03-6226666
להזמנות

צפון ספרד והפירנאים וחבל הבאסקים 8 ימים /7 לילות: SPR

את ברצלונה ומדריד התוססות והקוסמופוליטיות כולנו כבר חווינו..קוסטה ברווה, אנדלוסיה, פירנאים-גם אותם ביקרנולהשלמת היבשת הספרדית  נתוודע לאזור חבל הבאסקים ועיר הבירה ויטוריה. אזור צפון מערב ספרד, הנושק לגבול הצרפתי הוא אזור מרתק, שנחשב לאזור מהיפים באירופה. בני המקום-הבאסקים הם עם ידידותי וחם. המזון בחבל הבאסקי מורכב מטאפאס משובחים וככלל, מדובר בחוויה מסעירת חושים, נופים ריחות וטעמים אותה נחווה יחדיו.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לספרד וחבל הבסקים


יום 1/ תל-אביב-מדריד

נפגש בשדה התעופה לקראת טיסתנו למדריד. עם ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה של ספרד ומקום מושבם של המלך, הממשלה, הפרלמנט ובית המשפט העליון. בעיר כ-3.2 מיליון תושבים, ובכך מדריד היא העיר הגדולה בספרד. בעיר כ-6 מיליון תושבים. נערוך סיור בשדרות העיר היפות וכיכרותיה. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון - במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים, שהוא בית עיריית מדריד. נחלוף על פני בית העירייה היפה אשר בפלאסה מאיור וכן על פני ארמון המלך אשר נבנה בשנת 1738 וסביבו נוף גנים נהדר והקתדראלה של מדריד.

בתום היום העברה למלוננו.

 
יום 2/ בורגוס-ויטוריה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר בורגוס בצפון ספרד והבירה ההיסטורית של אזור קסטיליה. חלקים מהעיר, כולל חומותיה המסורתיות, השתמרו מתקופת ימי הביניים. ובה אתרים היסטוריים חשובים רבים ובראשם קתדרלת בורגוס, אשר מוגדרת כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. דמויות היסטוריות חשובות מקושרות לתולדות העיר. טרם גירוש ספרד התקיימה בעיר קהילה יהודית משגשגת, שממנה יצאו משוררים ומלומדים חשובים כגון ר' מאיר הלוי אבולעפיה. 

בעיר נמצאת אוניברסיטת בורגוס וכן מוזיאון לאבולוציה של האדם שנפתח בשנת 2010 ומהווה אחד מעשרת המוזיאונים הפופולריים בספרד. בשעות אחר הצהריים נמשיך בנסיעה לויטוריה בצפון ספרד. ויטוריה מוקפת הרים ואינה בעלת גישה לים. העיר משמשת מרכז פוליטי ואדמיניסטרטיבי ומקום מושבה של הממשלה הבסקית. ויטוריה מדורגת כעיר השנייה בספרד מבחינת איכות החיים, בעיר מספר גדול של פארקים והקפדה על איכות הסביבה. ויטוריה ידועה בתעשיות יוקרתיות הממוקמות בה דוגמת מפעל המכוניות מרצדס-בנץ. בתום הסיור העברה למלוננו.

סן סבסטיאן

יום 3/ גרניקה-סן סבסטיאן-ביאריץ

נצא לביקור בעיירה גרניקה בה התרחש הסיפור המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם שבא לביטוי גם ביצירתו המפורסמת של פיקסו. נראה את בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום. נמשיך לעיירה סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. שתי גבעות שומרות על מפרץ סנטה קלארה, מונטה איגלדו ומונטה אורגול, העיר נחשבת לאחת היפות בספרד. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. בהגעה נצא לסיור פנוראמי נהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו בתום סיורנו בעיירה הקסומה נגיע בנסיעה לביאריץ-עיירת הנופש והקיט של היפים והעשירים .מיקומה של ביאריץ בדרום מערב צרפת ,נושקת לחופו של האוקיינוס האטלנטי מעניק לה יתרון והיא מושכת אליה גולשים מקצועניים מרחבי העולם. בעיירה המתויירת מסעדות טאפאס ידועות, ומגוון טעמים מהתרבות הספרדית הבסקית הגובלת עמה. לעת ערב נשוב למלוננו .

 
יום 4/ בילבאו-מוזיאון גוגנהיים–סנטאנדר

הבוקר נצא בנסיעה קצרה לביקור במוזיאון גוגנהיים בבילבאו. המוזיאון הוא שם דבר עולמי לאמנות מודרנית. המוזיאון, שהוקם בשנת 1997, ידוע במיוחד בעיצובו ובצורתו, פרי תכנונו של האדריכל פרנק גרי.יצירת האמנות הבנוייה מטיטניום וזכוכית אוצרת בתוכה תערוכות ואמנות בת זמננו בבחינת חובה לראות. ניתן להתרשם ממוזיאוני גוגנהיים גם בניו יורק, ונציה ואבו-דאבי. בתום הביקור נצא בנסיעה דרך נופי האוקיינוס האטלנטי מבילבאו לכוון סנטאנדר, היא בירת הקהילה האוטונומית קנטבריה שבספרד. סנטאנדר השוכנת גם היא לחוף האוקיינוס האטלנטי, נחשבת למוקד תיירות בשל אקלימה הנוח, גם אם גשום, חופי "סרדנירו" והקזינו שלידם. בסנטנדר נמצא אצטדיון "אל סרדינרו", אשר בו משחק מועדון הכדורגל של ראסינג סנטנדר, בו שיחקו בעבר גם מספר שחקנים ישראלים. בתום יום גדוש חוויות נחזור למלוננו .

 
יום 5/ פיקוס דה ארופה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה –שמורת טבע המשתרעת על כ 650 קמ"ר ומשיקה לקו המים של האוקיינוס האטלנטי. ניסע דרך פסגות ציוריות ועיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. פיקוס דה אירופה היא שמורה מיוערת, זרועה כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים, הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה. בדרך נגיע ל FUENTE-DE ונעלה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב, מכאן נמשיך בכביש שמקביל לנהר שפילס דרכו ביו ההרים ונשוב בתום היום למלוננו.

טיול מאורגן לפירנאים

Image by iris Vallejo

 
יום 6/ ברמאו-מונדקה

יום טיול יחודי לעיירות חופי האוקיינוס, ברמאו ומונדקה הסמוכות האחת לרעותה.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון צפון מערב, בנופי ארץ הבסקים. נעצור לתצפית מרשימה בינות לעיירות הציוריות הנושקות לגליו של האוקיינוס ונלמד על ארוחות חייהם של התושבים המקומיים. נוכל להתרשם ממטעמי המטבח הבאסקי העשיר בירקות ופירות ואולי אף לטעום מגוון טאפאס מקומי ב"בודגה"-שם כולל למסעדות טאפאס מקומיות הייחודיות לאזור. בתום הטיול נשוב למלוננו .

 
יום 7/ =פמפלונה-אוליטה

הבוקר נצא לטיול בעיר פמפלונה, עיר הבירה של נווארה בצפון ספרד. פמפלונה שוכנת על גדות נהר הארגה ,והתפרסמה בעולם כולו בזכותו של ארנסט המינגווי שכתב על פסטיבל סן פרמין המתקיים בה מדי שנה, ובו תחרות ריצת השוורים המפורסמת ,מסורת המתקיימת מזה 400 שנה. 

במאה ה-20 פמפלונה החלה להתרחב ולשגשג. החומות שהקיפו אותה נהרסו, נבנו שכונות חדשות והוקמו בה מבני חינוך ותעשייה. אוכלוסיית פמפלונה גדלה ורמת החיים בה עלתה. נראה את מבני העיר המרשימים ונחיה לרגע כתושבים קוסמופוליטיים בין הגבול הספרדי לזה הצרפתי. לא נוותר על ביקור בעיירה הסמוכה אוליטה בה ארמון מלכי נווארה המפורסם. לעת ערב נשוב למלוננו.

 
יום 8/ ביטרגו דה לוזויה-מדריד

הבוקר נעזוב את אזור חבל הבסקים היפהפה ונתחיל בנסיעה לכוון מדריד. את ביקורנו נתחיל בעיירה השייכת לקהילה האוטונומית של מדריד. העיירה היחידה באזור העמק התיכון שנשתמרה במלואה. האזור הידוע בכינויו סייר נורטה, משתרע צפונה ממדריד ומתוחם בצורה מושלמת. ההרים בני למעלה מ 2000 מטר, יוצרים מעין קודקוד משותף ומכאן שמם "שיא של שלושה מחוזות", מדריד, גוודלחרה וסגוביה. הנהר המקיף את העיירה מכל צדדיה, משמש כחיץ טבעי והיא מבוצרת בחומות. המתחם הסגור משמש מונומנט לאומי משנת 1931.. לאחר שנתרשם ממבנה העיירה העתיקה ונלמד על ההיסטוריה המקומית ,נשים פעמינו לשדה התעופה במדריד לטיסה חזרה לתל-אביב. 

 

* סדר הביקורים עשוי להשתנות.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
טיולים מאורגנים בישראל
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018