03-6226666
להזמנות

הטיול המקיף לטנזניה – עונת ההמלטות – פברואר 2022 בהדרכת – גלעד פלש - TZA1

מעגל החיים בטנזניה ספארי בשמורות הטבע, שבטים אתניים, האדם לצד הטורפים בחיי יום יוםתקופת הקיץ בטנזניה מתאפיינת בריכוזי עדרים של מאות אלפי פרטים של זברות וגנו החוציםאת נהר המארה לעבר קניה.  נדידות אלו ,משמשות תפאורה דרמטית ועוצרת נשימה בחיי הטורפים: אריות, נמרים ,צבועים ,ג'ירפות, קרנפים, גנו זברות קופים ועוד, הטורפים אורבים לבעלי החיים אשר שרדו את הנדידות צפונה, ושם בנהר המארה ממתינים התנינים הרעבים. שילוב מרתק של גלגל החיים  החיות  הצמחייה והשבטים האתניים: מסאי ,אירקו ואחרים. חקלאות מקומית, גידולי קפה, הטבע הגעשי וולקני, ישמשו כרקע לאתרי הביקור במסע מיוחד זה.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול :


יום 1 – טיסה לטנזניה – ספארי בשמורת ארושה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונעלה על טיסה דרך אדיס אבבה לשדה התעופה קילימנג'ארו אשר בטנזניה. עם הנחיתה בשדה התעופה ולאחר השלמת סידורי הכניסה, נצא בנסיעה ליעד הספארי הראשון בטיול – שמורת ארושה. במהלך סיור הספארי בשמורה נוכל לפגוש ג'ירפות, בבונים, אנטילופות מסוגים שונים ופילים. גם מגוון הציפורים בשמורה – מרתק ומיוחד. סיור הספארי ייקח אותנו לאורכה ולרוחבה של השמורה המצטיינת גם ביער טרופי, תצפית אפשרית על הר מרו ורכס הקילימנג'ארו ושבעה אגמים בגדלים שונים. לינה – אזור ארושה.


יום 2 – ספארי בשמורת מניארה וביקור בשבט מסאי / נסיעה לאזור אגם אייסי

הבוקר ניסע מערבה לספארי בשמורת מניארה המתפרשת על פני שטח של 329 קמ"ר של יער גשם, אזורי סוואנה ואגם עונתי המהווה בית גידול למגוון עשיר של בעלי כנף, אוכלוסיית פילים, אימפאלות, וטורפים שונים. במהלך הספארי ננוע ברחבי השמורה עם הג'יפים בהתאם לדיווחים שנקבל בזמן אמת לגבי מוקדי ההתרחשויות בשמורה. בתום הספארי נמשיך בנסיעה אל עבר הלודג', כשבמהלכה נעצור לביקור בכפר של שבט מסאי הנחשב לאחד השבטים העתיקים והבולטים במזרח אפריקה. המסאי הוא שבט מקבוצת שבטי הנילוטים של רועים נוודים למחצה, המשמר אורחות חיים מסורתיות באדיקות רבה. נקבל מבט אוטנטי לתרבותם המעניינת, נכנס למבני המגורים המיוחדים הבנויים ברובם מבוץ ונחזה במופע ריקוד ושירה מסורתיים. הלינה ביום זה תהיה באזור אגם אייסי – ייחודי לטיול ולקבוצה זו.


יום 3 – ביקורים בשבט ההדזבה ושבט הדטוגה כולל סיור חקלאי מיוחד

השכמה מוקדמת ונסיעה למפגש מרתק וייחודי עם בני שבט ההדזבה, המשתייכים לקבוצת שבטי הבושמנים של אפריקה. שבט זה שמר על מסורת הצייד והלקט במשך אלפי שנים ונחשב לאחד משבטי הציידים-לקטים האחרונים שנותרו בעולם. במהלך המפגש המרתק ילווה אותנו מתורגמן המכיר את שפת הקליקים המיוחדת באמצעותה הם מתקשרים, נבקר במבני המגורים שלהם הנראים כמעין חושות העשויות מזרדים וענפים ונתוודע לאורח חייהם הקדום. בהמשך נבקר בשבט נוסף שחי באזור זה – שבט הדטוגה המתמחה מזה מאות בשנים בייצור ראשי חיצים ומתכות נוספות, ונערוך ביקור ייחודי בבית משפחה בשבט זה. לאחר מכן נערוך באזור סיור חקלאי יוצא דופן ונבין כיצד אנשי האזור מגדלים בצל, תירס וגידולים אחרים – חלקם בהצפה. בתום כל הסיורים נחזור אל דרך המלך ואל אזור עיר המחוז קאראטו – לארוחת ערב ולינה בלודג'.

יום 4 – ספארי במכתש הנגורונגורו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר מכתש הנגורונגורו הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרתקים ביותר בטנזניה; תחתית המכתש הממוקמת בגובה של כ 1,800 מטר מעל פני הים ומתפרשת על פני 260 קמ"ר, מכילה בתוכה ביצות, אגמים, מישורי עשב ויערות המהווים מוקד משיכה לאלפי בעלי חיים – ביניהם פילים, גנו, זברות, קרנפים, בופלו, אריות, נמרים וצבועים, ומאפשרים צפייה על מגוון של בעלי חיים במתחם קטן יחסית. בהגעה למכתש נרד עם הג'יפים כ 600  מטרים לקרקעיתו של לוע הר הגעש,  אשר קרס אל תוך עצמו לפני כ 2 מיליון שנה ונערוך ספארי בין הנופים המשתנים של המכתש, בעקבות דיווחים שמתקבלים במכשירי קשר של הנהגים. בסיום הספארי נחזור למלון באזור העיר קאראטו.

ימים 5 – 7 – ספארי במרחבי שמורת הסרנגטי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה לשמורת הסרנגטי (בתרגום מהשפה הסווהילית "המישורים האינסופיים") כאשר במהלך שלושת הימים הקרובים נערוך סיורי ספארי במרחביה הגדולים של השמורה הנחשבת כאחת מהשמורות העשירות והמגוונות ביותר בעולם – ובוודאי שבטנזניה. השמורה מורכבת בעיקרה מסוואנת עשב ומשתרעת על פני שטח עצום של קרוב ל 15,000 קמ"ר כשהיא מהווה בית גידול למיליוני מלחכי עשב, אלפי טורפים, בעלי כנף וזוחלים. במהלך שהותנו בשמורה נסייר באזוריה השונים בהתאם למידע שנאסוף בזמן אמת לגבי מיקומם של בעלי החיים ומוקדי ההתרחשויות ונתור אחר "חמשת הגדולים" – פיל, אריה, נמר, תאו וקרנף. במהלך הסיורים נוכל לראות היפופוטמים, צבועים, מאות סוגים של ציפורים, אנטילופות מסוגים שונים וטורפים, הכול במרדף בלתי נגמר אחרי הארוחה הבאה.

 

 

יום 8 – נפרדים מהסרנגטי וחוזרים הביתה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי קצר ואחרון בשמורה; בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה נצא אל עבר המנחת הנמצא במרכז השמורה, ונעלה על טיסה קצרה (כ 50 דקות) לעבר ארושה. לאחר הנחיתה נגיע ל"קופי לודג'" ונצפה (מותנה בזמן ההגעה לארושה) בפרויקט מיוחד לאנשים בעלי מוגבלויות, העובדים במלאכות יד מסורתיות שונות. נאכל ארוחת צהריים קלה ונמשיך לעבר שדה התעופה הבינלאומי קילימנג'ארו לטיסה דרך אדיס אבבה חזרה לישראל – מלאים בזיכרונות ורשמים מטנזניה ואפריקה.שימו לב: המסלול לעייל מתאר את כל אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים.

לכל הטיולים המאורגנים לטנזניה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018