03-6226666
להזמנות

גואטמלה וקוסטה ריקה, טיול מקיף בדגש טבע נוף ותרבויות, 16 יום / 14 לילות, GQV

פסח 2020

גואטמלה – מהמדינות הצבעוניות והמרתקות ביותר במרכז אמריקה; מפגש בלתי אמצעי עם צאצאי האצטקים ואנשי המאיה לצידם של נופים מדהימים – שילוב בטוח לטיול של "פעם בחיים".

קוסטה ריקה – מדינה בה נמצאים נופי הטבע מהיפים ביותר של מרכז אמריקה; מגוון נדיר של ציפורים וחיות, לצידם של חופים לבנים ושני אוקיאנוסים, הרי געש, מעיינות תרמיים ועוד ועוד. מדינה שוויתרה על צבאה כדי להפוך כמעט רבע משטחה לשמורות טבע. חלום.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לגואטמלה וקוסטה ריקהיום 1 – 13.4 יום שני , תל אביב  – מדריד - גואטמלה סיטי - אנטיגואה

נפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים לגואטמלה. לאחר הנחיתה, נצא לסיור פנוראמי ראשוני בעיר הבירה גואטמלה סיטי המשלבת ברחובותיה קסם רומנטי לצד חיי תרבות שוקקים ונופים מרהיבים. לאחר הביקור, ניסע מעט מערבה אל העיר אנטיגואה. זוהי עיר היסטורית, אשר שימשה כבירתה של המדינה במשך למעלה מ-200 שנה, והיא מפורסמת בזכות האדריכלות הקולוניאלית המאפיינת את רחובותיה הצרים, בתיה הייחודיים ורבי הצבעים וכן מבנים היסטוריים וכנסיות שהשתמרו בצורה מצוינת. אנטיגואה הוכרזה בשנת1979  כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו. נראה חלק מהכנסיות העתיקות, נסייר בכיכרות הומות האדם, בשווקים האינדיאניים, בחוות קפה, במוזיאון המוזיקה ועוד. לאחר הביקור, ניסע למלוננו באנטיגואה. ארוחת ערב במלון.


יום 2 -  14.4 יום שלישי, אנטיגואה – העיירה סולולה – פנאחצ'ל 

בשעות הבוקר נמשיך לבקר באנטיגואה. העיר נוסדה במאה ה – 16 ושימשה כאמור כבירתה הקודמת של גואטמלה. העיר ממוקמת בין שלושה הרי הגעש: פואגו, אגואה ואקטננגו. נסייר ונראה את רחובותיה הציוריים, הגלריות, מרכזי מלאכת היד, הכיכר המרכזית פלזה מאיור ונראה את המבנים החשובים סביבה ובהם הקתדרלה, ארמון הממשל ובניין העירייה. בהמשך היום נצא מערבה אל עבר העיירה סולולה בה פועל שוק אינדיאני אזורי ואח"כ בנסיעה קצרה אל עבר העיירה פנאחצ'ל, (Panajachel) השוכנת לחוף אגם אטיטלן בה גם נלון. בערב נוכל ליהנות מחיי הלילה של עיירת הנופש הקסומה. ארוחת ערב במלון.


יום 3 – 15.4 יום רביעי, אגם אטיטלן - שייט וביקור בסן פדרו – שייט לכפר סנטיאגו - פנאחצ'ל 

נצא ליום שייט וביקורים מרתק באזור אגם אטיטלן והכפרים שלחופיו. האגם נמצא באזור ההררי של דרום-מערב גואטמלה במחוז סולולה (Sololá), בגובה 1,562 מעל פני הים. הוא שוכן בליבו של לוע הר געש עתיק והוא אגם סגור, ללא מוצא לים. אגם אטיטלן נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה - עומקו 340 מטר, רוחבו 10 ק"מ ואורכו 18 ק"מ. האגם מוקף מדרונות תלולים ומדרום לו שוכנים שלושה הרי געש - אטיטלן (Atitlán), סן פדרו (San Pedro)  וטולימן  (Tolimán)את האגם מקיפים מספר כפרים, שיושביהם בני מספר שבטים וכולם צאצאים של בני המאיה. תחילה נשוט לכפר הציורי סן פדרו ובמידה והראות תהיה טובה נוכל לראות את שלושת הרי הגעש שמדרום. נטייל ברחובות הציוריים של הכפר ונבקר בגלריות האמנות במקום. נמשיך בשייט לכפר הגדול סנטיאגו בו נראה את בובת האליל המוזרה של מאשימון, המהווה מעין קדוש מקומי ה"מתגורר" במסדר דתי מקומי (קופרדה). מאשימון הוא בעצם פסל עץ מפורסם, אשר תושבי הכפר עדיין סוגדים לו - אל קדוש לצאצאי בני המאיה המאמינים מאוד בכוחותיו. במהלך השנה בני הכפר מביאים לו מתנות ומנחות, מאוכל ועד סיגריות ושתייה חריפה, ובחג הסמאנה סנטה (המקביל המקומי לחג הפסחא) הוא מרכזו של פסטיבל דתי הנערך בכפר, כאשר מוליכים אותו ברחובות סנטיאגו. בתום יום השייט והסיורים נשוב לבית המלון בפנאחצ'ל ללינה וארוחת ערב.


יום 4 – 16.4 יום חמישי,  השוק הענק צ'יצ'י – גואטמלה סיטי

צ'יצ'יקסטנאנגו, או צ`יצ`י כמו שקוראים לה המקומיים, היא עיירה הררית ולעיתים מכוסה בערפילים, הממוקמת בגובה של 2,030 מטרים מעל פני הים. מאז ומתמיד היא נתפסה כעיירת שוק חשובה – אולי החשובה ביותר באזור. נצא לביקור בשוק הגדול והמרשים – חוויה של ריחות, צבעים וצלילים. עיקר המסחר בשוק הפתוח הינו של מלאכת יד מקומית של כפרי ושבטי האזור. בהמשך נערוך ביקור בכנסיית סנטו תומס שם נערכים טקסים מעורבים קתוליים ואלמנטים מדתות המאיה וכל זאת באווירה מיסטית. נמשיך אל הכנסייה הסמוכה ונזכה בהצצה לעולמם המסתורי של השאמאנים המשמרים מסורת עתיקת יומין של חיזוי עתידות וקשר עם העל-טבעי.  נעזוב את אזור האגם וניסע חזרה לגואטמלה סיטי, עיר הבירה. בשעות הערב נצא לסיור רגלי. לינה וארוחת ערב במלון. 

טיול מאורגן לקוסטה ריקה, ארנל

יום 5 – 17.4 יום שישי, החוף הקריבי – אתר קיריגואה – עיירת הנמל פוארטו בריוס – שייט לליוינגסטון

אנו יוצאים מגוואטמלה סיטי בכיוון צפון מזרח בנסיעה ארוכה אל עבר האתר הארכיאולוגי החשוב – קיריגואה; 
המקום יושב ע"י אנשי המאיה בין השנים 200-900 לספירה ונמצאים בו מונומנטים מדהימים שנשתמרו היטב כולל כמה מצבות אבן מגולפות ומרשימות ביותר מעולמם של בני המאיה. האתר ממוקם בלב הג'ונגל ויש במקום עמודים גבוהים שנקראים אסטלה Estela שחלקם מתנשאים לגובה של כשבעה מטר ועוד כ 2-3 מטר בתוך האדמה. הם בנויים מסלע חול יחיד ומשקלם מגיע עד 65 טון! הסלעים הענקיים הללו הובאו לכאן ע"י אנשי המאיה ממחצבה שמרוחקת משם 5 ק"מ והדמויות, המספרים והמילים העתיקות מכל צדדיהם מהווים תיעוד היסטורי כתוב על אירועים ומנהיגים של המאיה. נמשיך אל עיר החוף הקריבי פוארטו בריוס (כ 45,000 תושבים) ממנה נשוט כ 10 ק"מ אל העיירה ליווינגסטון שם נפגוש קהילה ייחודית, אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, שמוצאם בבני תערובת של עבדים שחורים נמלטים ושל אינדיאנים משבט קאריב. הבריטים גירשו את בני הגאריפונה מסנט וינסנט בשלהי המאה ה-18, והם התפזרו לאורך החוף הקריבי של מרכז אמריקה. לינה וארוחת ערב בליוינגסטון.

יום 6 – 18.4 יום שבת, שייט בריו דולצ'ה – מצודת סן פליפה – אגם פטן – בפלורס

ליוינגסטון נמצאת בפתחו של הנהר ריו דולצ'ה הנשפך אל מפרץ מכסירו והים הקריבי; הבוקר נצא לשייט רגוע על   הנהר הטרופי העשיר בעופות מים וצמחייה מגוונת. בהמשך היום נבקר במצודה הקולוניאלית סן פליפה (San Felipe) אשר נבנתה על ידי הספרדים בשנת 1652 מתוך כוונה להגן על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נחזור אל הרכב ונצא בנסיעה אל מחוז פטן בצפון גואטמלה, כשאנחנו חוצים אזורים רחבי ידיים של ג'ונגלים וחוות בקר. אחר הצהריים נגיע לאגם פטן-איצה (Peten Itza) שלגדותיו נלון. ארוחת ערב ולינה בפלורס.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

יום 7 -  19.4 יום ראשון, אתר המאיה טיקאל – ביקור בפירמידות – מקדשים – ארמונות – לינה בפלורס 

היום נבקר באתר המאיה החשוב טיקאל הממוקם בלב הג'ונגל הגואטמלי. כיום העיר היא חלק מפארק לאומי הנושא את שמה וכולל, לצד העתיקות המרהיבות, גם בתי מלון, מסעדות, חנויות מזכרות ועוד. הפארק שופע בבעלי חיים מסוגים שונים – ציפורים וטוקאנים, קופים, דובי נמלים ומיני חיות נוספות החיות בג'ונגלים של מרכז אמריקה. בשנת 1979 הצטרפה טיקאל לרשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. העיר שבנייתה החלה בשנת 600 לפנה"ס, היא ננטשה ע"י בני המאיה במאה ה- 10 ונתגלתה שוב רק במאה ה-20. רק שטח מזערי ממנה חשוף ורובה עדיין קבור תחת מעטה הג'ונגל העבות. נטפס על חלק מהפירמידות הרבות הפזורות בג'ונגל, נבקר במקדשים ובארמונות ונקווה לפגוש מגוון בעלי חיים: קופים שאגנים, קופי עכביש, עצלנים – ועוד. חזרה לפלורס לארוחת ערב ולינה.

יום 8 -  20.4 יום שני,  טיסה לסן חוזה (קוסטה ריקה) – הר הגעש פואס – שמורת המפלים – סן לורנצו 

הבוקר נצא  בנסיעה לכוון גואטמלה סיטי ונטוס אל סן חוזה עיר הבירה של קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה נטפס עם האוטובוס לגובה של 2,708 מטר אל הר הגעש פואס – הר געש קלאסי בעל לוע ענקי שבתחתיתו אגם חם ובוץ וולקני מבעבע. (הערה: לעיתים עקב פליטת גזים רעילים לא ניתן לבקר בהר). נמשיך לביקור בשמורת מפלי לה פאז; גני לה פאז הם פארק הכולל בתוכו את מפלי לה פאז - שרשרת מפלים בגבהים שונים ופארק חיות הכולל בתוכו חממת פרפרים, גינת יונקי דבש, קופים, נחשים, ציפורים,צפרדעים וכלובים עם חתולי טרף שונים -  
יגואר,פומה וכו'. נרד מהחנייה בשביל מסודר כשאנו עוברים תחילה במתחם לשימור של חלק מבעלי החיים האופיינים לקוסטה ריקה – קופים, ציפורים, פרפרים – כל זאת לצידה של צמחייה טרופית עשירה ומגוונת. נמשיך במורד השביל ונראה מספר מפלים שוצפים וגועשים המתנקזים כולם לנהר אחד גדול. בסיום הביקור - נסיעה לאזור  סן לורנצו שם נבקר בקהילת ישראלים המשמרים חיי קהילה ואהבתם לטבע ולצמחונות.  
לינה וארוחת ערב ב לנדס אין לאב .

יום 9 - 21.4 יום שלישי, שמורת טורטוגרו – שייט בתעלות השמורה – סיור בשמורה – לינה בלודג'

נצא מסן חוזה, נחצה את רכס ההרים שנמצאים צפונית לעיר ונמשיך לכיוון חופה הצפון מזרחי של קוסטה ריקה הגובל באוקיאנוס האטלנטי ובדרום הים הקריבי – אל פארק טורטוגרו. (בספרדית טורטוגה פירושו צב).   
הפארק המיוחד  הוא שילוב יוצא דופן של יער, ים, נהר ודרכי מים עם חוף קריבי, שאליו באים בעונות מסוימות אלפי צבי ים לחפור בחול ולהטיל את ביציהם. זוהי שמורת טבע יפה שלעיתים מכונה ובצדק: "ארץ האמזונס של קוסטה ריקה". בשלב מסוים נעזוב את האוטובוס, נעלה על סירה ונפליג לספארי בתעלות השמורה  כשאנו עוקבים אחרי מיגוון הציפורים, קולות קופי השאגנים, לטאות, איגואנות – ועוד.  ארוחת ערב ולינה בלודג' בשמורה.           נסייר בעיירה ובמידת האפשר במרכז המפורסם לשימור צבי הים אשר בין אפריל לדצמבר ניתן לראות את בקיעת הביצים. ארוחת ערב ולינה בלודג' בשמורה.

אנגיטואה

יום 10 – 22.4 יום רביעי, המעיינות החמים – רחצה במים תרמיים – ארנל

נצא בהפלגה מהלודג', בשעת בוקר מוקדמת, כדי לשמוע ולראות את היער מתעורר - קונצרט של טבע שאין שני לו. עשרות סוגי ציפורים, קופים ממינים שונים, איגואנות גדולות, תנינים, צבי נהר, טפירים ויגוארים הם הנגנים של התזמורת הזאת. נחזור ללודג' לארוחת בוקר מאוחרת ונצא שוב בשייט אל מגרש החנייה ומשם בנסיעה מערבה  לעבר הר הגעש המפורסם ארנל בעל מבנה הקונוס המושלם. לאחר התארגנות במלון נצא לביקור ובילוי המעיינות החמים שם נהנה מרחצה במים התרמיים, בריכות ומפלים.  ארוחת ערב ערב ולינה בארנל.

יום 11 – 23.4 יום חמישי , ארנל – סיור בשמורה - סנטה הלנה - מונטה ורדה

הבוקר נטייל רגלית באזור הפארק הלאומי ארנל; במהלך ההליכה הקלה נגיע עד לאחד משפכי הלבה הרבים שנוצרו מאין סוף התפרצויות של ההר לאורך מאות אלפי שנים; המקומיים מנצלים את הקרקע הפורייה לגידולים שונים כגון: פפיה, מנגו, שיחי קפה ועוד. בהמשך נעזוב את אזור ההר וניסע לאורכו של אגם ארנל; מגוון הצמחייה ובעלי החיים סביב לאגם הינו יוצא דופן ואזור האגם הוכרז אף הוא כאתר מורשת עולמית. האגם הטבעי הורחב בצורה מלאכותית לפני מספר שנים כדי שיוכל לאגור כמות מים גדולה יותר המשמשת את תחנת הכוח ההידרואלקטרית שבאזור. בשלב מסוים נעזוב את אזור האגם, נתחיל לטפס בנוף הררי פראי המשובץ בכפרים מבודדים ולעת ערב נגיע אל עיירת המחוז סנטה הלנה ושמורת הטבע של יער העננים -  מונטה ורדה.  בערב (מותנה במזג האוויר) נצא לסיור לילי ביער מתוך כוונה לעקוב אחר בעלי החיים הפעילים בחשיכה. ארוחה ולינה באזור קסום זה.


יום 12 -  24.4 יום שישי, מונטה ורדה – שמורת יער העננים – הגשרים התלויים - סנטה הלנה

שמורת הטבע של יער העננים, מונטה ורדה (Monteverde), משתרעת על פני 260 אלף דונם של צמחייה צפופה - בגובה של 1,440 מטר מעל פני הים. היום יוקדש כולו לביקורים בשמורה מיוחדת זו; הפארק מרושת בשבילים ומסלולי הליכה מסודרים, וגשרים תלויים שמוליכים את המבקרים למפגש עם אלפי סוגים של עצים, מטפסים, פרחים בעלי צורות שונות, ציפורים, פרפרים, יונקים, זוחלים ועוד. מונטה ורדה היא דוגמה מצוינת לייחודיות של קוסטה ריקה, אשר מיקומה על החיבור היבשתי הצר בין יבשות אמריקה ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט, הפך אותה לגשר בלעדי של החי, הצומח, המעופף – ויצר בסופו של דבר מקום אשר למרות ממדיו הגיאוגרפיים הצנועים (שטחה של קוסטה ריקה הוא רק 51 אלף קמ"ר) יש בו כ־4% מסך כל החי והצומח בעולם. במהלך יום זה נערוך בין היתר את סיור הגשרים התלויים המפורסם המכונה אף "טיילת השמיים", ונחוש את מראהו ומשמעותו של יער הערפל הן מהקרקע והן מעל הצמרות. במידה ויוותר זמן נערוך סיור גם בעיירה סנטה הלנה. 

אטיטלן

יום 13 – 25.4 יום שבת, נהר טרקולס / תצפית קרוקודילים - הפארק הלאומי מנואל אנטוניו

נצא בנסיעה דרומה אל קו החוף המערבי של קוסטה ריקה ולכיוון הפארק הלאומי מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park). בדרך נעצור לתצפית מהגשר שמעל לנהר טרקולס ונצפה בעשרות הקרוקודילים הנמצאים במקום. הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוקם בשנת 1972 ושוכן במרכזה של רצועת חוף האוקיינוס השקט; הפארק לא נמנה על הפארקים הגדולים בקוסטה ריקה, אבל הוא ראוי מאוד לביקור בשל יער הגשם, החופים היפים והמגוון הגדול של בעלי החיים. במהלך הסיור הרגלי שנעשה בפארק נוכל לפגוש מינים רבים של בעלי חיים – מעצלנים ואיגואנות, דרך ציפורים ולטאות ועד כמה מינים של קופים. בפארק גם החופים יפים ומפרץ מרהיב, חולות לבנים, נחלים זורמים ושיחי מנגרובים. ביום זה כלולה ארוחת צהריים. בתום סיור בשמורה ניסע למלון.

יום 14 – 26.4 יום ראשון, - שייט בספינת קטמראן - סן חוזה 

הבוקר נצא לשייט על גבי קטמרן באוקיינוס השקט לאורכו של קו החוף המרהיב אל מול פארק מנואל אנטוניו. עם קצת מזל נוכל לראות סביבנו להקות של דולפינים אשר ילוו את הספינה שלנו, ובשמים מעלינו - להקות של שקנאים, קורמורנים וציפורים נוספות. בשלב מסוים נעצור באחד ממפרצי הים הרבים שבאזור, לשחייה ולצלילה עם שנורקל. הסיור כולל ארוחת צהרים. לאחר ההפלגה נחזור לאוטובוס ונצא בנסיעה אל עבר עיר הבירה סן חוזה אליה נגיע לעת ערב.

גוואטמלה

יום 15 - 27.4 יום שני, סן חוזה – מדריד

העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה דרך מדריד.

יום 16 - 28.4 יום שלישי, מדריד - תל אביב

בשעות הצהריים ננחת במדריד. המשך בטיסת ערב לתל אביב; הגעה מתוכננת ארצה בשעות הלילה.

לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה  
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018