03-6226666
להזמנות

הטיול הייחודי להודו כולל פסטיבל ההולי בפושקר , 10 ימים / 8 לילות, INW

חצי פנסיון 
הודו היא ללא ספק יעד מושלם למסע רוחני. זהו טיול בו חווים את הודו במלוא הדרה: הכיעור והיופי, העוני והעושר, הניחוחות והריחות. ראג'סטן מציעה חווית רוחנית, אסתטית ואנתרופולוגית חזקה. המפגש עם תרבותה, עם נופיה ועם אנשיה הוא ערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים, המציפים את המבקר בהתנסות חושנית, שבה מתערבבים היופי והכיעור שבחיים למזיגה אחת שאין להפרידה למרכיביה.

פסטיבל ההולי, או בשמו המלא ההוליקה, הוא אחד הפסטיבלים הגדולים בהודו , וללא ספק הצבעוני שבהם. ההולי נחגג על ידי בני דת ההינדו ובני הדת הסיקית ומסמל את השחרור מן החורף. ההינדים חוגגים את פוריותה של האדמה ונפרדים מהחורף. בנוסף להיותו חג אביב, להולי יש גם משמעות דתית, והוא נועד להנציח אירועים מן המיתולוגיה ההודית.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול להודו 
יום 1 / 19.3 תל אביב  - דלהי

ניפגש במל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים בטיסת לילה לדלהי. לינה בטיסה.


יום 2 / 20.3 דלהי – מנדווה 

הגעה בשעות הבוקר, לאחר התארגנות בשדה התעופה נצא בדרכינו למנדווה השוכנת בלבה של אזורShekhavati , נעצור בדרך לארוחת הבוקר, ובהגעה למנדווה, הידועה לנו ככפר עשיר בציורי קיר, הבתים מקושטים בציורי קיר יפהפיים, הן מבחוץ והן בתוך הבתים, נצא לסיור במרכז העיר העתיקה ובסיום העברה לבית המלון. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במנדווה.


יום 3 / 21.3 מנדווה – פושקר כולל פסטיבל ההולי  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדשים  Nawalgarh & Dundlod  שנוסדו במאה ה -18, יש בה שני מבצרים ישנים  ומלון עם גנים ומזרקות. לקראת צהרים נצא בנסיעה לפושקר , אחת הערים הקדושות להינדים,  חביבה על התרמילאים, ונערך בה מדי חודש אוקטובר פסטיבל הגמלים המפורסם. העיר שוכנת לגדותיו של אגם פושקר היפהפה, אגם קדוש. בשעות הערב חוויה בלתי נשכחת - שיעור תיפוף כולל השתתפות בפסטיבל ההולי במיוחד והמרשים. לינה וארוחת ערב בפושקר. 


יום 4 / 22.3 פושקר – כולל טיולי ג'יפים-  רכיבה על גמלים

לפני ארוחת הבוקר נתחיל את יומנו עם שיעור יוגה ומדיטציה. לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור היכרות עם פושקר, נבקר במקדש האל בראהמה- האל הבורא, המקדש היחיד בהודו לאל זה, לאחר מכן נרד עם המדריך הבראהמיני לאחת הגתות לטקס 'פוג'ה' שיערוך עבורנו ונקבל ממנו ברכה, ומשם נמשיך את סיורנו בשוק הצבעוני במרכז העיר ונצפה בתופעת הקופים החופשיים מעל גגות. אחר הצהרים נצא לטיול ג'יפים ל-PISANGAN   במהלכו נצפה במקומיים המכינים דברי קרמיקה. לקראת ערב נצא ברכיבה על גמלים לדיונות החול למופע ריקודי קלבליה, ונתכבד בתה/ קפה . לינה וארוחת ערב בפושקר.


יום 5 / 23.3 פושקר - ג'איפור כולל קורס בישול

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה אל ה'עיר הורודה' ג'איפור בירת רג'סטאן. בדרך נבקר בסאנגאנר ממוקמת כ-16 ק"מ מהעיר ג'אייפור. העיר ידועה במקדשי הג'יין שלה (Jain Temple), בהדפסת בדים ונייר בעבודת יד. היא ידועה גם לחורבות שלה מימי הביניים ומקדשים הקדמונים שמושרשים בתרבות והמורשת של היישוב. בהמשך נגיע לאולם הקולנוע המפואר 'ראג'מנדיר' כדי לחזות בסרט הודי תוצרת בוליבוד, יחד עם הקהל המקומי. בערב שיעור בישול כולל ארוחת ערב ולינה בג'איפור.


יום 6 / 24.3 ג'איפור - רכיבה על פילים וביקור בארמון המלך – מופע ריקודים

הבוקר נצא לביקור בשוק החלב, ונמשיך למצודת אמבר רכובים על גבי פילים. המצודה המפוארת מהמאה ה-17 מתנוססת על צוק צפונית לעיר. נעפיל אליה על גבי פילים כדרך המהראג'ות. נראה את אולם המראות המפורסם, את חדרי הנשים, חדרי השינה ואת יתר שכיות החמדה של אתר מורשת אונסק"ו זה. נשוב לג'איפור לביקור בארמון המלך הממוקם בלב העיר, שם נראה גם את "ארמון הרוחות" המפורסם, ממנו השקיפו נשות הארמון אל השוק הססגוני שלמרגלותיו. לאחר זמן חופשי בשוק, נחווה נסיעה בריקשת אופניים, וככל שיותיר הזמן נמשיך לביקור מיוחד במתחם גאלטה ג'י ובו מקדשו של אל השמש. לקראת ערב נצא לסיור רגלי אל שוק הלילה ומופע ריקודים  כולל ארוחת ערב. לינה בג'איפור. 


יום 7 / 25.3 ג'איפור – פטיפור סיקרי – אגרה - סיור ריקשות 

עם בוקר נצא בנסיעה לכוון אגרה. בדרך נבקר בעיר הנטושה והמדהימה פטאפור-סיקרי שבנה השליט המוגולי אכבר, הבנויה כולה מאבן חול אדומה, בשיטת ה"לגו". העיר נתגלתה שנית בתקופת שלטון האנגלים וכיום הוכרזה כאתר מורשת של אונסק"ו. נמשיך לאגרה המשתרעת על גדת נהר היאמונה, יובל של הגנגס הקדוש, העיר היתה בירת הודו כשהמוגולים שלטו במדינה. כאן הם בנו את הטאג' מאהל והמצודה האדומה. בערב נצא לסיור ריקשות באיזור קינארי באזר . ארוחת ערב ולינה באגרה. 


יום 8 / 26.3 אגרה טאג' מאהל – מצודת אגרה האדומה -  דלהי 

עם בוקר נצא לביקור מקיף באחד משיאי הטיול הטאג' מאהל, המוזוליאום שמבטא את אהבתו הגדולה של שאח-ג'אהן לרעייתו המתה, פאר הבנייה המוגולית, וגולת הכותרת של הביקור באגרה. נבקר במצודת אגרה האדומה שנבנתה בהמשכים ע"י ארבעה שליטים והשוכנת על גדות נהר היאמונה הקדוש. כאן נכלא וסיים את חייו שאח-ג'אהן, בונה הטאג' מאהל. אחה"צ נבקר בדיאל-באג, המקדש ה'נצחי'. מבנה זה הנבנה כבר כמאה שנים הוא התשובה ההינדית לטאג' מאהל המוסלמי, ועוד היד נטויה... בתום הסיורים נצא בנסיעה לכוון דלהי.  בערב נצא אל רובע הפאבים של העיר . ארוחת ערב ולינה במלון בדלהי. 


יום 9 / 27.3 דלהי העתיקה והחדשה

היום יוקדש כולו לסיור בדלהי העתיקה, ודלהי החדשה כולל רכיבה בריקשה. נבקר בראג'-גאט, מקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי. נצפה על ג'אמה-מסג'יד, המסגד הגדול, נראה את חומות המבצר האדום, ונמשיך לאזור השלטוני שבנו הבריטים בעיר החדשה- ניו דלהי. נראה את הפרלמנט, משכן הנשיא  ושער הודו, עם קבר החייל האלמוני. נבקר גם בקוטאב מינאר, מגדל ניצחון מגולף לתפארת מן המאה ה-12, המסמל את הכיבוש האיסלאמי של העיר. נראה גם את המקדש הבהאי המדהים הבנוי כפרח לוטוס ענקי ומוקף בגנים מרהיבים. במידה שיוותר זמן, נסיים את היום ב"מיין באזר" שהוא אזור התרמילאים, וב"קונאוט פלייס". בערב נצא בהזמנת  משפחה הודית מקומית לקוקטייל וקבלת פנים מסורתית בביתם. ארוחת ערב ולינה   בדלהי.


יום 10 / 28.3 דלהי – תל אביב 

העברה לשדה התעופה וטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב .


*** דרושה אשרת כניסה להודו ****

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים להודו  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018