03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן לנפאל, הודו ורג'סטאן כולל אודייפור ופושקר, 16 יום / 14 לילות, INP

ברוכים הבאים לטיול חווייתי בו תבינו שרב הנסתר על הגלוי, בתכנון מוקפד בו ירדנו לפרטים הקטנים בכל הרבדים האפשריים הרכבנו וגיבשנו את הנוסחה המנצחת לטיול בלתי נשכח שייתן מענה לכל מאווייכם. בנינו מסלול אטרקטיבי, איכותי וייחודי המשלב קשת פעילויות מגוונות עם תכנים מעניינים ומהנים בכדי להשיג את המטרה שלשמה נועד טיול מסוג זה: טיול קסום ומרתק. התכוננו לטיול ייחודי ואיכותי עם מיטב המומחים של מילניום.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לנפאל, הודו ורג'סטאןימים 1-2 / תל אביב –מומביי

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים למומביי, אליה נגיע לקראת הבוקר למחרת. מומביי, המוכרת בשמה הקודם בומביי, היא השער להודו והבירה הכלכלית של הודו. מספר תושביה מגיע ליותר מ-15 מיליון. העיר הזו, ככל הודו, היא תערובת של מבנים מודרניים ומפוארים עם בקתות דלות ושל שכונות וילות המשקיפות על המפרץ עם רבעים של עוני נורא. בעיר בולטים מבנים מן התקופה הקולוניאלית הבריטית, ובהם "שער הודו", הטיילת, מלון טאג', הבנוי גם הוא בסגנון הקולוניאלי. נצא לסיור מקיף כולל ביקור במוזיאון גנדי ונסיים בשוק המקומי. בסיום העברה לבית המלון.

יום 3 / בומביי – טיסה לווראנסי – העיירה סרנת – עמוד המלך אשוקה - ריקשות והטקס הקדוש דיפמלה

לאחר ארוחת הבוקר התארגנות והעברה לנמל התעופה משם נטוס לווראנסי זוהי עירו של האל שיווה, הקדושה ביותר להינדים ובעלת אווירה מיסטית קסומה. העיר בנויה על גדות הגנגס ומקיימת פעילות ריטואלית סביב השעון. נסיעה קצרה תביאנו לסרנת. העיירה מקודשת לבודהיזם ואתר לעלייה לרגל שנבנתה לפני למעלה מ – 2000 שנה על האתר בו נשא הבודהה דרשות לאחר שהגיע להארה. כאן, קבוע עמוד אשוקה הבנוי מאבן מלוטשת ובראשו דמות אריה שאומץ כסמל מדינת הודו. נמשיך בביקור מודרך בעיר ווראנסי. בערב נצא רכובים על ריקשות לגדות נהר הגנגס ונחזה בטקס הדיפמלה המרתק במהלכו מניחים מאות פנסים צפים על מימי הנהר הקדוש, תוך בקשה להגשמת משאלות. פעילות שהיא פשוט חגיגה לעיניים. ארוחת ערב ולינה בווראנסי.

יום 4 / ווארנסי – שייט על הגנגס הקדוש – פעילות בוקר של המאמינים- מופע תיאטרון

עם שחר נצא לשייט בגנגס הקדוש. נצפה בהמוני אדם הגודשים את גדת הנהר ומשתתפים בפעילויות פולחניות. נתרשם מהגאטות הבוערות, שם שורפים ההינדים את מתיהם. בעוד אחרים מתפללים לאל השמש, אחרים מנהלים פעילות יום יומית. נראה את מקדשיה של וורנסי ואת אוניברסיטת באנרס ההינדית. בתום השייט נטוס לקג'ורהו שהתפרסמה בעיקר בזכות המקדשים הארוטיים שבתחומה. התארגנות במלון ויציאה לסיור.
בערב נצא למופע תיאטרון . ארוחת ערב ולינה בקג'ורהו.

יום 5/ קג'ורהו - המקדשים הארוטיים – העיירה אורצ'ה – סיור בארמונות ומקדשים – רכבת מהירה לאגרה

הבוקר נערוך סיור מיוחד בקבוצות המקדשים קג'ורהו ונתרשם מהפיסול המדהים בנושאים המעלים מידי פעם סומק בלחיי הצופה. בתום הסיור במתחמי המקדשים הארוטיים נמשיך בנסיעה לאורצ'ה – עיירה ציורית אוטנטית עם אווירה מיסטית השוכנת על גדת נהר בטואה  ובה ארמונות ומקדשים התורמים לחוויה ייחודית אפילו בקנה מידה הודי. נסייר בארמונות ובמקדשים ובמתחמי המבנים המלכותיים. נתרשם אף מהחיים על נהר הבטואה. בתום הסיורים העברה ברכבת המהירה והממוזגת לאגרה. ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 6/ אגרה - הטאג' מאהל - המצודה האדומה - ארמון וקסרקטין - ריקשות לשוק הצבעוני

יום שלם של סיורים באגרה במהלכו נבקר בטאג' מאהל – אתר הדגל של הודו. מבנה השיש מהמאה ה – 17, פאר האמנות והיהלום שבכתר נבנה במשך 20 שנה על ידי 20 אלף בעלי מקצוע, ביוזמת הקיסר המוגהולי שאח ג'יהאן על מנת לשמש כקברה של אשתו האהובה מומטאז מאהל. בהמשך היום נבקר במבצר האדום של אגרה ששימש כארמון וקסרקטין ובו חומות אדירות, אולמות שיש משובצים אבנים טובות. הארמון מציג היסטוריה מוגהולית עשירה. ביום זה ניסע לבקר גם בשוק כשאנו רכובים על גבי ריקשות. ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 7 / אגרה – פטיפור סיקרי – העיר הנטושה - – ג'איפור – העיר הוורודה – פארק הבילויים צ'וקי דאני

הבוקר, לאחר השלמת הביקורים באגרה נצא לכיוון ג'איפור. בדרך נבקר בפטיפור סיקרי העיר הנטושה השמורה להפליא ואשר שימשה כבירתו של השליט המוגהולי הנערץ אכבר. באתר ארמונות, מסגדים ומבנים מאבן חול אדומה – ארכיטקטורה מוגהולית במיטבה. משם נמשיך לג'איפור – העיר הוורודה. בערב יציאה מיוחדת לבקר בפארק הבילויים הכפרי אתני – "צ'וקי דאני". אתר ריג'יסטאני זה מוקף אגם מלאכותי ומואר על ידי פנסים. הצוות הענק לבוש בתלבושות מסורתיות מציע, למעוניינים קניות, התנסויות מגוונות כמו רכיבה על סוסים וגמלים, שייט, תיאטרון בובות, נגנים, מופעי קופים, דובים, נחשים ומגידי עתידות. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 8 / ג'איפור –גלטאג'י - רכיבה על פילים – מצודת אמבר

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בשוק החלב של ג'איפור, היחיד מסוגו  ונתרשם מהמגוון הרחב של תעשיית החלב במקום. לאחר מכן נמשיך בנסיעה מחוץ לעיר לגלטאג'י – מרכז עליה לרגל, השוכן מעבר לגנים באזור גבעות ובו מקדשים, ביתנים, מעיינות טבעיים ובריכות המובילים למקדש אל השמש. נשוב העירה, שם רכובים על פילים, נעפיל כפי שנהגו הראג'ות, למצודת אמבר המפוארת והציורית, ששימשה בעבר כבירתה של ג'איפור. אחר כך ניסע לבקר בארמון העיר הממוקם במרכז, מוקף גנים וחומות. נראה את ארמון הרוחות האדום המהווה אחד מסימני ההיכר של ג'איפור דוגמא לאמנות הראג'פוטית. משם נמשיך ונבקר במצפה הכוכבים של ג'יי סינג, נראה אוסף מבנים מדעיים מוזרים שהוקמו על ידי המהראג'ה חובב האסטרונומיה ושעל שמו נקראת העיר. בתום הביקור בעיר ושווקיה הססגוניים נשוב למלון. בערב – הפתעה: נצא לחזות בסרט הודי באולם הקולנוע הנודע ראג' מאנדיר. חוויה בלתי נשכחת והמחשה לתעשיית הסרטים של "בוליווד" (גדולה מזו של הוליווד..). ארוחת ערב במלון. לינה בג'איפור.

יום 9 / ג'איפור – העיירה פושקר – מקדש האל ברהמה היחיד בהודו – רכיבה על גמלים לדיונות החול

הבוקר נצא בנסיעה לפושקר המרוחקת 145 ק"מ מג'איפור. הגעה, העברה למלון. לאחר ההתארגנות נצא לסיור בעיירה שבמהלכו נשלב רכיבה על גמלים בדיונות החול עם לגימת קפה / תה ב"נקודת שקיעת החמה". העיירה נקראת על שם האגם סביבו נערכים פסטיבלים הנודעים וטבילה באגם הנחשבת כמועילה ביותר מבחינה רוחנית וחומרית.. בפושקר מצוי המקדש היחידי בכל הודו המוקדש לאל בראהמה - נבקר כמובן במקום. ובכלל ניתן לומר שפושקר היא אחת הערים הקדושות להינדים והיא חביבה מאוד על תרמילאים ותיירים המסתובבים כמונו בשוק הססגוני המקומי ובסמטאות המוליכות לגאטות היורדות לאגם הקדוש. ארוחת ערב ולינה בפושקר.

יום 10/ פושקר – אודאייפור - מקדש וישנו ג'אגדיש – שייט חווייתי על אגם פיצ'ולה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לעיר אודאייפור – היהלום של רג'סטאן. הגעה והעברה למלון. לאחר התארגנות נצא לסייר ב"עיר הלבנה" המרהיבה. בין היתר נבקר בארמון העיר הניצב על הגדה המוגבהת של אגם פיצ'ולה הציורי. נתרשם ממקדש 'וישנו ג'אגדיש' מהאגם פטה ופארק האי הקרוי על שם נהרו ואנדרטת מהרמה פרטאפ. נקנח את סיורנו בעיר המדהימה בשייט על אגם פיצ'ולה. ארוחת ערב ולינה באודאייפור.

יום 11/ אודאייפור – אגם נגדה, מיני קג'ורהו – פיסול אירוטי – מקדש הקלינג'י לאל שיווה

הבוקר נמשיך בסיורנו באודאייפור שברג'סטאן. נבקר באגם נגדה הנקרא גם "מיני קג'ורהו" בשל מקדשי הכלה והחמות המגולפים בפיסול אירוטי המוקדשים לאל המשמר וישנו. נמשיך למקדש הקלינג'י – מכלול של 108 מקדשים מהמאה ה – 8 המוקדשים לשיווה. 

יום 12 / אודייפור - ניו דלהי

נטוס לדלהי, בהגעה נצא לסיור בדלהי העתיקה, ודלהי החדשה כולל רכיבה בריקשה. נבקר בראג'-גאט, מקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי. נצפה על ג'אמע-מסג'יד, המסגד הגדול, נראה את חומות המבצר האדום, ונמשיך לאזור השלטוני שבנו הבריטים בעיר החדשה- ניו דלהי. נראה את הפרלמנט, משכן הנשיא  ושער הודו, עם קבר החייל האלמוני. נבקר גם בקוטאב מינאר, מגדל ניצחון מגולף לתפארת מן המאה ה-12, המסמל את הכיבוש האיסלאמי של העיר. נראה גם את המקדש הבהאי המדהים הבנוי כפרח לוטוס ענקי ומוקף בגנים מרהיבים. במידה שיוותר זמן, נסיים את היום ב"מיין באזר" שהוא אזור התרמילאים, וב"קונאוט פלייס".  

יום 13 / ניו דלהי - קטמנדו – סטופת סוואימבונט – כיכר הארמון – האנומן דוקה – האלה קומארי

הבוקר נטוס לקטמנדו בירת נפאל המוקפת הרים ופסגות מושלגות, מציגה מזיגה מעניינת של בודהיזם והינדו ומהווה מרכז פוליטי, דתי וחברתי של נפאל. היום נתחיל את סיורנו בעיר ובין היתר נבקר בסטופה המיוחדת סוואימבונט המכונה "מקדש הקופים" וארבעת צדדיה מוקפת בעיניו הרואות של כל בודהה. כמו כן נבקר בכיכר דורבר, כיכר הארמון, הרוחשת פעילות ריטואלית, מסחרית ותוססת. נתרשם מהמבנים המונומנטאליים המסוגננים. סיורנו יכלול ביקור בהנומאן דוקה המלכותי ובמקדש האלה החיה קומארי דיווה. ארוחת ערב במלון. לינה בקטמנדו. 

יום 14 / קטמנדו – פטאן – מקדש קרישנה - מחנה הפליטים הטיבטי - ודקשינקאלי

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לבקר בפטאן – עיר האמנים העתיקה הממוקמת דרומית מזרחית לקטמנדו ובה ריבוי מבנים ושערים מסוגננים, פסלים ודמויות מגולפות אופייניות. לאחר מכן נבקר בכיכר דורבר של פטאן שם מצויה בין היתר ציפור האבן המוזכרת בשיר הפופולארי "נפאל" של גלי עטרי ומקדש קרישנה מנדיר. כמו כן נבקר במחנה הפליטים הטיבטי. אחר הצהריים ניסע  בדרך ציורית לאתר המקדש ההינדי של האלה קאלי שם עורכים פעמיים בשבוע טקסים פולחניים שבמרכזם הקרבת קורבנות בעלי חיים לאלה קאלי צמאת הדם.. פעילות מאוד מוזרה לעיניים מערביות. ביום זה נבקר אף בעיירה הקטנה קירטופר הממוקמת על רכס מישורי ובה אוניברסיטה, מקדשים, בתים עתיקים ותושבים בלבוש מסורתי המבצעים פעילויות טקסיות מיוחדות פעמיים בשבוע. היום גם נתרשם מקניון צ'ובר המנקז את מי עמק קטמנדו. במקום מצויה גם פגודה קטנה. חזרה לקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

יום 15/ העיירה נגרקוט – העיר באדגאון – מקדש פשופתינת - הנהר הקדוש בגמאטי - סטופת בודהנאת

השכם בבוקר נצא מזרחה לנגרקוט, עיירת קיט הררית ממנה נשקפים פסגות רכס ההימלאיה כולל הר האוורסט – הגבוה בהרי תבל. לאחר שנתרשם מהנופים עוצרי הנשימה של רכס ההימלאיה, נמשיך לביקור בבאדגאון הידועה גם בשם בקטאפור עיר המאמינים, פנינת אמנות וארכיטקטורה. בעיר פועלות תעשיות מסורתיות של קדרות ואריגה. היא נבנתה במאה ה-19 בצורת קונכייה. נבקר בכיכר דורבר ובפגודת חמשת הקומות. אחה"צ נמשיך לגדות הנהר הקדוש בגמאטי שם ממוקם מקדש פשופתינת מהמקומות המקודשים ביותר בדת ההינדו בכלל. שם המבקרים יכולים לצפות מהגדה שממול בפעילויות טקסיות (לעיתים אף שריפת גופות). נמשיך לביקור בסטופה הענקית של בודהנאת מהגדולות בעולם וגם פה מוצגות עיני בודהה הרואות כל. במקום מוצבים גלגלי תפילה בסגנון טיבטי. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

יום 16 / קטמנדו – תל אביב

השכמה מוקדמת העברה לנמל התעופה וטיסה דרך יעד ביניים לארץ. 

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים להודו  
לכל הטיולים המאורגנים לנפאל  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018