03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לנפאל, הודו ורג'סטאן כולל אודייפור, פושקר ורישיקש 16 ימים/ 14 לילות, INP

ברוכים הבאים לטיול חווייתי בו תבינו שרב הנסתר על הגלוי, בתכנון מוקפד בו ירדנו לפרטים הקטנים בכל הרבדים האפשריים הרכבנו וגיבשנו את הנוסחה המנצחת לטיול בלתי נשכח שייתן מענה לכל מאווייכם. בנינו מסלול אטרקטיבי, איכותי וייחודי המשלב קשת פעילויות מגוונות עם תכנים מעניינים ומהנים בכדי להשיג את המטרה שלשמה נועד טיול מסוג זה: טיול קסום ומרתק. התכוננו לטיול ייחודי ואיכותי עם מיטב המומחים של מילניום.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול ימים 1-2 / תל אביב –דלהיי - אודייפור

ניפגש בנתב"ג ונטוס לדלהי, אליה נגיע לקראת הבוקר למחרת. נמשיך בטיסה פנימית לאודייפור, היהלום של רג'סטאן. הגעה והעברה למלון. ארוחת ערב ולינה באודייפור.יום 3/  שייט חווייתי על אגם פיצ'ולה – פיסול אירוטי – מקדש הקלינג'י –ערב פולקלור

נצא לסייר ב"עיר הלבנה" המרהיבה. בין היתר נבקר בארמון העיר הניצב על הגדה המוגבהת של אגם פיצ'ולה הציורי. נתרשם ממקדש 'וישנו ג'אגדיש' מהאגם פטה ופארק האי הקרוי על שם נהרו ואנדרטת מהרמה פרטאפ. נצא לשייט על אגם פיצ'ולה, נבקר באגם נגדה הנקרא גם "מיני קג'ורהו" בשל מקדשי הכלה והחמות המגולפים בפיסול אירוטי המוקדשים לאל המשמר וישנו. נמשיך למקדש הקלינג'י – מכלול של 108 מקדשים מהמאה ה – 8 המוקדשים לשיווה. נבלה ערב פולקלור מקומי עם נסיעה בריקשות. ארוחת ערב ולינה באודייפור.

יום 4 / פושקר – סיור מקיף בעיר - שיעור תופי "נגרה"

הבוקר נצא בנסיעה לפושקר אליה נגיע בשעות הצהרים. פושקר עירו של ברהמה, היא אחת מהעיירות הקדושות ביותר בהודו. עיירה עם קסם ורוגע המקיפה אגם קטן בלב מדבר ראג'סטאן. לפי האגדה עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים, נצא לסיור בעיירה הנקראת על שם האגם סביבו נערכים פסטיבלים הנודעים וטבילה באגם הנחשבת כמועילה ביותר מבחינה רוחנית וחומרית. בשעות הערב נתנסה בשיעור תופי "נגרה" המאפיינים את הודו וראג'סטאן בפרט. ארוחת ערב ולינה בפושקר.

יום 5 / פושקר מקדש בראהמה - רכיבה על גמלים לדיונות החול

לאחר ארוחת בוקר במלון, נצא למקדש היחידי בכל הודו המוקדש לאל בראהמה - נבקר כמובן במקום. ובכלל ניתן לומר שפושקר היא אחת הערים הקדושות להינדים והיא חביבה מאוד על תרמילאים ותיירים המסתובבים כמונו בשוק הססגוני המקומי ובסמטאות המוליכות לגאטות היורדות לאגם הקדוש. נשלב רכיבה על גמלים בדיונות החול עם לגימת קפה / תה ב"נקודת שקיעת החמה". ארוחת ערב ולינה בפושקר.  

יום 6 / פושקר – ג'איפור – העיר הוורודה – פארק הבילויים צ'וקי דאני – סרט הודי

נצא לג'איפור – העיר הוורודה. נבקר בפארק הבילויים הכפרי אתני – "צ'וקי דאני". אתר ריג'יסטאני זה מוקף אגם מלאכותי ומואר על ידי פנסים. הצוות הענק לבוש בתלבושות מסורתיות מציע, למעוניינים קניות, התנסויות מגוונות כמו רכיבה על סוסים וגמלים, שייט, תיאטרון בובות, נגנים, מופעי קופים, דובים, נחשים ומגידי עתידות.

בערב – הפתעה: נצא לחזות בסרט הודי באולם הקולנוע הנודע ראג' מאנדיר. חוויה בלתי נשכחת והמחשה לתעשיית הסרטים של "בוליווד" (גדולה מזו של הוליווד..). ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

 

יום 7 / ג'איפור – גלטאג'י - רכיבה על פילים – מצודת אמבר

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בשוק החלב של ג'איפור, היחיד מסוגו ונתרשם מהמגוון הרחב של תעשיית החלב במקום. לאחר מכן נמשיך בנסיעה מחוץ לעיר לגלטאג'י – מרכז עליה לרגל, השוכן מעבר לגנים באזור גבעות ובו מקדשים, ביתנים, מעיינות טבעיים ובריכות המובילים למקדש אל השמש. נשוב העירה, שם רכובים על פילים, נעפיל כפי שנהגו הראג'ות, למצודת אמבר המפוארת והציורית, ששימשה בעבר כבירתה של ג'איפור. אחר כך ניסע לבקר בארמון העיר הממוקם במרכז, מוקף גנים וחומות. נראה את ארמון הרוחות האדום המהווה אחד מסימני ההיכר של ג'איפור דוגמא לאמנות הראג'פוטית. משם נמשיך ונבקר במצפה הכוכבים של ג'יי סינג, נראה אוסף מבנים מדעיים מוזרים שהוקמו על ידי המהראג'ה חובב האסטרונומיה ושעל שמו נקראת העיר. בתום הביקור בעיר ושווקיה הססגוניים נשוב למלון. ארוחת ערב ולינה בג'איפור

 

יום 8/ פטיפור סיקרי - הטאג' מאהל - המצודה האדומה - ארמון וקסרקטין - ריקשות לשוק

בדרך לאגרה נבקר בפטיפור סיקרי העיר הנטושה השמורה להפליא ואשר שימשה כבירתו של השליט המוגהולי הנערץ אכבר. באתר ארמונות, מסגדים ומבנים מאבן חול אדומה – ארכיטקטורה מוגהולית במיטבה. באגרה נבקר בטאג' מאהל – אתר הדגל של הודו. מבנה השיש מהמאה ה – 17, פאר האמנות והיהלום שבכתר נבנה במשך 20 שנה על ידי 20 אלף בעלי מקצוע, ביוזמת הקיסר המוגהולי שאח ג'יהאן על מנת לשמש כקברה של אשתו האהובה מומטאז מאהל. בהמשך היום נבקר במבצר האדום של אגרה ששימש כארמון וקסרקטין ובו חומות אדירות, אולמות שיש משובצים אבנים טובות. הארמון מציג היסטוריה מוגהולית עשירה. ביום זה ניסע לבקר גם בשוק כשאנו רכובים על גבי ריקשות. ארוחת ערב ולינה באגרה

 

יום 9 / אגרה - ניו דלהי

נצא בנסיעה מאגרה לדלהי, בהגעה נבקר בדלהי העתיקה, ודלהי החדשה כולל רכיבה בריקשה. דלהי, שנבנתה לפחות 7 פעמים במרוצת ההיסטוריה. העיר מציעה מזיגה מיוחדת במינה - בין עיר מוסלמית ישנה, צפופה ודחוסה, לכרך מודרני, עשיר ומטופח. נבקר בראג'-גאט, מקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי. נצפה על ג'אמע-מסג'יד, המסגד הגדול, נראה את חומות המבצר האדום, ונמשיך לאזור השלטוני שבנו הבריטים בעיר החדשה- ניו דלהי. נראה את הפרלמנט, משכן הנשיא ושער הודו, עם קבר החייל האלמוני. נבקר גם בקוטאב מינאר, מגדל ניצחון מגולף לתפארת מן המאה ה-12, המסמל את הכיבוש האיסלאמי של העיר. בערב נצא אל רובע הבילויים. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

 

יום 10 / ניו דלהי ערב של חגיגה הודית אוטנטית

לאחר ארוחת בוקר נמשיך לסיור בדלהי במהלכו נראה גם את המקדש הבהאי המדהים הבנוי כפרח לוטוס ענקי ומוקף בגנים מרהיבים. נבקר ב"מיין באזר" שהוא אזור התרמילאים, וב"קונאוט פלייס". בשעות הערב מוזמנת לנו הפתעה מיוחדת: ביקור בבית הודי פרטי, שם תיערך מסיבת משעשעת כולל מוסיקה, כיבוד ומדידת מלבושים אתניים, טורבאנים ובקיצור חגיגה הודית. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

 

יום 11 / דלהי - רישיקש - הרידוואר

נסיעה מדלהי להרידוואר, מכאן נצא בנסיעה לעיר רישיקש הקדושה שהיתה חביבת להקת ה'חיפושיות', המשמשת מרכז לעולי רגל. נהלך בין שני הגשרים להולכי רגל, התלויים מעל לנהר הגנגס והמקשרים בין שני חלקי העיר. נטייל לאורך הנהר בין המקדשים השונים ומוסדות הדת, כמו כן נבקר באשרם ונעלה ברכבל ל MANSA DEVI . ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

 

יום 12 / רישיקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבאזר המקומי, בהמשך נצא לרפטינג על נהר הגנגס כולל ארוחת צהרים, נצא להרידוואר העיר הקדושה לעולי הרגל לחגוג עם המוני המאמינים ההינדים את טקס הפוג'ה המיוחד באתר ה'אר-קי-פאורי' שעל שפת הגנגס. ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

 

יום 13 / רישיקש – דלהי - קטמנדו – סטופת סוואימבונט

מוקדם מאד בבוקר נצא לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת האקספרס הממוזגת לדלהי ממנה נטוס לקטמנדו -בירת נפאל מוקפת הרים ופסגות מושלגות, מציגה מזיגה מעניינת של בודהיזם והינדו ומהווה מרכז פוליטי, דתי וחברתי של נפאל. היום נתחיל את סיורנו בעיר ובין היתר נבקר בסטופה המיוחדת סוואימבונט המכונה "מקדש הקופים" וארבעת צדדיה מוקפת בעיניו הרואות של כל בודהה. כמו כן נבקר בכיכר דורבר, כיכר הארמון, הרוחשת פעילות ריטואלית, מסחרית ותוססת. נתרשם מהמבנים המונומנטאליים המסוגננים. סיורנו יכלול ביקור בהנומאן דוקה המלכותי ובמקדש האלה החיה קומארי דיווה. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

 

יום 14 / קטמנדו – פטאן –מקדש קרישנה - מחנה הפליטים הטיבטי

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לבקר בפטאן – עיר האמנים העתיקה הממוקמת דרומית מזרחית לקטמנדו ובה ריבוי מבנים ושערים מסוגננים, פסלים ודמויות מגולפות אופייניות. לאחר מכן נבקר בכיכר דורבר של פטאן שם מצויה בין היתר ציפור האבן המוזכרת בשיר הפופולארי "נפאל" של גלי עטרי ומקדש קרישנה מנדיר. כמו כן נבקר במחנה הפליטים הטיבטי. אחר הצהריים ניסע  בדרך ציורית לאתר המקדש ההינדי של האלה קאלי שם עורכים פעמיים בשבוע טקסים פולחניים שבמרכזם הקרבת קורבנות בעלי חיים לאלה קאלי צמאת הדם.. פעילות מאוד מוזרה לעיניים מערביות. ביום זה נבקר אף בעיירה הקטנה קירטופר הממוקמת על רכס מישורי ובה אוניברסיטה, מקדשים, בתים עתיקים ותושבים בלבוש מסורתי המבצעים פעילויות טקסיות מיוחדות פעמיים בשבוע. היום גם נתרשם מקניון צ'ובר המנקז את מי עמק קטמנדו. במקום מצויה גם פגודה קטנה.

חזרה לקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

יום 15/ העיירה נגרקוט – מקדש פשופתינת - הנהר הקדוש בגמאטי - סטופת בודהנאת

השכם בבוקר נצא מזרחה לנגרקוט, עיירת קיט הררית ממנה נשקפים פסגות רכס ההימלאיה כולל הר האוורסט הגבוה בהרי תבל. לאחר שנתרשם מהנופים עוצרי הנשימה של רכס ההימלאיה, נמשיך לביקור בבאדגאון הידועה גם בשם בקטאפור עיר המאמינים, פנינת אמנות וארכיטקטורה. בעיר פועלות תעשיות מסורתיות של קדרות ואריגה. היא נבנתה במאה ה-19 בצורת קונכייה. נבקר בכיכר דורבר ובפגודת חמשת הקומות. אחה"צ נמשיך לגדות הנהר הקדוש בגמאטי שם ממוקם מקדש פשופתינת מהמקומות המקודשים ביותר בדת ההינדו בכלל. שם המבקרים יכולים לצפות מהגדה שממול בפעילויות טקסיות (לעיתים אף שריפת גופות). נמשיך לביקור בסטופה הענקית של בודהנאת מהגדולות בעולם וגם פה מוצגות עיני בודהה הרואות כל. במקום מוצבים גלגלי תפילה בסגנון טיבטי. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

 יום 16/ קטמנדו – דובאי - תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בקטמנדו, ונצא בטיסה לדובאי וטיסת המשך ארצה .

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים להודו  
לכל הטיולים המאורגנים לנפאל  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018