03-6226666
להזמנות

סרי לנקה לעומק, חצי פנסיון 13 ימים/10 לילות SRI

סרי לנקה
לעומק 10 לילות/13 ימים
חצי פנסיון 

ה"סרי" בשמה של המדינה "הרפובליקה הסוציאלית דמוקרטית של סרי לנקה"  משמעו קדוש, והמילה "לנקה" משמעותה אי, ולכן זהו "האי הקדוש". הוא קדוש כבר בסיפורי המיתולוגיה ההודיים והיה  המקום הראשון אליו נדד הבודהיזם– וממנו הוא נפוץ לשאר חלקי דרום אסיה והעולם. את הקדושה נרגיש בטיולנו, ויותר מזה – זה אחד מנפלאות הבריאה. לא נפסיק להתפעל!סרי לנקה הוא אי מדרום מזרח להודו, באוקיינוס ההודי, שמרגע שנתגלה על ידי סוחרים הוא הפך להיות נקודה חשובה מאוד בדרכי הסחר הימיות. באי קטן זה אפשר למצוא את כל קסמי המזרח: חופי ים לבנים, מקדשים מפוארים, עתיקים וקדושים, נופים טרופיים ושדות אורז ותה מדורגים, ערים קטנות פסטורליות ושמורות טבע יפיפיים. בטיול נבקר באתרים הידועים כמו מקדש דמבולה, סיגירייה – אתר הנחשב לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים; העיר קנדי הציורית, העיר הקדושה אנוראדהפורה, נוורה אלייה העיר הגבוהה בסרי לנקה, ובחוות תבלינים בה ניפגש עם הרבה מהתבלינים שעל שולחננו במקורם הטבעי. אם בכך לא תמו הרפתקאות הטיול – נעשה גם רפטינג חוויתי על נהר הקטיגולה וניסע ברכבת החוצה קניוני ענק עמוקים ומיוערים. טיול ייחודי וחווייתי שלא תרצו לחזור.  

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לסרי לנקה לעומק


יום 1-2/ תל אביב-קולומבו-נגומבו

נצא בטיסה לקולומבו (Colombo), בירת סרי לנקה, דרך יעד ביניים, וננחת למחרת. קולומבו - העיר הגדולה ביותר באי והמאוכלסת בכ-5 מיליון בני אדם, והצמודה לעיר הבירה סרי ג'יוורדה נאפורה קוטה (Sri Jayewardenepura Kotte) – שתיהן על החוף המערבי. זו עיר המערבת ישן וחדש, רשמי וחופשי, מודרני וקולוניאלי והיא ססגונית וצבעונית. נצא לטייל כמה שעות ברחובותיה
משם ניסע לנגומבו (Nagombo), ונצא לשייט מרענן ורגוע בתעלות ההולנדיות ובלגונה (Muturajawela Lagoon), במהלך השייט נראה ציפורים רבות, קופים ולטאות ענק החיות על גדת התעלה ובמים. חוויה קסומה.
ארוחת ערב ולינה בנגומבו. 

יום 3 / שוק הדגים של נגומבו – בית יתומים לפילים בפינאוולה – הברנה

לפני ארוחת בוקר נצא לכיוון הים כדי לראות את סירות הדייג, החוזרות לעיר עם שלל הדגה שהביאו אל שוק הדגים, שנמצא ליד מבצר העיר. נטייל בשוק, ולאחר מכן נשוב למלון לאכול ארוחת בוקר ולהתארגן ליציאה.
ניסע לפינאוולה (Pinnawala) לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים, כיום מונה אוכלוסיית הבר בסרי לנקה קרוב ל-4,000 פילים. הפילים נעים באופן חופשי, דבר המאפשר להם לחיות חיי עדר ולהכיר זה את זה. נראה את רחצת הפילים היומית בנהר ונהנה גם מחוויה ייחודית זו.
בהמשך מקדש הזהב -דמבולה נמשיך בנסיעתנו צפונה להברנה Habarana .
ארוחת ערב ולינה בהברנה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 4 / סיגירייה - לחוות את חיי הכפר בהבראנה

ניסע לסיגירייה (Sigiriya), האתר המפורסם ביותר בסרי לנקה והאתר שנחשב לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. "מצודת סלע סיגירייה" היא מצודת-ארמון, בצורת אריה ענק, הנישא 200 מטר מעל סביבתו. היום השתמרו רק כפות רגליו הענקיות, בהם כרויות כ-1,200 מדרגות אל פסגת הסלע, ממנה נשקף נוף פנורמי מרהיב האופייני לסרי לנקה. החברים שלא יכולים לטפס יעשו סיור בטוקטוק בכפר. נמשיך משם אל האזור הכפרי להבראנה (Habarana), כדי להכיר את התושבים ואת חיי הכפר. נצא לטיול רגלי קצר בחיק הטבע לאורך שבילי הכפר. מסלול הטיול עובר סמוך לגדות אגם, אותו נחצה בסירה מסורתית. נחווה את חייהם כמו שהם חיים אותם, נסייר בין בתי הכפר, נלמד מקרוב על חיי הכפרים, נצא לרכיבה בכרכרה רתומה לשור, נשוט באגם בסירה קטמראן אוטנטית, נתנסה בשיטות בישול מסורתיות ונהנה מארוחת צהרים שנכין בעצמנו.
לסיום נהנה ממסג' אירוודה כשעה בכפר המקומי.
ארוחת ערב ולינה בהברנה. 


יום 5 / השוק של דמבולה ומערות "מקדש הסלע" – תבלינים בחווה במטאלה – קאנדי

לאחר ארוחת בוקר ניסע לדמבולה (Dambulla), אל השוק המקומי (economic market) לראות את ההמולה מתלהבת וקונה, לספוג בו את האווירה והלך הרוח המקומיים, וליהנות משפע הפירות והירקות וכל מה שחפצה נפשכם. לאחר מכן נבקר ב"מקדש הסלע" – קומפלקס של 5 מערות (מקדשים) – אחד המקדשים החשובים ביותר בסרי לנקה.
נמשיך אל חוות תבלינים במטאלה (Matale) – עיר שסביבה חוות תבלינים רבות, שהעניקו לסרי לנקה את כינויה "אי התבלינים". במקום ניתן לראות את גידול הכורכום, הקינמון, ההל, אגוז המוסקט, הפלפל והאניס. ביום זה נאכל צהריים מתבלינים טבעיים וטריים של המקום. זאת חוויה מיוחדת.
נמשיך לקאנדי (Kandy), שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. ארוחת ערב ולינה בקאנדי.


יום 6 /הגנים הבוטניים - מופע פולקלור מסורתי

נתחיל את הבוקר בסיור עירוני בעיר קאנדי (Kandy), העיר השנייה בגודלה בערי סרי לנקה. קאנדי ממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה והיא גם היתה בירתה של השושלת בסינהאלית האחרונה, במרכז העיר, לא רחוק מהאגם המלאכותי היפה, פרושים שווקים, סמטאות ציוריות, בתי מלאכה קטנים ומסעדות. לאחר מכן נבקר בגנים הבוטניים היפיפיים – הראשונים שנבנו בסרי לנקה למטרת הנאה ע"י המלך סינהאלה והורחבו ע"י הבריטים. הגנים פרוסים על שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פרות, צמחים ופרחים, מטפסים וסחלבים. נטייל בגן הבוטני פרדנייה, מוזיאון לאבני חן, בשוק הססגוני ובמקדש השן .
בערב נצפה במופע פולקלור מקומי של ריקודים מסורתיים ונהנה מאווירה תרבותית וססגונית.
ארוחת ערב ולינה בקאנדי.

יום 7 / רפטינג חוויתי על נהר קלאני – מטעי תה בדרך לנווארה אליה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעבר נהר הקטיגולה (Kithulgala white water), שם נהנה מרפטינג חוויתי: נקבל הוראות בטיחות, נצטייד באביזרי בטיחות הכרחיים ונרד לספינות ועמן אל ערוץ הנהר, ונהנה משייט על הנהר קלאני; הנהר זורם בינות כפרים, גבעות המכוסות ביעדות גשם בשלל גווני הירוק. לאחר מכן ניסע לכיוון העיירה נוארה אלייה (Nuwara Eliya) דרך הרים ירוקים מכוסים במטעי תה, אשר בזכותם זכתה סרי לנקה לפרסום עולמי. נבקר במפעל ליצור תה, ונלמד על אופן הכנת התה המסורתי, על הקטיף והייבוש, על האריזה והשיווק ועל ההבדלים שבין סוגי התה. נשתה תה ועוגיות ומשם נצא אל השוק ,בנוארה אליה טיול בטוק טוקים לראות את בתיה של המושבה האנגלית.ארוחת ערב ולינה בנווארה אליה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 8 / נווארה אליה - קטארגמה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מקדש סיטה הינדי, נסיעה ברכבת לעיר אלה כשעה. ביקור בטוק טוק או באוטובוס ל-9 הקשתות משם למפלי רוואנה, נשמיך למפלי במברקנדה נגיע לעיר קטארגמה לארוחת ערב ולינה.


יום 9 /קטארגמה - שמורת יאלה ג'יפ ספארי

את הבוקר נתחיל במקדש בקטארגמה  ומשם נצא בסיור ג'יפים בפארק הלאומי יאלה. פארק זה הוא ביתם של רבים משוכני הסביבה – עדרי פילים, באפלו איילי סמבר ואפילו נמרים הם רק חלק משוכני הקבע שלו. בסיור זה נוכל ליהנות מזיכרון עמום של סוואנה אפריקאית. לקראת ערב נגיע ליאלה לארוחת ערב וללינה.

יום 10 /גול – בנטוטה

נצא לכיוון החופים. נרד לכיוון דרום עד שנגיע לעיר החוף - גול, אשר הוקמה במאה ה-16 על ידי הפורטוגזים ונכבשה מאוחר ע"י ההולנדים. לפי חלק מהחוקרים זו "תרשיש" המקראית. בעיר שפע סגנונות ארכיטקטוניים אירופיים ודרום אסייתיים מסורתיים; אחד המבנים היא המצודה שנבנתה על ידי ההולנדים (שמורה במצב מצוין גם היום). זו העיר הקולוניאלית השמורה ביותר בדרום אסיה ולכן זכתה להיכלל על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נטייל בעיר העתיקה, במבצר הענק ובמגדלו. לסיום נערוך ביקור במכרה לאבנים טובות בחצר של בית. נמשיך לאורך החוף אל חוף בנטוטה לארוחת ערב ולינה . 


יום 11/שייט נהרות- פרוייקט שימור צבי ים – קולומבו

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט לצד עצי המנגרובים וצמחיה טרופית ירוקה מפותחת, בנהר המאדו לאי הקינמון , נצפה בעופות המים ובלטאות הכוח הימיות הגדולות הנחות על גדות הנהר, נבקר באי בו תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון , עוסקים בדייג וחקלאות כולל יצור של משקה אלכוהולי מקומי. נכנס למוזיאון ובית מלאכה לייצור מסכות מסורתיות , נסיים בכפר חוף בו מתקיים פרויקט מרשים של הדגרה של צבי ים. בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים וכולם בסכנת  הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא לאחר מכן נסיעה לקולומבו הבירה.
נערוך סיור בעיר התוססת ובאתריה המרכזים. ארוחת ערב בקולמבו.

יום 12/ קולמבו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לקולומבו הבירה , בגעה נערוך סיור מקיף בקולומבו לאחר מכן העברה למלון.. ארוחת ערב בקולמבו

 

יום 13 / טיסות בינלאומיות לישראל

זמן חופשי לקניות ולקראת ערב נצא לארוחת ערב לסיום הטיול .

לקראת חצות העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה ארצה, דרך יעד ביניים.

 

יום 14 /  הגעה לתל אביב

הגעה ארצה.

 

לתשומת לבכם:

טיול לסרי לנקה הוא טיול תרבות וטבע, בין ערים עתיקות, נופים, יערות ויערות גשם, חופים נפלאים ושמורות מרתקות. לצד שווקים מקומיים, בעלי מלאכה, ואוכל משובח. זו מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמה כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.

לכל הטיולים המאורגנים לסרי לנקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018