03-6226666
להזמנות

סקנדינביה "דרך שלוש מדינות" דנמרק, נורבגיה ושבדיה 12 לילות / 13 ימים DNC1506


טיול מרתק בעקבות הוויקינגים דרך שלוש מדינות סקנדינביה יפהפיות בעלות היסטוריה ארוכה ומרתקת מימי הוויקינגים דרך הממלכות הגדולות של ימי הביניים ועד לדמוקרטיות המודרניות של ימינו. אנו מזמינים אתכם לצאת לטיול מרתק המשלב בין ההיסטוריה העקובה מדם לנופים הפראיים והאנשים החביבים שילוו אותנו לאורך כל המסלול. 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול טיול הבוטיק לסקנדינביה


יום 1: ת'א - קופנהגן

נצא בטיסה לקופנהגן; לאחר נחיתה בקופנהגן נערוך סיור פנוראמי בעיר במהלכו נראה את בניין הפרלמנט, ככר העירייה, מזרקת גפיון המיוחדת ביופייה והמתארת את אגדת יצירת האי עליו בנויה קופנהגן; נראה את בניין הבורסה, את ארמון המלך וכמובן את פסל בת הים הקטנה, סמלה הלאומי של העיר ודנמרק כולה הלקוח מספרו של הנס כריסטיאן אנדרסן. בערב נתארח כולנו בגני טיבולי הטובלים באורות, מזרקות ואטרקציות נוספות במרכזה של העיר. (את האתרים שלא נספיק לראות ולבקר ביום זה, נראה ביום שלמחרת).
האטרקציות ביום זה:
* סיור בקופנהגן כולל מזרקת גפיון, פסל בת הים הקטנה והמדרחוב הארוך באירופה.
* בערב – ביקור בגני טיבולי.

יום 2: קופנהגן - אוסלו (הפלגת לילה כולל ארוחת ערב)

את הבוקר נתחיל בסיור רגלי לאורך הנמל העתיק של העיר, אזור ה NYHAVEN. אזור רציפי הנמל והספינות הצמודות אליו משופע במסעדות וברים טיפוסיים ובאחד מהבתים התגורר אף המחבר הלאומי הנס כריסטיאן אנדרסן; נטייל במדרחוב הארוך ביותר באירופה, הסטרוגט (STROGET) ונהנה מיופייה של העיר הצעירה. במהלך הסיור נערוך שייט בתעלות המים ונבקר בארמון כריסטיאנסבורג , מקום מושבו של הפרלמנט הדני. בשעות אחר הצהרים נפרד מקופנהגן, נעלה על מעבורת ענקית ונצא בהפלגת לילה מקסימה וחווייתית לכיוון אוסלו, הבירה הנורווגית. הלינה במעבורת הינה בתאים זוגיים בחדרים חיצוניים עם שירותים ומקלחות. במעבורת: מסעדות, ברים, אולמות קולנוע, חנויות פטורות ממס ועוד.
האטרקציות ביום זה:
* המשך הסיורים בקופנהגן כולל אזור הנמל הישן.
* שייט בתעלות
*ביקור בארמון כריסטיאנסבורג .
* הפלגה במעבורת לילה לאוסלו. (ברים, מסעדות, חנויות פטורות ממכס, אולמות קולנוע ועוד....).
תא חיצוני זוגי כולל ארוחת ערב ומשקה ראשון

יום 3: אוסלו - גיילו

עם ההגעה נתחיל את סיורנו באוסלו; אוסלו היא העיר המארחת מידי שנה את זוכי פרס נובל לשלום. נראה את מצודת אקרסהוס ואת ארמון המלוכה, נטייל רגלית ברח' קארל יואהן רחובה הראשי של העיר; נבקר במוזיאון הספינות הויקינגיות וכן במוזיאון קון טיקי ובו רפסודת הבלזה המפורסמת של תור היירדאל, האנתרופולוג הידוע; נמשיך לביקור בגן הפסלים של האומן גוסטב ויגלנד (פארק פרוגנר) ונראה את מאות פסלי האבן והארד המרשימים ביופיים המתארים את האדם בקשת רחבה של רגשות ומצבים. בתום הסיורים נצא מאוסלו בנסיעה רגועה אל אזור עיר הקיט גיילו (GEILO) אליה נגיע לקראת ערב. בדרכינו נבקר בכנסיית עץ עתיקה – מהבודדות שנשארו בנורבגיה.
האטרקציות ביום זה:
* סיור עיר באוסלו כולל מדרחוב קארל יוהאן.
* ביקור במוזיאון קון טיקי.
* ביקור במוזיאון ספינות הויקינגים.
* ביקור בגן הפסלים של גוסטב ויגלנד.
* נסיעה לעיירת הקיט והסקי גיילו.

יום 4: גיילו - ברגן

יציאה מוקדמת מגיילו מערבה דרך נופיה המרהיבים של מרכז נורווגיה; נעבור בשמורת הטבע הרדנגרוידה (HARDANGAVIDA) המצטיינת בנוף ירחי הזרוע במאות אגמי ניקוז קטנים ומרהיבים ובהמשכה, מפלים מדהימים בעוצמתם כולל מפל הוורינג – הגבוה ביותר בנורבגיה. נרד מהרמה ונמשיך בנסיעה מדהימה ונחצה מספר מפרצים ופיורדים ולקראת הצהריים נגיע אל ברגן, בירת חבל הפיורדים והעיר השנייה בגודלה בנורבגיה. נבקר בשוק הדגים וברובע ההנזיאתי המיוחד של העיר שהוכרז ע"י אונס"קו כאתר שימור עולמי. בשעות אחה"צ המאוחרות נעלה בפוניקולר המיוחד לתצפית מרהיבה על העיר והמפרץ ממרומי הר פלוייאן
האטרקציות ביום זה:
* נסיעה דרך שמורת הטבע הרדנגרווידה.
* חציית פיורדים.
* הגעה וביקורים בברגן כולל פוניקולר - בירת חבל הפיורדים.

יום 5: ברגן – הפלגה על הנרופיורד – נסיעה ברכבת ההיסטורית למירדאל – פלאם - ווס (ארוחת ערב)

בשעות הבוקר נצא מברגן וניסע אל עבר עיר המחוז VOSS. נמשיך עוד מזרחה אל המעגן הקטן של גודוונגן משם נעלה על הספינה שתיקח אותנו להפלגה חווייתית על הפיורד הצר ביותר בנורבגיה – הנרופיורד. משך ההפלגה – כשעתיים. נגיע אל העיירה הציורית פלאם ממנה נצא לנסיעה מדהימה ברכבת ההיסטורית אל מירדאל בגובה של 860 מטר; מסילת הברזל שהושלמה בשנות ה 40 של המאה הקודמת עוברת גשרים מיוחדים, מנהרות ושיפועים תלולים – והכול בנוף מדהים ומרהיב.
נחזור לפלאם התיירותית ומשם ניסע למלון שלנו באזור העיר ווס. כולל ארוחת ערב.
האטרקציות ביום זה:
* הפלגה על הנרופיורד.
* נסיעה ברכבת ההיסטורית מפלאם אל מירדאל וחזרה.
* ביקור בפלאם.

יום 6: ארץ הפיורדים / קרחון הבריקסדאל – אזור הגיירנגר (ארוחת ערב)

אנו מטיילים היום בארץ הפיורדים – חבל ארץ הנחשב על ידי רבים כיפה ביותר בעולם. נעבור אין סוף מפלים גועשים, כפרים קטנים וציוריים ובהם חלקות חקלאיות קטנות ופוריות, מעבורות, פיורדים, אגמים ועוד. נורבגיה במיטבה! בהמשך נצא לביקור בקרחון היבשתי הגדול באירופה – קרחון הבריקסדאל (BRIKSDAL) שהינו שלוחה של קרחון היוסטאדל העצום ברכס ההרים יוטנהיימן. נטפס רגלית אל מרגלות הקרחון התכלכל (אפשר בתוספת תשלום לעלות עם טרקטורונים) ונתרשם מעוצמתו. נמשיך ונטייל בנוף קרחוני דרך מצוקים ומפלי מים ונתרשם מיופים המרהיב של הפיורדים ומגוון הטורקיז של המים באזור מופלא זה. לינה וארוחת ערב באזור.
האטרקציות ביום זה:
* ארץ הפיורדים במיטבה.
* טיפוס אל קרחון הבריקסדל – הקרחון הגדול ביותר בנורבגיה.

יום 7: פיורד הגיירנגר – אולסונד-מולדה

יום נוסף של טבע, נופים וחוויות. במהלך היום נצא לשייט בפיורד הגיירנגר (GEIRANGER) המפורסם והנחשב כפיורד היפה בעולם; אל הפיורד צונחים מפלים מרשימים, ''מפלי שבע האחיות'', ''מפל הינומת הכלה'' ועוד. תוך כדי הפלגה, נראה גם את שרידי החוות הבודדות השוכנות על הצוקים הגבוהים. לאחר ההפלגה המרהיבה ניסע בדרכים מתפתלות במעלה ההר והצוקים לתצפיות מרהיבות על הנוף בו הפלגנו והנמצא מתחתנו ועל האזור כולו. בשעות אחה"צ נגיע אל העיר אולסונד – מהערים היפות ביותר בנורבגיה – עיר שמרכזה שוחזר מחדש בסגנון ארט-נבו לאחר השריפה הגדולה בשנת 1904. נסייר רגלית במרכזה של העיר. נמשיך עוד צפונה לעבר העיירה MOLDE ללינה
האטרקציות ביום זה:
* המשך טיולים בארץ הפיורדים.
* הפלגה בפיורד הגיירנגר הנחשב כיפה בעולם. Hellesylt -> Geiranger
* תצפיות מרהיבות.
* סיור רגלי במרכז העיר אולסונד.

יום 8: ארץ הפיורדים / הדרך האטלנטית/ דרך הטרולים

ממולדה ניסע בכביש 64 לעבר הכפר הקטן .VEVANG. משם נעלה על אחת מהדרכים המפורסמות ביותר בנורבגיה - "הדרך האטלנטית". (הנסיעה על כביש מיוחד זה מותניית במזג האוויר). קטע הכביש המיוחד אינו ארוך אך הוא בנוי ממערכת של גשרים מדהימה ביופייה. נרד מהדרך האטלנטית ונמשיך דרומה בכבישים מרהיבים ביופיים לכיוון העיר היפה אנדלסנס במרכזה של נורבגיה. נטפס במעלה דרך הטרולים (TROLLSTIGEN) המפורסמת בפיתוליה המרשימים ובנופים עוצרי נשימה – תרתי משמע. נעצור במעלה הדרך ונבין את כוחם המדהים של הקרחונים אשר עיצבו את הנוף המיוחד של אזור זה וכל מערב נורבגיה. המשך נסיעה ללינה באזור .
האטרקציות ביום זה:
* המשך טיולים בארץ הפיורדים.
* נסיעה על הדרך האטלנטית.
* טיפוס במעלה דרך הטרולים
* תצפיות מרהיבות.

יום 9:– עמק הגודבראן/ שבדיה

בנסיעה דרומה דרך עמק הגודבראן הפורה ולאורך אגם מיוסה הגדול באגמי נורבגיה, נגיע לעיר המחוז לילהאמר אשר בה התקיימה אולימפיאדת החורף בשנת 1994. נראה את האצטדיון המיוחד ואת מקפצת הסקי המפורסמת לינה באזור האמר.
האטרקציות ביום זה:
* נסיעה לאורך עמק הגודבראן.
* הגעה לאזור אגם מיוסה – האגם הגדול בנורבגיה.

יום 10: אל שטוקהולם (שבדיה)

נחצה את מרכזה של שבדיה, המדינה הגדולה ובהמשך נגיע אל עיר הבירה העתיקה - אופסלה. נערוך סיור רגלי מקסים בסמטאות, נבקר בקתדראלה הגדולה ונצפה על העיר ממרומי גבעת המבצר. בהמשך ניסע עוד דרומה לעיירה הקטנה סיגטונה ונטייל ברחוב העתיק בעיר זו שפעם שכנה על חוף הים..... נמשיך אל שטוקהולם אליה נגיע בשעות אחה"צ. העברה למלוננו בשטוקהולם בו נלון עד סיום הטיול.
* חציית הגבול מנורבגיה לשבדיה.
* ביקור באופסלה הבירה העתיקה.
* ביקור בסיגטונה.
* הגעה לשטוקהולם .

יום 11: שטוקהולם

יום שלם וגדוש בעיר המלכותית; נסייר בעיר הבנויה על 14 איים המכונה ובצדק ''ונציה של הצפון''. נצפה על העיר מכמה נקודות מרתקות, נראה את הבורסה ואת הקתדראלה אשר בה הוכתרו מלכי שבדיה בעבר. נבקר במוזיאון האוניה ואזה, אניית המלחמה השבדית אשר שקעה במצולות הים בעת הפלגת הבכורה שלה ונמשתה רק 333 שנה מאוחר יותר. נמשיך למדרחוב הנחשב מהיפים והמרהיבים באירופה. חזרה למלוננו בשטוקהולם.
האטרקציות ביום זה:
* סיור מקיף בשטוקהולם.
* ביקור במוזיאון ספינת המלחמה וואזה.
* סיור במדרחוב הארוך של העיר.

יום 12: שטוקהולם

היום נשלים את הסיורים והביקורים בשטוקהולם; נבקר בגמלא סטן, העיר העתיקה ובה רחובות קטנים מרוצפים אבן, גלריות ומסעדות ושם גם שוכן ארמון המלוכה. נראה את האזור המודרני "סרגל-סטורג" . נבקר בבית העירייה המיוחד בו מתקיים טקס הגאלה למקבלי פרס נובל ונשאיר מספר שעות לסיורים עצמאיים. חזרה למלוננו בשטוקהולם.
האטרקציות ביום זה:
* ביקור בבית העירייה
* ביקור בגמלא סטן – אחת מהערים העתיקות השמורות בעולם.

יום 13: שטוקהולם – תל-אביב

בוקר פנוי להשלמת סיורים וקניות. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה דרך ריגה, לישראל (נחיתה למחרת).

לכל הטיולים המאורגנים לדנמרק  
לכל הטיולים המאורגנים לנורבגיה  
לכל הטיולים המאורגנים לשבדיה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי נושא
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
טיולים לקהל הרחב
ברגע האחרון
טיולים לשומרי מסורת
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018