03-6226666
להזמנות
אודותינו
לוח טיולים
טיולים לפי מדינות
סיפורי מילניום
המדריכים שלנו
לוח הרצאות
צור קשר

ימי שושלת צ'ין

אורי סומך

Qin Chi Huang Di
ימי שושלת צ'ין: 221-206 .B.C

במאה ה-3 לפנה"ס הייתה סין מפוצלת לחמש מדינות עצמאיות שנלחמו זו בזו. בשנת 246 לפנה"ס, בגיל 13, עלה Ying Zhengעל כס המלוכה של מדינת צ'ין והוכתר בתואר הקיסר הראשון שאיחד את סין. בזו אחר זו הובסו שאר המדינות ע"י צ'ין. הקיסר איחד את סין וקבע מטבע ושיטת כתיבה אחידים. הוא היה גם רודן ששרף את ספרי ההגות של קונפוציוס-אבי התורה החברתית והמנהלתית של סין. את ספרי ההגות של לאו דזה, אבי תורת הדאו והנהיג את שיטת הליגליזם הדוגלת בחוק המדינה שבראשה עומד הקיסר וחוקיו. בימיו האחרונים נהג בסודיות מופרזת ובחשדנות, חשש מהתנקשות בחייו וחיפש אחר שיקוי לחיי נצח. שלטונו הרודני נמשך עד למותו בשנת 206 לפנה"ס. בשנה זו, הודחה שושלת צ'ין באמצעות מרד שהונהג ע"י האיכר המורד Liu Pang אשר ייסד את שושלת האן שנתקיימה במשך 400 שנים יוצאות דופן, במהלכן התפשטה סין אל תוך מרכז אסיה.
קברו של צ'ין חואנג אשר בנייתו נמשכה מ- 246 עד 208 B.C. במשך 38 שנים על ידי 700 אלף שבויים, מכוסה בתל עפר עצום שלא נחפר. ה-Historicl Records של Sima Qian., היסטוריון מפורסם מן המאה ה-1 לספירה, מספר שהקבר מכיל ארמונות וביתנים מלאים מרגליות נדירות ואוצרות אחרים, ומצויד בקשתות ירייה הקבועות במסגרת מיוחדת, היורות אוטומטית במשיגי גבול. התקרה צופתה בפנינים בדמות השמש, הירח והכוכבים. אווזי פרא וברווזי בר יצוקים כסף וזהב סודרו על הרצפה, ואבנים יקרות לוטשו בצורת איצטרובלים. קירות הקבר צופו בריקועי ארד, כהגנה מפני מים. כספית הוחדרה פנימה במשאבות כדי ליצור אשליה של נהרות זורמים ואוקיאנוסים גועשים. על פי השמועה הוכרחו האומנים ומשרתות הארמון חסרות הילדים להישאר בקבר בתום טקסי הקבורה, ולהקבר חיים יחד עם סודות הארמון התת קרקעי.
אשר לגודלו של אתר הקבורה כולו, קובע סופר מתקופת שושלת מינג, כי לקודש הקודשים של המאוזוליאום היו ארבעה שערים, היקפו היה 2.5 ק"מ והיקף הקיר החיצוני היה ששה ק"מ. מחקרים מודרניים של האתר מלמדים כי הוא אכן מתחלק למקדש פנימי ולעיר חיצונית, וכי מידות הקירות הפנימי והחיצוני תואמים בקירוב רב את המידות שנמסרו ע"י הסופר של שושלת מינג. חלקו הדרומי של המכלול מצוין באמצעות תל גדול של אדמה דחוסה, מתחתיו קבור הקיסר. גובה התל 40 מ'. כיום הוא נטוע עצים ומוקף שדות מעובדים.
אורכו של הקבר התת קרקעי (מזרח מערב) 210 מ' ורוחבו (צפון דרום) 60 מ'. עומקו נע בין חמישה לשבעה מ' מתחת לפני הקרקע. קירותיו נבנו בכיוון מזרח-מערב בהפסקות קצובות כל שלושה מטרים, במעברים שנוצרו בדרך זו סודרו חיילי הטראקוטה על רצפות לבנים אפורות. עמודים וקורות תמכו בעבר בגג.
רבים מהפסלים נשאו במקורם כלי נשק אמיתיים של תקופתם, זוהו תקופותיהם של למעלה מ-10.000 כלי נשק. חרבות ארד נישאו בידי פסלי המצביאים והקצינים הבכירים. טיפול חיצוני העניק לחרבות עמידות בפני חלודה ובליה, כך שנותרו חדות גם לאחר שהיו קבורות במשך 2000 שנה. ראשי החיצים היו עשויים תערובת מתכות קטלנית, שהכילה אחוז גבוה של עופרת.


כאן עלי לציין שאתר חיילי הטרה קוטה ב- XIAN הוא אחד האתרים המעניינים בעולם וחוויית הביקור בו משאירה רושם עז לא פחות מאשר הפירמידות במצריים העתיקה.


נכתב ע"י אורי סומך – מדריך ויועץ תיירות

חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט - מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל - נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018