03-6226666
להזמנות

טיול מאורגן להודו ונפאל, 14 ימים / 12 לילות,INN1

טיול בפנסיון מלא!

 הטיול להודו ונפאל מזמן לנו  סיורים בערים עתיקות – מקדשים –   טקסי פוג'ה – טיול ג'יפים – רכיבה על פילים – נופים - מופעים – סרט בוליבודי – ביקור בארמונות ומבצרים - התרשמות מציורי קיר צבעוניים – סיור ריקשות – שייט בגנגס – שווקים ססגוניים – מופע בני שבט קלבליה.

לא קל לבן המערב לתאר במילים מעטות את הודו ואת תרבותה בת אלפי השנים על המגוון העצום של העמים והמעמדות המככבים בתת היבשת הזו. זו תרבות מעורבת, צבעונית, בעלת גווני גוונים שכור ההיתוך התרבותי והאנושי יצר מוצר שאף בן תרבות אחרת לא הצליח לעמוד על טיבה ועל דרך החשיבה המיוחדת לה. זו תרבות, שעל אף עונייה החומרי והמכוון ואולי בשל כך, הוציאה מתחת ידיה את מכלול התרבויות ודרכי החשיבה המיוחדים במינם שבפינו מכונים "הינדואיזם". זה שם כוללני המסתיר יותר מאשר מגלה את סודותיו. אם נוסיף לכך את הבודהיזם שצמח על רקע הסמסרה והקארמה, אזי התרבות הזו ותורת האהימסא של גנדי, יוצרים בליל מושלם של אנושיות פילוסופית המחפשת ורודפת אחר האושר; השחרור הנכסף מסבל הקיום הארצי. זה המפלט היחיד והמבורך אשר נותן את התקווה למיליוני הודים בעולם. זו תרבות המושכת בחבלי קסם כל אדם באשר הוא המבקש לעמוד על התרבות המיוחדת שהשפיעה ומשפיעה ביתר שאת על דרכי החשיבה והדתות ברחבי העולם.

 
חברת "מילניום טיולים גיאוגרפיים" מזמינה אתכם לחוות ולהתנסות במסע מסתורין זה אל נבכי התרבות ההודית בת אלפי השנים.

למסלול נוסף באפריל כולל לילה נוסף בוארנסי לחצו כאן >

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול להודו ונפאלמסלול הטיול:


יום 1-2: תל אביב – קטמנדו – סיור עיר - סטופת "מקדש הקופים" –רובע התרמילאים "טאמל"

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים לקטמנדו הידועה גם בשם קנטיפור. קטמנדו בירת נפאל מוקפת הרים ופסגות מושלגות, מציגה מזיגה מעניינת של בודהיזם והינדואיזם ומהווה מרכז פוליטי דתי וחברתי של נפאל. לאחר הנחיתה נערוך סיור בעיר. נבקר בסטופה המיוחדת סוואימבונט המכונה "מקדש הקופים" ושמארבעת צדדיה מוקפת בעיניו הרואות כל של בודהה. כמו כן נבקר בכיכר דורבר הרוחשת פעילות ריטואלית ומסחרית תוססת נתרשם מהמבנים המונומנטאליים המסוגננים. סיורנו יכלול ביקור בהנומאן דוקה המלכותי ובמקדש האלה החיה קומארי דיווה, וכמובן לא נוותר על רובע התרמילאים העמוס והפעיל "טאמל". ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

יום 3: פטאן – כיכר הארמון – מקדש קרישנה - מקדש האלה קאלי – קניון צ'ובהאר - המחנה הטיבטי


לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בפטאן – עיר האמנים העתיקה הממוקמת דרומית מזרחית לקטמנדו ובה ריבוי מבנים ושערים מסוגננים, פסלים ודמויות מגולפות אופייניות. נבקר בכיכר דורבר של פטאן שם מצויה בין היתר ציפור האבן המוזכרת בשיר הפופולארי "נפאל" ומקדש קרישנה מנדיר. כמו כן נבקר במחנה הפליטים הטיבטי ונתרשם מעבודות האומנות האופייניות. אחר הצהריים ניסע בדרך ציורית לאתר המקדש ההינדי של האלה קאלי שם עורכים פעמיים בשבוע טקסים פולחניים שבמרכזם הקרבת קורבנות בעלי חיים לאלה קאלי צמאת הדם.. פעילות מאוד מוזרה לעיניים מערביות. נתרשם גם מקניון צ'ובהאר המנקז את מי עמק קטמנדו במקום מצויה גם פגודה קטנה.. ארוחת ערב במלון. לינה בקטמנדו.

יום 4: נגרקוט – תצפית על ההימלאיה - באדגאון, עיר המאמינים – כיכר הארמון - מקדש פשופתינת


לאחר ארוחת הבוקר, נצא מזרחה בדרך כפרית מדהימה לנגרקוט. זו עיירת קיט הררית ממנה נשקפים פסגות רכס ההימלאיה כולל הר האוורסט – הגבוה בהרי תבל. (במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו זאת) לאחר שנשקיף על הנופים ההרריים, נמשיך לביקור בבאדגאון הידועה גם בשם בהקטאפור עיר המאמינים, פנינת אמנות וארכיטקטורה. בעיר פועלות תעשיות מסורתיות של קדרות ואריגה. העיר נבנתה במאה ה-19 בצורת קונכייה. נבקר בכיכר דורבר ובפגודת חמשת הקומות. אחה"צ נמשיך לגדות הנהר הקדוש בגמאטי שם ממוקם מקדש פשתפותינת מהמקומות המקודשים ביותר בנפאל ובדת ההינדו בכלל. שם המבקרים יכולים לצפות מהגדה שממול בפעילויות טקסיות (ולעיתים גם שריפת גופות). נמשיך לביקור בסטופה הענקית של בודהנאת מהגדולות בעולם וגם פה מוצגות עיני בודהה הרואות כל.. במקום מוצבים גלגלי תפילה בסגנון טיבטי. ארוחת ערב במלון בקטמנדו.

יום 5: קטמנדו – טיסה לוורנאסי - ריקשות לגדת הגנגס - טקס דיפמלה לבקשת משאלות

לאחר בוקר רגוע והתארגנות, העברה לנמל התעופה משם נטוס לורנאסי בהודו. זוהי עירו של האל שיווה. הקדושה ביותר להינדים ובעלת אווירה מיסטית קסומה. העיר בנויה על גדות הגנגס ומקיימת פעילות ריטואלית סביב השעון. נצא דרך מרכז העיר רכובים על ריקשות לגדת נהר הגנגס ונחזה בטקס הדיפמלה המרתק במהלכו מניחים מאות פנסים צפים על מימי הנהר הקדוש, תוך בקשה להגשמת משאלות. פעילות שהיא פשוט חגיגה לעיניים. ארוחת ערב כלולה. לינה בורנאסי.

יום 6: שייט של שחר על הגנגס – טיסה לקג'ורהו - טיול ג'יפים למפלי ראנה - תאטרון קאנדריה


עם שחר נצא לשייט בגנגס הקדוש. נצפה בהמוני אדם הגודשים את גדת הנהר ומשתתפים בפעילויות פולחניות של רחצה וטהרה. נתרשם מהגאטות הבוערות, שם שורפים ההינדים את מתיהם. בעוד אחרים מתפללים לאל השמש, אחרים מנהלים פעילות יום יומית. נראה את מקדשיה של ורנאסי ואת אוניברסיטת באנרס ההינדית. בתום השייט נטוס לקג'ורהו שהתפרסמה בעיקר בזכות המקדשים הארוטיים שבתחומה. התארגנות במלון ויציאה לסיור ג'יפים בנופי קג'ורהו למפלי ראנה. בתום טיול הג'יפים נחזור למלון. בערב נצא לתיאטרון "קאנדריה" ונצפה במופע של נגינה וריקוד האופייניים למחוז מונדלה. התיאטרון נבנה במיוחד עבור התיירים על מנת לקבל מושג על האמנות הפולקלוריסטית בחבל ארץ זה. ארוחת ערב במלון. לינה בקג'ורהו.

יום 7: קג'ורהו - המקדשים הארוטיים – אורצ'ה - טקס אארטי, שייט פנסים ונרות לנעילת היום

הבוקר נערוך סיור מיוחד בקבוצת המקדשים קאג'ורהו ונתרשם מהפיסול המדהים בנושאים המעלים מידי פעם סומק בלחיי הצופה. בתום הסיור במתחמי המקדשים הארוטיים נמשיך בנסיעה לאורצ'ה – עיירה ציורית אוטנטית עם אוירה מיסטית השוכנת על גדת נהר בטואה ובה ארמונות ומקדשים התורמים לחוויה ייחודית אפילו בקנה מידה הודי. נסייר בארמונות ובמקדשים ובערב אף נשתתף בטקס האארטי הססגוני שבמסגרתו נערכות תפילות לנעילת היום המלוות בהרבה רעש צלצולים ועשן. ארוחת ערב במלון. לינה באורצ'ה.

יום 8: אורצ'ה – סיור בארמונות ובמקדשים – סיור על גדת הנהר - רכבת אקספרס לאגרה

בשעות הבוקר נצא לסיור מודרך בעיירת הארמונות והמקדשים באורצ'ה, מעבר לסיור במתחמי המבנים המלכותיים נתרשם גם מהחיים על נהר הבטואה, אחר הצהריים העברה לתחנת הרכבת של ג'אנסי משם ניסע לאגרה ברכבת המהירה והממוזגת – שטבדי אקספרס העברה למלון וארוחת ערב. לינה באגרה.

יום 9: אגרה - הטאג' מאהל – המבצר האדום ומחנה הצבא - ריקשות לשוק קינארי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום שלם של סיורים באגרה, עיר אהבת הנצח. במהלכו נבקר בטאג' מאהל – אתר הדגל של הודו. מבנה השיש מהמאה ה – 17, פאר האמנות והיהלום שבכתר האדריכלות שנבנה במשך 20 שנה על ידי 20 אלף בעלי מקצוע, ביוזמת הקיסר המוגולי שאח ג'האן על מנת לשמש כמאוזוליאום של אשתו האהובה מומטז מאהל. בהמשך נבקר במבצר האדום של אגרה ששימש כארמון וקסרקטין ובו חומות אדירות, אולמות שיש משובצים אבנים טובות. הארמון מציג היסטוריה מוגהולית עשירה, נבקר גם בשוק קינארי כשאנו רכובים על גבי ריקשות. ארוחת ערב במלון. לינה באגרה.

יום 10: אגרה – פטיפור סיקרי – ביקור באתרים – גאלטאג'י, מרכז עליה לרגל - ג'איפור העיר הוורודה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכוון העיר הוורודה ג'איפור. בדרכנו נעצור לביקור בפטיפור סיקרי העיר הנטושה השמורה להפליא ואשר שימשה כבירתו של השליט המוגהולי הנערץ אכבר. באתר ארמונות, מסגדים ומבנים מאבן חול אדומה – ארכיטקטורה מוגהולית במיטבה. משם נמשיך לג'איפור – העיר הוורודה, לפני ההגעה למלון נבקר בגאלטאג'י –מרכז עליה לרגל שבו מעיינות טבעיים ובריכות. העברה למלון בג'איפור וארוחת ערב.

יום 11: מבצר אמבר – רכיבה על פילים – ארמון הרוחות – מצפה הכוכבים - צפיה בסרט בוליבודי

נצא הבוקר מחוץ לעיר אל מבצר אמבר ושם רכובים על פילים, נעפיל כפי שנהגו הראג'ות, למצודה המפוארת
והציורית, ששימשה בעבר כבירתה של ג'איפור. נבקר במצודה ונתרשם מהעוצמה והעושר הרבים שהושקעו במקום. אחר כך ניסע לבקר בארמון העיר הממוקם במרכז, מוקף גנים וחומות. נראה את "ארמון הרוחות האדום" המהווה אחד מסימני ההיכר של ג'איפור דוגמא לאמנות הראג'פוטית. משם נמשיך ונבקר במצפה הכוכבים של ג'יי סינג, נראה אוסף מבנים מדעיים מוזרים שהוקמו על ידי המהראג'ה חובב האסטרונומיה ושעל שמו נקראת העיר. בערב – הפתעה: נצא לחזות בסרט הודי באולם הקולנוע הנודע ראג'מאנדיר. חוויה בלתי נשכחת והמחשה לתעשיית הסרטים של "בוליווד" (גדולה מזו של הוליווד..). ארוחת ערב במלון. לינה בג'איפור.

יום 12: ג'איפור – נסיעה לניו דלהי

הבוקר נצא בנסיעה לדלהי. העיר עברה שבעה גלגולי התפתחות החל מהמאה ה-11 דרך העידן הבריטי של הודו ועד הקמת הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם. נטעם ככל שנספיק מאתריה של העיר ואז העברה לבית המלון וארוחת ערב.

יום 13: ניו דלהי – קוטאב מינאר – בנייני הפרלמנט – שער הודו – ראג' גאט – ג'מע מסג'יד

סיור מקיף בבירה דלהי החדשה והעתיקה. נבקר באזור השלטוני – בנייני הפרלמנט ושער הודו. נמשיך לביקור בראג' גאט אתר שריפת גופתו של גנדי – אבי האומה. נבקר בקוטאב מינאר (היכל הספר), עמוד האבן הנודע ומינרט הבנוי כמגדל ניצחון גבוה ומעוטר בפסוקים מן הקוראן. בהמשך נראה את המסגד הגדול בהודו ג'מע מסג'יד.

יום 14: ניו דלהי – תל אביב

תם ונשלם הסיור המקיף, המרתק והממצה להודו ונפאל. מלאי חוויות ורשמים מהנופים, הטעמים והצבעוניות הרבה נחזור ארצה. בשעות הבוקר המוקדמות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה .

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים להודו  
לכל הטיולים המאורגנים לנפאל  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018