיים או קונפוציאניים. נתחיל את הטיול בה בנסיעה אל אחד האתרים הארכיאולוגים המרתקים ביותר בעולם – אתר חיילי הטרקוטה (Terra-cotta Warriors). באתר זה ניצבים למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים כדי לגונן על קברו של הקיסר הראשון של שושלת צ'ין – צ'ין שי חואנג די (זה שבנה את החומה). צ'ין שי חואנג הוא מייסד השושלת, הנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד במאה ה-3 לפני הספירה את ממלכות סין למדינה אחת גדולה! נבקר בבורות החפירה באתר ובמוזיאון המסביר את תולדות חייו של הקיסר והמקום. נשוב אל העיר, כדי לבקר ב"מסגד שער העננים הגדול" של שיאן (Qing Zheng) – מבנה הנראה כמקדש סיני ומשמש עד היום כבית תפילה למאות אלפי מוסלמים, המתגוררים בעיר; המסגד והרובע המוסלמי מסמלים את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה (ועודנה) קיימת בעיר במאות ה-6–9 – ימיה של שושלת טאנג המפוארת והמתקדמת (לזמנה). נשוטט ברובע המוסלמי ונהנה מסמטאותיו ומהשווקים שבו.
ארוחת ערב טיפוסית ולינה בשיאן.

 

יום 8 / הר חואה שאן הדאואיסטי – פגודת אווז הבר הגדולה הבודהיסטית

חלק ניכר מהמקומות הקדושים בסין מצוי על פסגות ההרים (הסימן "הר" בסינית משמעו גם מקום קדוש). עוד בטרם תפסו להן אחיזה הדתות החשובות המוכרות לנו כיום בסין (קונפוציאניזם, דאואיזם ובודהיזם). לפני אלפי שנים – התקדשו חמישה הרים כאתרי פולחן מרכזיים לקדמוני סין. אחד מחמשת ההרים ממוקם רק 120 ק"מ מזרחית לשיאן; בעבר קראו לו "ההר הקדוש המערבי" והיום חואה שאן (Huashan Mountain), על שם חמש פסגותיו, שמרחוק נראות למתבונן כעלי כותרת. להר מיוחד ומרשים זה נצא עם בוקר, נעפיל ברכבל לפסגתו הצפונית ונטייל ברגל לאורך מורדותיו ופסגותיו, בין המקדשים ודגלי תפילה, עצי אורן עתיקים ומיוחדים ושבילים ציורים הצופים אל נוף מרהיב. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נשוב לשיאן, ונצא לראות את פגודת אווז הבר הגדולה (Big Wild Goose Pagoda) מוארת, כשלפניה מופע מזרקות מרהיב. סיפורה של הפגודה נשזר בהבאת סוטרות (כתבים קדושים) מהודו הרחוקה על דרך המשי בתחילת המאה ה-7 במסע ארוך ומייגע ומלא בחוויות; בזכות כך הפכה הפגודה לאחת מן המיוחסות שבפגודות סין!
ארוחת ערב ולינה בשיאן.

יום 9 / גווילין – שייט על נהר הלי ביאנג די – יאנג שו והופעת "רשמים"

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה של שיאן ונטוס ליעדנו הבא: גווילין (Guilin). עם הנחיתה ניסע אל נהר הלי, ונצא בשייט על רפסודות במבוק מסורתיות באזור יאנג די (Yang Di; שניים בסירה), בלב גבעות הקראסט ויער הבמבוק.  אחרי השייט הנינוח, נמשיך לעיירה הציורית יאנג שואו (Yang Shou), המפורסמת ביופייה ובציוריותה. נצא לשוטט בסמטאותיה ושווקיה המלאים בשפע של תוצרת של אמנים ואומנויות בבתי ממכר קטנים ובתי הקפה ידידותיים.
בערב נצא לראות את הופעה "רשמים" (Impression Show) בבימויו של הבמאי הסיני הידוע ז'אנג יׅי מו, שלצד סרטים רבים שיצר הוא גם ביים את טקס פתיחת האולימפיאדה המרהיב של 2008. ההופעה שנראה נוצרה לפני טקס הפתיחה, והיא ממשיכה להופיע כל ערב מאז בהצלחה מרובה, ונוטלים בה חלק מאות שחקנים, כולם תושבי האזור. ארוחת ערב ולינה ביאנג שואו.

 

יום 10 / טרסות האורז לונג שאן

בשעות הבוקר נצא לכיוון צפון, אל כפרי המיעוט האתני יאו (Yao) והג'ואנג (Zhoang), בהם נבקר באזור לונג שאן (Longsheng Field Terraces). נשות היאו, השולטות בקבוצה, נוהגות שלא לאבד שערה אחת משיער ראשן כל ימי חייהן(!), והם מוסיפות את השערות הנושרות ומוסיפות אותה לשיער שעל ראשן (מה שאנו מכנים היום תוספות שיער). בכל יום הם שוטפות את השיער, ואוספות אותו באופן המרמז על מעמדן החברתי. לעומתם מיעוט הג'ואנג, אחד המיעוטים הגדולים בסין, הוא מיעוט שקט המסרב להשתלב במדינה הסינית, שהקנה לאזור את שמו "חבל גואנג שי". כשנגיע לאזור ההררי לונג שאן "זנב הדרקון" (Longsheng) ונטייל בינות לטרסות האורז הפרוסות על כל המדרון עד רגעי השקיעה האחרונים ונהנה מריקוד של בנות הג'ואנג.
ארוחת ערב ולינה בלונג שאן.

 

יום 11 / טיסה לשנחאי – עיירת מים על זרועות הנהר במישורים הפוריים והעשירים

בשעות הבוקר המאוד מוקדמות נעלה (מי שירצה) לראות את הזריחה על הטרסות. לאחר ארוחת הבוקר המאוחרת נרד מההרים ונשים פעמנו אל שדה התעופה של גווילין כדי לטוס לשנחאי (Shanghai), אחת הערים העשירות והגדולות בעולם – עיר אולטרה מודרנית עם נמל גדול.
ניסע לאחת מערי המים של סין (Water Town), היושבת על שפך זרועות הדלתה של נהר היאנג דזה, ומאוימת בימי המונסונים של הקיץ וההצפות של האביב בהיסחפות בזרם המים. נטייל בה ונבין כיצד נבנתה עיר המים כך שהיא לא תישטף בזרם ותהיה אחוזה במקומה לתמיד, נראה איך מתפרנסים בעיר שכזו, ונהנה מרחובותיה, מבעלי המלאכה, מבתי הקפה וחנויותיה הציוריות.
ארוחת ערב ולינה באחת מעיירות המים.

 

יום 12 / שנחאי: מוזיאון האקספו – רחוב ננג'ינג – הבונד (הטיילת על הנהר)

ניסע לשנחאי. נבקר ברחוב ננג'ינג (Nanjing Road) – רחוב הקניות של שנחאי, בו כל חנות מותגים וכל קניון הם אטרקציה הן למקומיים והן לנו הזרים. נאכל ארוחת ערב, ולאחריה נטייל מעט בטיילת הבונד (Bund) – עליה היה מצוין עד אמצע המאה ה-20 כי לסינים הכניסה אסורה! נהנה מהנוף הנראה ממנה – נהר החואנג פו האדיר, החוצה את העיר, הטיילת הפונה לנהר שנבנתה על ידי הזרים ששלטו בעיר עד עליית מאו ב-1949, ורובע הפו דונג החדש וכל גורדי השחקים שבו שנבנה ב-20 שנה האחרונות.
ארוחת ערב ולינה בשנחאי.

 

יום 13 / שנחאי: גני יו – הרובע היהודי ובית הכנסת – תצפית מאחד מגורדי השחקים בפו דונג – מופע אקרובטיקה

נקדיש את היום לעיר שנחאי, שהשכילה לשמר ישן ולפתח חדש: נתחיל בביקור בגני יו (Yu Garden), שנבנו על ידי סוחר עשיר כדי להביא את אמו לעיר לפני 400 שנה. בית-גן זה מייצג מסורת ארוכת ימים של בנייה ותכנון לפי חוקים נוקשים וקבועים, בהם נקבע כמה יאנג ויין יהיה בגן ובבית על מנת שזה יהיה בית שיש לו פרנסה ברוכה והצלחה עסקית לצד חיי משפחה טובים ונעימים. נטייל בינות לבריכות, לפינות החמד, לביתנים ונהנה מקניות בבאזאר. נמשיך מכאן אל השכונה היהודית, שהייתה בשולי העיר של המאה ה-19, אשר בה השתכנו יהודים שברחו מרוסיה ומאוחר יותר נקלטו בה ניצולים יהודיים ממלחמת העולם ה-2. נבקר בשכונה ובבית הכנסת (Jewish Quarter And Synagogue), ונכיר את סיפורה של יהדות שנחאי שהחלה במאה ה-16 עם יהודים עשירים, עיקרם מארצות ערב. נעלה לאחד מגורדי השחקים בפו דונג כדי לצפות על העיר מלמעלה. נקנח את טיולנו במופע האקרובטיקה, אחד המופעים המבוקשים והמרהיבים ביותר בסין!
ארוחת ערב ולינה בשנחאי.

ימים 14 -15 / שנחאי: מוזיאון האקספו, הרובע הצרפתי ,טיסה חזרה לישראל

נמשיך את סיורנו בשנחאי, נבקר במוזיאון האמנות המודרנית החדש (Expo Museum) – בו מוצגת אמנות עכשווית לצד כרזות מה-150 שנים האחרונות – ביקור שהוא חוויה! נערוך סיור ברובע הצרפתי של העיר העשיר בבתי קפה, מסעדות ובילויים. בהתאם לשעות הטיסה, העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל דרך יעד ביניים. (נחיתה בנמל בן גוריון ביום 15)

סדר התוכנית עשויה להשתנות על פי הוראות השלטונות, מזג אויר ומיטב שיקולי מדריך הטיול.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לסין  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018