03-6226666
להזמנות

פורטוגל - "הפנינה הנסתרת" לשומרי מסורת 8 לילות / 9 ימים C-POR

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול:

יום 1/ יום ג' /תל- אביב ליסבון:

פגישה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה אל ליסבון בירת פורטוגל, לאחר הנחיתה, העברה למלון בליסבון ללינה (לא כולל ארוחת ערב).


יום 2/ יום ד'/ קשקאיש - אשטוריל - קאבו דה רוקה - סינטרה- ליסבון:

נתחיל את יומנו בקשקאיש, כפר דייגים במקור שהפך לפרבר יוקרתי של אצולת הממון הפורטוגזית וגולשי הגלים. לא נוותר על ביקור באשטוריל הסמוכה והאצילה ובה גם מצוי הקזינו הגדול ובה מתקיים מידי שנה מרוץ המכוניות היוקרתי פורמולה אחד. נמשיך לקאבו דה רוקה – המצוק המהווה את הנקודה המערבית ביותר באירופה עליו נבנה המגדלור המתנשא לגובה 140 מטר. נגיע לסינטרה אותה כינה הלורד ביירון "גן העדן הנפלא" ובכך ביטא את אהבתם של משפחות האצולה הבריטיות והפורטוגזיות לעיירה זו. נערוך ביקור מיוחד בארמון המלכותי המרשים, שארובות המטבח שלו שולטות בקו הרקיע. נשוב לליסבון לסיור באתרי העיר, כולל סיור ברובע אלפמה עם הסמטאות הפתלתלות והצרות מתקופת ימי-הביניים . נראה את פארק אדוארד השביעי, את העיר התחתית, כיכר רוסיו וקומרסיו, וחוף נהר הטאגוס. כמו כן, ניסע לביקור מיוחד ברובע העיר ההיסטורי "בלם" (בית לחם) ונבקר בכנסיית מנזר "ג'ירונימוס" פאר האדריכלות המנואליטית ומקום קבורתם של מגלה היבשות הנודע וסקו דה גאמה ושל המשורר הלאומי קמואיש. נראה את מגדל בלם, ממנו יצאו ואליו חזרו מגלי עולם, הספנים ממסעות התגלית בעולם ונתיביו הימיים ונבקר באנדרטה למגלי העולם. לא נפסח גם על ביקור מיוחד באתר האקספו לשעבר, מתקניו, הברים ובתי הקפה שבו. לינה בליסבון.


יום 3/ יום ה'/ ליסבון-אובידוש – נאזרה – באטאליה – טומר:

היום נצא צפונה לביקור מיוחד בעיירה המלכותית הציורית השמורה ומוקפת החומה – אובידוש, נסייר רגלית בסמטאות ואזור החומות. בתום הביקור נמשיך ל"אם עיירות הדייג" של פורטוגל – נזרה (נצרת). תחילה נצפה עליה מתצפית מצוק סיטיו ולאחר מכן נרד אליה ואל קו המים, שם נוכל להתרשם ממסעדות הדגים, המציעות את שלל הדגה היומית. מנזרה נמשיך לבאטליה שם נערוך תצפית על המנזר, המהווה אתר לאומי ודתי כאחת ומציג אדריכלות גותית ומנואליטית מהמאות 14-16. בתום הביקור נמשיך ללינה בטומר.


יום 4/יום ו'/ טומר- כפרי האנוסים – בלמונטה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בטומר, שהתפרסמה בעיקר בשל המבצר הטמפלרי – מנזר מסדר נוצרי משמעותי ביותר בפורטוגל, שהוקם בימי הביניים. לנו, טומר משמעותית בזכות המורשת היהודית. אנו נבקר בבית הכנסת העתיק אף הוא מתקופת ימי הביניים והינו השמור בבתי הכנסת מתקופה זו. בית הכנסת משמש היום כמוזיאון להיסטוריה של יהודי פורטוגל ונקרא על שם אברהם זכות. נמשיך בנסיעה מזרחה לאל קסטלו דה ויד ((Castelo Da Vide) עיירה שמרבית תושביה הם צאצאי היהודים. שם נצא לסיור מרתק בעקבות האנוסים והשרידים שהשאירו בכפר. נעבור על הגשר בו חצו מגורשי ספרד בדרכם לפורטוגל ונצפה על העיר הציורית המוקפת חומה. מרוואו ((Marvao בהתאם לזמן נמשיך לסיור בעיר. נמשיך ונרד אל אזור כפרי האנוסים, בהם התגוררו היהודים (עד גירושם ב 1496) שנמלטו מספרד. נגיע לכפר האנוסים הייחודי בלמונטה, שם נמשיך לעסוק בסיפורי יהדות ספרד ופורטוגל אשר ההיסטוריה שלהם שזורה עם מקום עתיק זה. נראה את בית הכנסת המשוחזר ונשמע סיפורים מרתקים על היהודים שחיו במקום בימי הביניים. נכיר את העבר המיוחד של יהודי ספרד ופורטוגל שנאלצו להתנצר ושמרו בסתר את יהדותם.. התארגנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה בבלמונטה.

יום 5/ יום שבת/ בלמונטה:

בהתאם לתפילה ולסעודת השבת (ביחד עם יהודי בלמונטה)- סיורים רגליים באזור המלון. נצא לסיור בכפר, כולל ביקור בבית הכנסת העתיק במקום. במוצאי שבת, לאחר סעודה שלישית נצא לסיור לילי ברובע היהודי העתיק שבעיר הסמוכה גוארדה. לינה בבלמונטה.


יום 6/ יום א' / בלומונטה- טרנקוסו- פסו דה רגואה- למגו-פורטו:

את סיורנו היום נתחיל בביקור מיוחד בעיירה טרנקוסו, שם נתרשם משרידי הקהילה היהודית המנסה להשתקם ונבקר בבית הכנסת החדש(באם יתאפשר). נעשה דרכנו לסיור נרחב בעמק נהר הדורו, הלוא היא ארץ היין של הצפון. נבקר בעיירה הציורית, יפת הנוף, למגו ובה בתים וארמונות מימי הביניים. נגיע לפסו – דה – רגואה השוכנת במפגש הנהרות דורו וקורגו, אשר ממנה יוצאים משלוחי יין הדורו העליון לפורטו. המשך נסיעה ללינה בפורטו.


יום 7/ יום ב' / העיר פורטו–סיור מקיף - שייט בנהר

היום יוקדש לסיורים מקיפים בעיר פורטו- בירת הצפון, אשר נתנה את שמה לארץ פורטוגל, לשפה הלאומית וליין הפורטו המפורסם. העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בפורטוגל. פורטו שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי והיא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. במהלך הסיור המקיף בעיר, נערוך שייט על נהר הדוארו DUERO, נסייר בסמטאות ובכיכרות העיר, בשוק בוליאו הססגוני, במדרחוב הקניות של סנטה קתרינה וברובע ריביירה הציורי, השוכן למרגלות גשר דום לואיש – סמלה של העיר. נראה את ארמון הבורסה, בניין העיריה, תחנת הרכבת "סן קנטו", בית הכנסת העתיק, הקאזה דה מוסיקה וכנסיית סן – פרנסיסקו – הקתדראלה מהמאה ה-13.לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בעיר העתיקה ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. לינה בפורטו.

יום 8/יום ג'/לוסו –בוסאקו- אויירו- שייט תעלות - קואימברה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מעיינות לוסו המהווים בין היתר את ספק המים המינרלים הגדול ביותר בפורטוגל. נקודת ציון נהדרת. נגיע לשמורת יער בוסקו, שם נערוך סיור רכוב ורגלי ואף נתרשם מפונדק הציד המלכותי שהוסב למלון פאר – בוסקו פאלאס, הממוקם בלב שמורת יער מוגן ועתיק יומין זה. נמשיך בנסיעה דרומה לאויירו המוכרת כ"ונציה של פורטוגל". נטייל בעיר ונלמד על תעשיית המלח המקומית. אויירו נחצית ע"י תעלות ונחשבת לאחת הערים היפות בפורטוגל. נערוך שייט בתעלות ובלגונה. בסיום השייט נמשיך לקואימברה , בירת פורטוגל בעבר, השוכנת על גדות נהר מונדגו. נסייר בעיר ונתרשם מהאוניברסיטה העתיקה. לינה בקואימברה.

יום 9/יום ד'/קואימברה –ליסבון -תל אביב:

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מקואימברה ונמשיך בנסיעה לליסבון להשלמת סיורים. העברה לנמל התעופה הבינלאומי, ממנו נטוס חזרה ארצה בתום טיול מקיף מרתק ומהנה.
*סדר הביקורים עשוי להשתנות.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
טיולים לשומרי מסורת
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018